lostyazilim

Seo’da Alan Adlarının Önemi!

18 Mesajlar 2.179 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

mek444 adlı üyeden alıntı

Hocam açık vermeye devam ediyorsunuz.Adı üstünde eski siteniz.En son yazınızı 11 kasımda yazmışsınız.Ayrıca makalemi tam okursanız anlayabilirsiniz.Yazdığıma göre genel blogları tavsiye etmedim.Örneğin seo üzerine oyun üzerine vb.Ayrıca bu bi tema sitesi değil bu bir blog sitesi.BLoğu açıp belli bir süreden sonra güncelliği kaybederseniz bu çok normal.

Ne açığından bahsediyorsun kardeşim. Gitmiş 5 sene önceki yöntemleri gelip bize anlatıyorsun. Böyle daha önce onlarca konu açıldı. Yine aynısını yazdım. Bu arada blogumu Nisanda açmıştım. Laf sokmak için işine geleni görme.

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Verdiğin örneğe bakılırsa arkadaşımızın yazısı haklı çıkıyor. Adam hiçbir şey yapmasa iki sayfa yazı yazsa ilk sayfada çıkar. Hani etkisi yoktu. Siz o kelimede çıkmak için kimbilir kaç yere link verdiniz. Yanlışsa düzeltin

Nasıl hiç bir şey yapmadan ilk sıraya çıkıyor. Mantık olarak yanlış. Zaten üst sıralara çıkmak için çalışmayan yaptırmayan var mıdır ? Orantısız yazı yazmazsan daha iyi olur.

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam nickine yeni dikkat ettim. Biz boşuna yazıyoruz. Tabiki siz haklısınız. Karpuz diye domain adı alıp biberde ilk sayfada çıkabilirim.

mek444 mek444 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Biwebmaster adlı üyeden alıntı

Ne açığından bahsediyorsun kardeşim. Gitmiş 5 sene önceki yöntemleri gelip bize anlatıyorsun. Böyle daha önce onlarca konu açıldı. Yine aynısını yazdım. Bu arada blogumu Nisanda açmıştım. Laf sokmak için işine geleni görme.

5 Sene önceki yöntemi anlatıyorsam o yöntemde bişeyler var demektir.Bu blog sitesi başka bişey değil güncel yazmassan ne bekliyorsun ben burada avantajlarından bahsediyorum sen gelmiş ne diyorsun.

Bloğunun son yazısı 11 kasım 2008'de.Saçmalama artık 2008'de son yazını yazmışsın ve hala ilk sayfadasın.Bunun sebebide domainin.

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

mek444 adlı üyeden alıntı

5 Sene önceki yöntemi anlatıyorsam o yöntemde bişeyler var demektir.Bu blog sitesi başka bişey değil güncel yazmassan ne bekliyorsun ben burada avantajlarından bahsediyorum sen gelmiş ne diyorsun.

Bloğunun son yazısı 11 kasım 2008'de.Saçmalama artık 2008'de son yazını yazmışsın ve hala ilk sıradasın.

Öncelikle adam gibi konuşmayı öğren. Sırf yazı yazmak için kafa karıştırmayın. 5 yıl önceki Google'a şimdi ki bir mi ? Senin yaptıkların ne ki gelip burda bana öğüt veriyorsun ? Sonra herkes seo uzmanı oluyor. Nikojen.com iyi bak. Cevaplasan da cevap atmayacağım. Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

mek444 mek444 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Biwebmaster adlı üyeden alıntı

Öncelikle adam gibi konuşmayı öğren. Sırf yazı yazmak için kafa karıştırmayın. 5 yıl önceki Google'a şimdi ki bir mi ? Senin yaptıkların ne ki gelip burda bana öğüt veriyorsun ? Sonra herkes seo uzmanı oluyor. Nikojen.com iyi bak. Cevaplasan da cevap atmayacağım. Kolay gelsin.

Ben kimseye yaptıklarımla hava atmadım.Eğer 5 yıl öncede bunun benzeri bir yazı varsa ve 5 yıl öncede bu yöntem işe yarıyorsa demekki 5 yıl önceki GOOGLE ile şimdiki Google benzer.Ben sana öğütde vermedim.Herşeyi kanıtladım ve yazımı savundum.Ayrıca herkez görüyor zaten kimin bu konuda haklı olduğunu fazla tartışmaya gerek yok kolay gelsin.

Freeborn Freeborn Göz Göz Göztepe Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 77 / 77
  • Ticaret 36, (%100)
Çok müthiş buluştu kardeş, eğer 10 sene önce bulmuş olsaydın. :) yeni bilgi gibi sunmuşsun bir de o da iyi olmuş. Yazmayın böyle şeyleri artık.

DeBroglie DeBroglie WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel yazmışsın da
Eğer kullanmayacaksak lütfen domain almayalım.

Bu cümle nedir hocam ya güldürdün beni :D
Tamam domain satış sektörünü sen belirleyeceksin sanırım, böyle bir sektör var haberin yoksa...

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Matt Cutts bu konu hakkında google webmasters youtube kanalında açıklama yaptı.Video 2 yıllık ancak konu hakkında bir kaynak daha olur diye paylaşayım dedim.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=rAWFv43qubI

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al