wmaraci reklam

Wordpress mi Joomla mı ?

8 Mesajlar 1.541 Okunma
wmaraci reklam

fyalcin fyalcin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, firmanın ürün katalog gibi bir sitesi yapılandırılacak. Şu ana kadar yaptığım araştırmalarda çok farklı görüşler var. Malum bu asp mi php mi gibi bir soru :) Ancak; işin içine rekabet girdiğinde taaa derinlere icik bicik araştırma yapmak gerekiyor. Kimilerine göre Wordpress sadece blog tabanlı bir yapı kimine göre de herşey, joomla da kimisine göre çok güvenli ve herşey malum işte kavga burada çıkıyor. Sizce, firmanın katalog (yaklaşık 1000 ürün) sitesi hangi yapıda olmalı ? Seo ya en etki edecek ve gerek tema gerekse hız, ürünlerin düzenlenebilirliği. Sizce hangisi ve neden ?

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgisine çok güvendiğim bir arkadaşım var. Ben joomla kuracam çok güzel bir tema buldum dedim. Ne düşünüyorsun diye sordum?

Kendisi bir şirkette çalışıyor. 4 Yıl önce joomla bıraktığını siteyide wp yaptığını söyledi. Joomla seo konusunda hiç beğenmiyor. Bunu söyleyen arkadaşım bu işin gerçekte içinde olan biri. Bende joomlada vazgeçtim.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Joomlo 2 yıl kullandım o zamana kadar ara sıra smf gibi forum sistemlerine de bakıyordum bir gün deneme amaçlı subdomaine wordpress kurdum keşke ilk önce wordpress ile tanışmış olsaydım:) şimdi joomlo dan gelen mailleri bile bakmadan siliyorum :)

• Üyelik 04.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
:) Maillere bakmadan siliyorum demişsin ama şöyle de bir durum var ürün adedi 500-100 olunca iş katalog ve ürün detaylarına giriyor bu durumda wordpress de düşündürmüyor değil hani :)

wmaraci
wmaraci

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bence wp fakat en iyisi hazır e ticaret sistemi satanlardan almanız çünkü onlar daha gelişmiş panellere sahipler ama karar sizin tabiki

• Üyelik 04.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam e ticaret sistemi satanlardan al diyorsun ama onlarda en ufak bir tema zart zurt desteği istediğinde istedikleri fiyatları biliyorsunuzdur umarım ? Ayrıca e ticaret yapmayacağız 1000 ürünlü katalog sitesi yapacağız kurumsal site yani. Bu durumda gidip e ticaret neden almak mantıklı ? Yanlış. Neyse yine de teşekkür ederim önerinize.

cybereye cybereye Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 86 / E
  • Meslek TEK. UZMAN
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 17 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
sunucu iyi degğilse vps alırsın wp yi kurarsın hiçbir sıkıntı olmaz wp ye optimizasyon yaptırırsın 40 50 tl ye canavar gibi kullanırsın.

• Üyelik 04.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
vps derken ? server mı ? optimizasyon derken sanırım düzenleme diyorsunuz yanılıyor muyum ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al