wmaraci reklam
lidertakipci

(Sosyal Medya Optimizasyonu) Smo Nedir?

3 Mesajlar 918 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mek444 mek444 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
SMO'nun açılımı (S)osyal (M)edya (O)ptimizasyonudur.Sosyal medya optimizasyonu arama motoru optimizasyonundan çok daha farklıdır.Arama motorları kendi çaplarında algoritmalar oluşturur , yenilikler yapar , eklentiler ekler ancak Sosyal medya optimizasyonu biraz daha farklıdır.Amaç yine arama motorunun gözüne girmektir ancak bu sefer daha geniş bir kavram içinde çalışacağız.Bu sefer koskocaman Sosyal Medya içerisinde çalışacağız.

Sosyal Medya Optimizasyonu 5 yıl önce ortaya atıldı.Aslında Sosyal medya optimizasyonu daha öncede yapılmaktaydı ancak daha önce bir isim verilmemişti.İnsanlar az çok web sitelerini Sosyal Medyada tanıtırlardı.Paylaşımlarından hit alabilmek için linklerini eklerlerdi ancak durum şimdi biraz daha değişti.Sosyal medyadan elde edebileceklerimizi öğrendikten sonra artık Sosyal medya için daha farklı bir kavrama yer vermeye başladık.

Burada asıl mesele seo'nun önemli bir taktiğini uygulatmak.Link almak o kadarda zor bir şey değildir.Webmaster forumlarından , bloglardan kolayca link alabiliriz.Ancak hiçbir blog , hiçbir webmaster forumu bir sosyal medya kadar değer alamaz.İşte bizimde işimize gelen budur.Hem pagerank değeri yönünden hemde sitede paylaşılan linklerin görünürlüğü yönünden bizim için çok yararlı olacaktır.

Kaynak : (Sosyal Medya Optimizasyonu) Smo Nedir? | Fix5.net | Webmaster | Seo | Teknoloji

wmaraci
reklam

ferhatkorkut ferhatkorkut Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 35 / 55
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam açıkcası çok boş bir yazı olmuş :) "smo nedir?" diye soruyorsun " sosyal medya optimizasyonu diyorsun. " sosyal medya optimizasyonu nedir " diye soruyorsun smo diye cevaplıyosun :)

Bence yazı yazmış olmak için yazı yazmayın :)
ddrx7

kişi bu mesajı beğendi.

mek444 mek444 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Desarj adlı üyeden alıntı

Hocam açıkcası çok boş bir yazı olmuş :) "smo nedir?" diye soruyorsun " sosyal medya optimizasyonu diyorsun. " sosyal medya optimizasyonu nedir " diye soruyorsun smo diye cevaplıyosun :)

Bence yazı yazmış olmak için yazı yazmayın :)

Hocam ne cevap versem haklı olamayacagımı biliyorum.Meşgul bi zamanımda yazdım ve arkamdan biri bilgisayarı bekliyordu.Yazı yazmak güncel tutmak zorundaydım bu sebeple yazı yazmak için yazı yazdım.Yorum için teşekkürler. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al