wmaraci reklam

Paypal Hakkında

19 Mesajlar 3.305 Okunma
smmexpress

fusher fusher Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Diplomalı Çiftçi
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 8, (%100)

mustafabenli adlı üyeden alıntı

2 onaysız hesap aç birisinden ödemeyi al ve anında diğerine aktar böylecek dispute edilmez.

Böyle bir mantık yok, onaysız bir hesapsa paypal izleme sonucu 350 hesapta dolaştırsanız paraya ulaşır :)

wmaraci
reklam

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)

fusher adlı üyeden alıntı

Böyle bir mantık yok, onaysız bir hesapsa paypal izleme sonucu 350 hesapta dolaştırsanız paraya ulaşır :)

Ben denemedim fakat olabileceğini düşündüm. Sizin dediğiniz bana yanlış geldi mesela ben sizden 30 TL ödeme aldım siz dispute yaptınız fakat ben parayı başka hesaba ve o hesapta başka hesaba aktardı. Siz paranızı alabilir misiniz?

fusher fusher Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Diplomalı Çiftçi
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 8, (%100)

mustafabenli adlı üyeden alıntı

Ben denemedim fakat olabileceğini düşündüm. Sizin dediğiniz bana yanlış geldi mesela ben sizden 30 TL ödeme aldım siz dispute yaptınız fakat ben parayı başka hesaba ve o hesapta başka hesaba aktardı. Siz paranızı alabilir misiniz?

Tabi ki alabilirim senelerdir içli dışlıyım paypalla, paypaldan parayı dışarı kaçırmanın bir yolu yok. Size, atılan dispute'de paypal sorar iki tarafa ben haklı olur isem, paranın sizden sonra gittiği kişi de incelemeye takılır. Banka ya da kredi kartı hesabınıza çektiğinizde bir nebze kaçtınız diyelim fakat paypal türkiye ofisi açtığı için rahatlıkla peşinize düşebilir. Kaldı ki onaysız hesaplar olacağı için yine kaçıramıyoruz :)

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)

Tabi ki alabilirim senelerdir içli dışlıyım paypalla, paypaldan parayı dışarı kaçırmanın bir yolu yok. Size, atılan dispute'de paypal sorar iki tarafa ben haklı olur isem, paranın sizden sonra gittiği kişi de incelemeye takılır. Banka ya da kredi kartı hesabınıza çektiğinizde bir nebze kaçtınız diyelim fakat paypal türkiye ofisi açtığı için rahatlıkla peşinize düşebilir. Kaldı ki onaysız hesaplar olacağı için yine kaçıramıyoruz :)

CIA ve FBI iyi halt etmiş paypalın yanında :D . Peki diğer kişiler bu durumda mağdur olmaz mı? Paypal onlara nasıl yardımcı olacak?

wmaraci
wmaraci

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)
Ben paypalda asla para koymam. Gelen parayı banka hesabına atıyorum. oradan da gidip çekiyorum.

Vjolenza Vjolenza Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)

Hocam peki bu adam dispute açınca para cezası yiyor muşuz doğru mu?

ALEXIS ALEXIS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** F**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 7, (%100)
Bu konuda yazılmadı mı bu cevaplar: http://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/paypal-hakkinda-soru-95541.html

Para cezasını sadece kredi kartı ile yapılan ticarete itiraz edenden alıyoruz, 18-20$ arası chargeback ücreti.

Paypal ile fatura keserek ve kargo fişi toplayarak sadece gerçek ürün satışı yaparsanız itiraz hakkınız doğmaktadır. Ancak yine de kredi kartı itirazlarında pek şansınız yok, Türkiye zaten bu konuda çoğu yabancı sitede kara listede 3-4. sıra civarında.

Sanal ürün satacaksanız veya hizmet verecekseniz önermiyorum.

Yabancı reklam sitelerinden ücret alıyorsanız herhangi bir sorun doğurmamakta.

Paypal üzerinde tanımadığınız herhangi birinden aldığınız bir para varsa vakit kaybetmeden çekin.

Dispute gelirse ve sonucunda bakiyeniz eksiye düşerse resmi bir evrak, igtar vb gelmediği sürece ödeyip ödemeyeceğiniz sizin kararınız.

Yüksek kazanç elde edebileceğiniz link satış sitesi
http://bit.ly/2sM8XPZ

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
ben tema sattığım bi adamdan dispute yemiştim
adama sınırsız lisans vermiştim 100$ a. parayı da temayı da adam aldı. suçlu ben oldum hesabı da sanal kartla onaylatmıştım hesap da gitti içindeki 30-40 tl de gitti

ozergul.net/com

Vjolenza Vjolenza Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)

ALEXIS adlı üyeden alıntı

Bu konuda yazılmadı mı bu cevaplar: http://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/paypal-hakkinda-soru-95541.html

Para cezasını sadece kredi kartı ile yapılan ticarete itiraz edenden alıyoruz, 18-20$ arası chargeback ücreti.

Paypal ile fatura keserek ve kargo fişi toplayarak sadece gerçek ürün satışı yaparsanız itiraz hakkınız doğmaktadır. Ancak yine de kredi kartı itirazlarında pek şansınız yok, Türkiye zaten bu konuda çoğu yabancı sitede kara listede 3-4. sıra civarında.

Sanal ürün satacaksanız veya hizmet verecekseniz önermiyorum.

Yabancı reklam sitelerinden ücret alıyorsanız herhangi bir sorun doğurmamakta.

Paypal üzerinde tanımadığınız herhangi birinden aldığınız bir para varsa vakit kaybetmeden çekin.

Dispute gelirse ve sonucunda bakiyeniz eksiye düşerse resmi bir evrak, igtar vb gelmediği sürece ödeyip ödemeyeceğiniz sizin kararınız.

Ödemeyi kredi kartı ile yapmadı ve aileme para gönderiyorum olarak gönderildi bir sorun olur mu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al