wmaraci reklam

xml uzantılı Sitemap HTML Hatası Veriyor

10 Mesajlar 3.541 Okunma
wmaraci reklam

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,
Wordpress altyapılı bir siteyi google webmaster tools ile kayıt edecekken bu hatayı alıyorum.
Sitemap gönderme işleminde . siteadresi.com/sitemap.xml olarak gönderdiğim sitemap'imde hata veriyor. Hata açıklamasında Sitemap'in html uzantılı olduğunu söylüyor ama Seo by yoast eklentisi ile olusturduğum sitemap xml uzantılı.
Çözümü bilen arkadas yardım edebilir mi ?
ahkalbimnet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

neticaret neticaret Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba;

Seo by yoast eklentisi ile oluşturulan sitemap uzantısı farklıdır. Sitemap gönder alanına sadece sitemap_index.xml yazdığınız taktirde sorununuz çözülecektir.

• Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)

neticaret adlı üyeden alıntı

Merhaba;

Seo by yoast eklentisi ile oluşturulan sitemap uzantısı farklıdır. Sitemap gönder alanına sadece sitemap_index.xml yazdığınız taktirde sorununuz çözülecektir.

uzantısı farklıdır ? nedir mesela ?
sitemap_index.xml veya sitamap.xml ikisinide denedim ama yine aynı hatayı verdi.

• Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)
Wp admin panelinize giriş yapın. Ardından Seo by yoast eklentisi üzerine gelin. XML site haritaları adında bir alan çıkacak. Oraya tıklayın. Karşınıza çıkan sayfadaki yazıda

Check this box to enable XML sitemap functionality yazısının önü tiklenmiş olmalı. Hemen onun kare bir buton olacak XML Sİtemap adında. Ona tıkladığınızda xml uzantılı site haritanızı görebilirsiniz. Uzantısı sitemap_index.xml olacaktır.

Google webmaster tools da site haritası gönder alanına sitemap_index.xml yazın.

Eğer olmaz ise site adresinizi PM atınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)

neticaret adlı üyeden alıntı

Wp admin panelinize giriş yapın. Ardından Seo by yoast eklentisi üzerine gelin. XML site haritaları adında bir alan çıkacak. Oraya tıklayın. Karşınıza çıkan sayfadaki yazıda

Check this box to enable XML sitemap functionality yazısının önü tiklenmiş olmalı. Hemen onun kare bir buton olacak XML Sİtemap adında. Ona tıkladığınızda xml uzantılı site haritanızı görebilirsiniz. Uzantısı sitemap_index.xml olacaktır.

Google webmaster tools da site haritası gönder alanına sitemap_index.xml yazın.

Eğer olmaz ise site adresinizi PM atınız.

İlgin için teşekkür ederim ama 7 yıllık prof. wp kullanıcısıyım siz benim sorumu anlamadığınız için bu sekilde cevap vermeniz normal. Velhasılı kelam sorunu çözdüm yine de teşekkürler.Kullandığım bir eklenti sayfanın html uzantılı görünmesine sebep olduğu için webmaster tools'a sitemap_index.xml uzantılı harita göndersem bile onu html olarak algılıyordu haliyle , onu pasif hale getirdim çözüldü.

• Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)

chemistrap adlı üyeden alıntı

İlgin için teşekkür ederim ama 7 yıllık prof. wp kullanıcısıyım siz benim sorumu anlamadığınız için bu sekilde cevap vermeniz normal. Velhasılı kelam sorunu çözdüm yine de teşekkürler.Kullandığım bir eklenti sayfanın html uzantılı görünmesine sebep olduğu için webmaster tools'a sitemap_index.xml uzantılı harita göndersem bile onu html olarak algılıyordu haliyle , onu pasif hale getirdim çözüldü.

Kullandığınız eklentiyi yazar mısınız html hatası veren. Aynı sorunu yaşamasın aratma yapan arkadaşlar.

• Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Ultimate Coming Soon Page eklentisi ( veya bu tarz eklentilerin hepsi buna sebep olabilir) . Eklenti ile kendi "yakında hizmetinizde" tarzı sayfa olusturabiliyorsunuz. Gece aklıma gelmedi eklenti aktfiken ziyaretçi veya bot farketmekz sitede hangi sayfaya girerse girsin önceden hazırladığın html sayfasına yönlendirdiği için google ' da haliyle o sayfayı sitemap olarak algıladı ve html uzantılı olduğu için uyarı verdi.
ahkalbimnet

kişi bu mesajı beğendi.

smlzsyd smlzsyd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Ö**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Hiç uğraşma Google sitemap plugin eklentisini kur.. Ordan otomatik abc.com/sitemap.xml dosyası olusturuor.. sonra webmaster tools a tanıt..

• Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)

Ultimate Coming Soon Page eklentisi ( veya bu tarz eklentilerin hepsi buna sebep olabilir) . Eklenti ile kendi "yakında hizmetinizde" tarzı sayfa olusturabiliyorsunuz. Gece aklıma gelmedi eklenti aktfiken ziyaretçi veya bot farketmekz sitede hangi sayfaya girerse girsin önceden hazırladığın html sayfasına yönlendirdiği için google ' da haliyle o sayfayı sitemap olarak algıladı ve html uzantılı olduğu için uyarı verdi.

Teşekkürler. Hem bir sorun çözülmüş oldu hemde arama motorlarından aratma yaparak gelecek olan kullanıcılar artık aynı sorunu yaşamayacaklar.

ahkalbimnet ahkalbimnet adsense Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 65 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam merhaba;

Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar > kısmından > Özel Yapı seçerek;

içeriklerimin sonunda .html uzantısı olsun diye;

/%postname%.html

ekledim özel yapı bölümüne... Acaba bundan da kaynaklanıyor olabilir mi ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al