wmaraci reklam
lidertakipci

Bir Projeye Nasıl Karar Verirsiniz ?

16 Mesajlar 1.752 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bir web sitesi açmadan önce en az bir ay araştırıyorum. Rakip siteleri analiz ediyorum. Yabancı siteleri inceliyorum. Sonra ağır adımlarla çalışmaya başlıyorum.

wmaraci
reklam

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
O kadar çok proje yaptım ki aralarında saydıklarının hepsini barındıranlar var.
Sırf çok güzel bir domain boşta diye hiç aklımda yokken, bir ay oturup, günde 18 saat uğraştığım proje var. Bir anda, düşünmeden karar verip, 2 saatte kurduğum ve kurduktan hemen sonra bir daha yüzüne bile bakmadığım sitemde var.

Herşeyden önce ilk tavsiyem çok büyük beklentiler içerisinde olmamak. Senin tabirinle banko getiri diye bir şey yok. Yani siteyi kurduğun gibi sitene yüzlerce kişi gelip, hemen ertesi gün yüzlerce dolar kazanmak imkansız. Hatta 1 yılda 100 dolar kazanmak bile zor olabilir. O nedenle para odaklı değil zevk odaklı hareket edeceksin ki, uzun süre zevkle uğraşasın. Uzun süre uğraştığın zaman öyle yada böyle akmasa da damlar ve ekstra mutluluk kazanırsın.

Bir projeyi hayata geçirmeden önce şu soruları kendine sormakta fayda var:
1. Bu projeye ilgi duyması muhtemel kişi sayısı yüzde kaçtır?
2. Bu projenin benzerlerinde ortalama kaç tane vardır?
3. Bu projenin benzerlerinden ne farkım olacak? Kişiler onları değilde beni neden tercih etsinler?
4. En az 3 ay boyunca hiç bir kayda değer gelişme olmasa bile bu projeyle zevkle ilgilenmeye devam edecek miyim?
5. Bu proje hakkında ne kadar bilgi sahibiyim?

Bunların en az 4'üne, kendini kandırmadan, dürüstçe olumlu cevap verebildiğin bir proje bul ve kur ;)
kaliteliforum Umitoloji

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

kaliteliforum kaliteliforum Sakin Ol Şampiyon ! Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster , Grafiker
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 99 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Hepinize çoook teşekkürler arkadaşlar...

Ek Olarak:

USglm adlı üyeden alıntı

Şuana kadar yaptığım tüm işlere "bodoslama" daldım. Ne kadar doğru bilmiyorum ama önceden araştırma falan yapmadım.

Aslında araştırmak en iyisi :)

Jevel adlı üyeden alıntı

İlk reklam getirisi, sonra ne içerik gireceğime sonra aranma hacmine.

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Aslında web sitem direkt olarak bana para kazandırdığı için, aranma hacmi öne çıkıyor. Reklam almıyorum, içerik de girmiyorum. :)

Cadde Media adlı üyeden alıntı

İlk İçerik, içeriğe göre arama hacmi daha sonra reklamda gelir :D

Konyalı adlı üyeden alıntı

İlk önce bildiğin bir konu olmalı. Bu konu ile ilgili mümkünse keyword domain, bol bol içerik.

ProEditörlük adlı üyeden alıntı

Günlük olarak yeteri kadar özgün yazı girebilir miyim? Buna bakıyorum.

Tikkafalı adlı üyeden alıntı

En iyi hangi alanda başarılı isen o yöne doğru yönel internete zaten herşeyi merak eden geliyor sen başarılı olursan başarılı olan alanında da zaten 1 numara olursun

spina bifida adlı üyeden alıntı

mevcut sitelerin en az %90 ı başarısız ve siteleri hem içerik hem de tasarım bakımından birbirinin kopyası. Bilmediği iş hakkında site açanlar başarısız olur. Bilgi ve tecrübeniz dahilinde proje üretmelisiniz. Proje her ne olacaksa en iyisi siz olmalısınız. Bunun için de bilgi ve tecrübeniz birinci derecede önemli. Aynı zamanda da bilgi ve tecrübenizi görsel olarak ve sitenin kullanım kolayluğına yansıtmayı başarmalısınız. Bunları yapamayanlar başarısız olmaya mahkum. Bu yazdıklarımı uguladıktan sonra şu sorduklarınız için çalışmalısınız.

Melek adlı üyeden alıntı

Biraz tuhaf gelebilir ama.. Ben öncelikle, kullanıcı olarak kendim bu siteyi kullanır mıyım diye düşünüyor ve ona göre şekillendiriyorum düşünceleri.. :)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Bir web sitesi açmadan önce en az bir ay araştırıyorum. Rakip siteleri analiz ediyorum. Yabancı siteleri inceliyorum. Sonra ağır adımlarla çalışmaya başlıyorum.

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

O kadar çok proje yaptım ki aralarında saydıklarının hepsini barındıranlar var.
Sırf çok güzel bir domain boşta diye hiç aklımda yokken, bir ay oturup, günde 18 saat uğraştığım proje var. Bir anda, düşünmeden karar verip, 2 saatte kurduğum ve kurduktan hemen sonra bir daha yüzüne bile bakmadığım sitemde var.

Herşeyden önce ilk tavsiyem çok büyük beklentiler içerisinde olmamak. Senin tabirinle banko getiri diye bir şey yok. Yani siteyi kurduğun gibi sitene yüzlerce kişi gelip, hemen ertesi gün yüzlerce dolar kazanmak imkansız. Hatta 1 yılda 100 dolar kazanmak bile zor olabilir. O nedenle para odaklı değil zevk odaklı hareket edeceksin ki, uzun süre zevkle uğraşasın. Uzun süre uğraştığın zaman öyle yada böyle akmasa da damlar ve ekstra mutluluk kazanırsın.

Bir projeyi hayata geçirmeden önce şu soruları kendine sormakta fayda var:
1. Bu projeye ilgi duyması muhtemel kişi sayısı yüzde kaçtır?
2. Bu projenin benzerlerinde ortalama kaç tane vardır?
3. Bu projenin benzerlerinden ne farkım olacak? Kişiler onları değilde beni neden tercih etsinler?
4. En az 3 ay boyunca hiç bir kayda değer gelişme olmasa bile bu projeyle zevkle ilgilenmeye devam edecek miyim?
5. Bu proje hakkında ne kadar bilgi sahibiyim?

Bunların en az 4'üne, kendini kandırmadan, dürüstçe olumlu cevap verebildiğin bir proje bul ve kur ;)

Hepinize çook teşekkürler arkadaşlar...

er4269 er4269 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makale Yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 60 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Şurası şöyle bi projem oldu ama sattım ilerletemedim şuanda fikirlerim var ama karar veremiyorum :(

wmaraci
wmaraci

ddrx7 ddrx7 Yesilandroid.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek okuyor
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
ben ilk önce rakiplerime bakarım, aranma hacmine bakarım.
henüz proje'ye başlamadan rakiplerimin istatistiklerine bakıyorum, daha sonra reklam getirisine bakarım zaten şu 2'si bana uyarsa içerik girilir sorun değil.

Yesilandroid.com - Android Blogunuz.

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Güncel tutabileceğin bir alan olduktan sonra para senindir. Her gün en az 2-3 post girebileceğin alanı bul. Kaynakların çoksa, düşünmeden gir. Biraz kıvrak zeka da kat işin içine ohh miss. Şahsen ben böyle yapıyorum, çokta memnunum.

Kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al