wmaraci reklam

League of Legends Hakkındaki Herşey

9 Mesajlar 2.316 Okunma
smmexpress

Samcro Samcro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Entrepreneur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 18 / 18
  • Ticaret 4, (%100)
Öncelikle oyunun türkçe açılımını yapalım 'Efsaneler Ligi'. Oyun mmorpg(massive multiplayer online role playing game(geniş çok oyunculu rol yapma oyunu)) türünün en yeni en güzel ve en gelişmiş örneği. MMORPG dediğimiz oyun türünde son yıllarda çok fazla oyun çıkmaya başladı. Bilmem ne online şu online bu online diyerek piyasayı baya genişlettiler. Ayrıca Knight Online'ın bu kadar kötü durumlara düştüğü hatta bazılarının dediğine göre iflas noktasına geldiğini düşünecek olursa wow dışında bir oyunun bu seviyelere geleceğini düşünmezdik.

Efsaneler ligi oyununun diğerlerinden ayıran 1 numaralı özellik grafikler ve görüntü kalitesi. Bunun dışında da tuş sestemi çok iyi. Basit ve yalın yapısı da mükemmel özelliklerden bir tanesi. Öncelikle oyunun yapısını anlatayım. Oyunda şampiyonlar dediğimiz herolar var. Biz de sihirdarız bu şampiyonları kullanarak oyunumuzu oynuyoruz. Oyun 5v5, 3v3, ve tekli sıralar(5v5 rastgele seçim) şekillerde oynanabiliyor. Bunun dışında özel oyunlarda da farklı seçimler yapabiliyoruz. Oyunda 2 takım var anladığınız üzere, ve amaç karşı takımın Noxus kulesini yıkmak. Ve bunun içinde yapmamız gereken şeyler var. Buradan şampiyon listesine ulaşabilir, şampiyonların özellikleri hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi nexus arkadaki ve nexus'u koruyon 2 güçlü kule var. Gördüğünüz pembe mavi olan şeyler ise minyonlar. Her takımın minyonları var ve bunlar küçük güçsüz ama oyunda çok önemli yaratıklar. Bunların amacı da nexus'a ilerlemek olsa da şampiyonların desteği olmadan minyonlar bir hiç. Oyunun bir önemli püf noktası da minyon kesmek zaten. Genelde en çok düşman şampiyonunu öldüren veya en çok minyon kesen takım kazanıyor. Bu yüzden kule yıkmaya ve minyon kesmeye önem vereceğiz. Ben genel ayrıntıları veriyorum özellikle DOTA oyuncularının çok kolay alışabileceği bir oyun onun da altını çizeyim. Ayrıca oyun oynadıkca anlayabileceğiniz bir yapıya da sahip.

Gördüğünüz gibi oyunun haritasının yani Sihirdar Vadisi isimli ana haritanın detaylı krokisi. Bottom lane, alt koridor, mid lane, orta koridor, top lane ise üst koridor oluyor. Amaç bu üç koridorda da rakibi zorlayıp kullerini ve inhibitörlerini yıkmak. Jungle, yani orman dediğimiz bölümde tarafsız canavarlar var. Bunda da amaç düşman şampiyonlarıyla belli bir süreliğine uğraşmadan gank atarak oynadığımız oyun stili. Bu oyun stili dışında solo top, adc, support gibi önemli değerler de mevcut. Oyunla ilgili karşınıza çıkacak bazı değerler ve anlamlarını da gösterelim. Mid ya da Mid Lane: Orta Koridor Top veya solo top : üst koridor veya tek başına üst koridor CS: Aldığınız minion sayısı AOE: Toplu alan saldırıları Last hit: Minionlara son vuruşu yapmak Skillshot: Fare ile hedefi düzlem halinde seçebildiğiniz yetenekler. (Lee Sin-Q, Ezrael-Q vs.) Harass: Rakibe onu öldürmeden yavaşça hasar vermek Gank: Bir başka koridora gizlice gidip takıma yardımcı olmak CC: Rakibin mobilitesine/oynanabilirliğine kısıtlama getiren saldırılar (Stun,slow, silence vs.) Farm yapmak: Minion öldürüp altın kasmak ADC: Attack Damage Carry, saldırı gücü taşıyıcısı. GG : Good Game WP : well played Jungler : Jungle yani orman yapan kimse. Ulti : 6. level skilli R tuşu skilli Bu yazı LOL ile ilgili genel bir yazı oldu. Bunun dışında daha detaylı ve daha önemli yazılarımız da olacak. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa blog da yorum atabilirsiniz.

Web Sitesi: LeagueOfLegends

Utkan Can / Seo Gurusu
KAYNAK: http://www.seogurusu.com/2013/08/league-of-legends-hakknda-hersey.html#.UiVj6zb0GvS

wmaraci
reklam

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Şu oyun hakkında yazı yazılmasın artık be. Sonra çoluk çocuk görüyor geliyor ranked troll ve AFK'lardan geçilmiyor.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Dota dan kotu oldugu :)

Hellyeah Hellyeah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 38 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
TR de oynanmaz çok çoluk çocuk var oynanmıyo.burdan oynayan varsa eklerseniz bi el atarız
TR = DrinkDrankDrunk
WEST=AlcohaulinAss

HELLYEAH - I dont care anymore
wmaraci
wmaraci

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)

Hellyeah adlı üyeden alıntı

TR de oynanmaz çok çoluk çocuk var oynanmıyo.burdan oynayan varsa eklerseniz bi el atarız
TR = DrinkDrankDrunk
WEST=AlcohaulinAss

Türkiye sunucularında oynuyorum minik bir yanlış yap, hemen küfür hemen küfür ama ben onları olayını çözdüm hatalı onlar da olsa, kb kardeşim yazıyorsun hemen onlarda özür diliyor. He de geç misali fakat oyundan çıkan biri varsa arkasından ettiğim küfürleri duymasın. :)

Neyse olay budur Türkiye'de oynayacaksanız daha bir ılımlı olmanız lazım. Abi olun biraz !!! :)

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net

beko beko Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 15 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiyede oynuyorsanız insanlar kendi doğrularını kabul ediyorlar. Sizin oynayışınıza saygı duymuyorlar. En ufak hatada küfür ediyorlar ve report ediyorlar. Oynamayı bilmeyen insanlar 3 yıldır oynuyormuşçasına size ders vermeye çalışıyorlar. Bir tr oyuncusuyum ve her oyunda yaşıyorum bunları :(

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
TR sunucusunda oynamayı bıraktım böyle durumlar yüzünden. Nerde çoluk çocuk TR sunucusunda. 1.5 senedir oynuyorum LOL daha dün 13 yaşında bir velet bana ders vermeye kalkıyor :) Hata yaptığınız an yandınız küfür, report ne varsa basıyorlar hemen. Kısaca; TR sunucusu pişmanlıktır.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Oyunda illuminati ve gizli mesaj olduğu söyleniyor ne derece doğru bilmem ama araştırmak lazım.

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

Roycolt adlı üyeden alıntı

TR sunucusunda oynamayı bıraktım böyle durumlar yüzünden. Nerde çoluk çocuk TR sunucusunda. 1.5 senedir oynuyorum LOL daha dün 13 yaşında bir velet bana ders vermeye kalkıyor :) Hata yaptığınız an yandınız küfür, report ne varsa basıyorlar hemen. Kısaca; TR sunucusu pişmanlıktır.

Allah'tan TR serverinde "Tribunal" sistemi yok. Yoksa oyunu iyi oynayanlar sınırsız ceza alıcak ortalık veletlere kalıcak.
Roycolt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al