wmaraci reklam

Site Kontrolünde Yardım (Açık , Sorun Vs..)

5 Mesajlar 791 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar.

Bi süredir üzerinde çalıştığım sitemi sonunda bitirdim. WP ve MYBB için temalar oluşturdum kendim eklemeler yaptım ve sonuç olarak bitirdim. Şimdi asıl aklıma takılan şeyse açıklarımın olup olmadığı. Eskiden açmış olduğum sitemde saçma sapan index atılma sorunları ile uğraştım bu sefer benzer birşey olmasını istemiyorum. Sitelerde yazan ufak tefek önlemleri aldım ama yinede fazlaca şüphelerim var. Rica etsem bu işten anlayan arkadaşlar kontrol edebilirlermi?

Kontrol Edilecek Konular ;

Açıklar
Kod sorunları
Çözünürlük sorunları (Şuanda olduğunu biliyorum mesela :( )
Siteyi Yavaşlatan herhangi çakışma
Seo
Vb Vb...

Sizi çok uğraştırmak istemiyorum sadece basitce kontrol yapabilirmiyiz acaba aklımda kalmasındansa yazayım istedim. bir kaç yorum alabilirsem mutlu olacağım.

PS : Site linki vermek yasakmı bilmiyorum yasak ise kusura bakmayın moderatörler linki silebilirler pm den yazarım. - Site : http://byreclast.net/

PS2 : Çözünürlük sorunu sadece üst menülerde gibi gözüküyor onuda çözmemin bir yolunu bilen varsa çok makbule geçer.

Şimdiden Tüm Pm ve Yardımlarınız İçin Teşekkürler.

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr
wmaraci
reklam

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
xhtml hataalrını düzeltmelisiniz.

gtmetrix puanı da düşük. En azından AB seviyesine getirmeye çalışın. Bu çalışmayı yaptığınızda siteniz hızlanır zaten.

Üst menü düşük ekran çözünürlüğü kullananlarda ekrana sığmıyor. Kesinlikle düzeltilmesi lazım. Menüde daha küçük boyutta karekterler kullanmak ya da mevcut menüyü videolar menüsünde olduğu gibi gruplandırarak açılır menü şeklinde sunmak çözüm olabilir.

Headerin sol tarafı da olmamış renk farkı mevcut.

En üstteki band ve menüleriniz sayfanın yarısını kaplıyor. Bence göze hoş gelmiyor. Menü sayfa içeriğini yutuyor.

Arama kutusu da çok kaba olmuş. Daha görsel bir şey olmalı.

Ayrıca mybbnin resmi sitesinde türkçe kurulum paketi yok diye biliyorum. Türklerden bir kaç kişi türkçe kurulum paketi hazırlamış ve bu paketler kullanılıyor diye biliyorum. Geçmişte bu paketlerin içerisine gizlenmiş kodlar nedeniyle bir çok mybb sitesi heklendi. Bu nedenle mybbye alternatif diğer forum yazılımlarını kullanmanızı öneririm. Ücretli olacaksa vbulletin, ücretsiz olacaksa smf gibi. mybbnin türkçe kurulum paketi geçmişi çok kötü. Güvenli değil.

İlk tespitlerim bunlar kolay gelsin.

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
xhtml hatalarına sitemi yazdığımda hata veriyor. Foruma bakabiliyorum birtek :S
Puana ilk baktığımda A ve B di şimdi nedense böyle birşey oldu. Fazla resim olmasından kaynaklanıyor olsa gerek. Ben konu lar ekledikce dahada sorun olacak gibi. Çözmemin pek yolu olacağını sanmıyorum sonuçta bu bir MMO sitesi ve çok fazla resim vs şeyler olmak zorunda. Kaldıki özel bir script ile yazılmış bir mmo portalı dahada sorunlu gözüküyor - http://aliveingames.com/ O yüzden ben ideal diye düşünüyorum ama biraz düzeltmeler şart tabi yinede.
Evet özellikle orda sıkıntım var. Nasıl yapacağım hakkında en ufak bi fikrim bile yok. Projeye başlarken çözünürlük aklıma gelmedi bu yüzden 1440 çözünürlükte yaptım siteyi şimdi bunun sancılarını çekiyorum. Gerçi dikkat ederseniz sadece menülerde bu sıkıntı var. Düzeltmemin yolunu biliyormusunuz acaba?
Header ın sol tarafı derken nasıl bi renk ben farketemedim sanırım :S
Çok fazla kaplıyor fakat önemli şeyler ve nasıl bi daraltma yapabilirim bilmiyorum. sizin bir fikriniz varmı acaba buraları nasıl küçültebilirim?
Arama kutusu dediğiniz gibi ama hoşuma gidiyor ve işleri kolaylaştırıyor kaldırmayı düşünmüyorum. Görsel olarak bi fikriniz varsa böyle daha güzel olur dediğiniz yorumunuzu bekliyorum :)

MYBB Türkçe destek siteleri mevcut ki mybb resmi destek sitesinden aldım bende. Açıkcası ordaki adamlara oldukca güvenirim. İşlerini çok düzenli ve temiz yapıyorlar ve her zaman destek alabiliyoruz. Bu yüzden pek bi sorun olacağını sanmıyorum SMF açmayı hiç düşünmüyorum da vbulettin satın almayı düşünebilirim belki ilerde. Şimdilik böyle devam :)

Yorumlarınız için çok teşekkür ettim hocam. Şuan en fazla kafama takılan konu menülerin çözünürlükle bozulması içerikde pek sorun olmuyor ama menüler bozulunca sitenin büyün havası bozuluyor sanki. Şuan orası var aklımda sadece.
Bu arada açık konusunda bi sıkıntımız varmı sorunlar vs? Bu konudan gerçekten korkuyorum çünkü :S

Teşekkürler tekrardan.

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
css dosyasında menüye 1420px genişlik vermişsiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Evet sanırım. kendi ekranıma göre ayarladım ve saçmalıktı :S Peki en azından 1024 de de düzgün göstermek için ne yapmalıyım? Menüdekileri biraz azaltmak isterdim ama herbiri önemli aslında azaltamayız. Ne yapabilirim fikriniz varmı farklı bişey yapabilirmiyim?

Ek Olarak: Evet bi kaç sorunu çözdüm bu gün.

// Çözünürlük sorunu giderildi.
// Türler bölümü kapanıp açılabiliyor.
// Slider eklendi.

PS: Şuan 2 sorunum var. 1. si Türler bölümü kapanıp açılabiliyor fakat otomatik kapalı kalmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba? Kod bu

<script>
$(function(){
$(".ac_kapa a").toggle(function(){
$(".hareketli_footer").slideUp("slow");
}, function(){
$(".hareketli_footer").slideDown("slow");
});
});
</script>

Otomatik kapalı olmalı tıklanılınca açılmasını istiyorum :S

Birde GD Star Rating eklentisi çalışmıyor. Bişeyle çakışıyor sanırım. Neyden kaynaklı olabilir bir fikriniz varmı?

Bu 2 si için yardım gerekiyor. Başka sorunum kalmadı gibi. Teşekkürler.

Ek Olarak: Tamamdır bu sorunuda çözdüm. Şimdi sadece 1 sorun kaldı. GD Star Rating im neyle uyumsuz bulabilecek 1 arkadaş varmı acaba. Tek 1 sorun kaldı ve bunu çözmem gerekiyor :S

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al