Geliyoo Türkiye'nin ilk Teknoloji Kabini GTKabin için hazırlanıyor.

13 Mesajlar 1.973 Okunma
smmexpress

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Teknoloji'nin her dakika değiştiği ülkemizde yeni teknolojiler ile hayata geçirdiği projeler ile kendine iyi bir yer kazanmayı hedefleyen Geliyoo'nun yeni çalışması Teknoloji Kabinleri yönünde. İlk çalışmasının tamamen Türk ürünlerinden oluşturacak olduğu bir teknoloji kabini projesi. Proje'nin genel yapısı çok basit olsada bu güne kadar yapılmış teknolji kabinlerden farklı olarak tamamen insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik bir çalışma olacak. Prototip çalışmaları başlamış olan kabin'in karartılmış fotoğraflarını ve tasarım aşamasında yapılan bazı çizimlerini sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Geliyoo'nun arama motoru projesi ile başlayan teknoloji serüveni Browser çalışması ile devam ediyor aynı zamanda özel bir APP çalışması ile de 2013 yılının sonunda tüm yeniliklerini 2014 yılının başlarında teknoloji severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Teknoloji Kabini nedir ne işe yarar?
teknoloji Kabini içerisinde bulunan bir dokunmatik ekran ile internet'de yaptığınız işlemlerin tamamını yapabiliyorsunuz. Ayrıca çok daha fazlasını yapabileceksiniz.
1. Aşamada: Geliyoo Browser ve Geliyoo Arama Motoru'nun yer aldığı bir platformda işlem yapıyorsunuz. Internet'de arama istediğiniz bulmak istediğiniz yada ulaşmak istediğiniz her siteye (Google ve Dİğerleri)'de dahil ulaşabiliyor kullanabiliyorsunuz.
2. Aşam: Güvenlik ve güvenli alışveriş imkanı, acil bir mail almanız yada mail atmanız gerekiyor ve bu maili çıktı olarak sunmanız lazım, bir GTKabini aracılığı ile anında bu işlemleri sabit noktalardan yapabileceksiniz. A4'den A3'e kadar hemen her boyut'da yazdırma imkanı olan GTKabin aracılığı ile anında yazdırabiliyor ve istediğiniz evrağa ulaşabiliyorsunuz.
3. Aşama: Kontor yükleme işlemleri bankacılık işlemleri ve daha bir çok işlem için yine GTKabin'i kullanabileceksiniz.
4. Aşama: Browser'da bulunan Eklentiler aracılığı ile bir çok çalışma ve sistemi takip edebilir ya da kullanabilirsiniz. Günümüzde kullanılan bir çok eklentiyi online olarak ekleyebiliyorsunuz.
5. Aşama: Harita üzerinde yer ve adres tespiti ile adres tarifi alabilir bunları çıktı olarak yazıcı aracılığı ile çıkarabilirsiniz.
6. Aşama: Devlet kurumları için online ödeme platformları bir eklenti olarak düşünülmektedir. Ancak sabit bir program aracılığı ile de GTKabin içerisinde bulunan işletim sistemine yerleştirilebilir. GTKabin çalışması 2014 yılının sonuna kadar pilot bölgelerin tamamına yerleştirilmiş olması hedeflenmektedir.
7. Aşama: Özel görüşme ve yardım, belli bir konu olmadan hangi konuda olursa olsun GTKabin görevlilerinin kabine bağlanarak sizlere online yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz. Masaüstü Bağlantısı sayesinde talep etmeniz ve onay kodunu GTKabin görevlisine ulaştırmanız durumunda GTKabin görevlisi yapmak istediğiniz işlem konusunda size koşulsuz hizmet sunmaya hazır olarak bekleyecektir.
8. Aşama: Yüksek çözünürlü Kamera ve takip kabin için ve kabin dışı güvenliği sağlanması ve işlem yapan kişilerin tespiti için GTKabin 24 saat onlne olarak kayıt yapan yüksek çözünürlü Kamerlara sahip olacaktır. Dışarıdan yada içeriden olabilecek bir müdahalede güvenlik güçlerine direk çağrı gönderebilme özelliğine sahip olacak.
9. Aşama: Engelli Vatandaşlarımız için tasarlanmış kolaylık ünitesi, bu ünite sayesinde işlemleri kendileri konuşarak, dokunarak, yada yarif ederek yapabilecekler. Her konuda GTKabin görevlileri bu konuda ücretsiz hizmet vermek için hazır bekleyecek.
10. Aşama: Kabin bağlantı güvenliği, yüksek güvenlikli internet bağlantısının yanı sıra habin için özel firewall uygulaması işletim sistemi kısıtlaması ve SSL, ADN ve Exploit Kit ler için tasarlanmış bazı özel güvenlik yöntemleri bulunmaktadır.
11. Aşama: Belli noktalarda pilot uygulaması tamamlanmasının ardından Tüm Türkiye'de Batı'dan doğu'ya Göney'den Kuzey'e her noktaya kurulması için çalışmalar başlatacağız. 2023 Yılına kadar Türkiye'nin hemen her noktasında bu teknolojinin olmasını sağlayacağımıza inanıyoruz. geliştirmeye her dakika devam ettiğimiz teknoloji altyapımız ile birlikte ileri teknolojileri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Kaynak: http://forum.geliyoo.com/bilim-teknoloji-haberleri/58930-geliyoo-turkiye-nin-ilk-teknoloji-kabini-gtkabin-icin-hazirlaniyor.html
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Projelerinizi çok beğeniyorum ve takip ediyorum ancak bir eleştiri yapmak istiyorum. Tüm servislerinizde Yabancı yazılar yazıyor yani Türkçe diline çevrilmemiş. Bu arada başarılar :)

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli Mete olumlu eleştirin için teşekkür ediyorum, ingilizce olmasının sebebi sadece Türkiye için değil Türkiye'nin Global bir projesi olması için çabaladığımızdan dolayı her çalışmada ingilizce altyapı öncelikte. Türkçe ana dilimiz her zaman düzenler yaparız ama yabancıyı kazanıp ülkemizin değerlerini göstermek zorunda olduğumuz da bir gerçek. Her Global çalışma ingilizce olarak çıkar ve daha sonra dilleri geliştirilir. Dilerim bu sorunu yıl sonuna kadar çözmüş oluruz. Tekrar teşekkürler.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
GTKabin ile hizmet ayağınıza "Geliyoo" diyerek başlamak istedim. Dil konusunda bu yönde çokça yapıcı eleştiri almaktayız ve aslında buna iki sebep sunulabilir 1. yaptığımız her çalışma bir yazılım gerektiriyor ve yazılım dili ingilizce bu konuda ilk yapılanma ingilizce oluyor 2.si ise birinci sebebe bağlı olarak biz ürünlerimizi online olarak geliştirmeyi ve anlık kullanıcıya sunmayı seven bir firmayız bu yüzden de anlık Türkçeleştirme yapmadığımızıdan ilk çıkan üründe yabancı kelimeler ve hata gibi gözüken çevirisi yapılmamış kısımlar göze çarpıyor. Anlayışla karşılayacağınıza eminiz, tabiki sebepleri bilmek sanırım bir Türk girişimi ve firması olarak neden böyle yaptığımız konusunda ki bazı şüphe ve sorulara karşın sizleri de rahatlatacaktır..

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
wmaraci
wmaraci

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Geliyoo'nun çıktığı günü haber sitelerinde duyruluşunu .. sonrasında o etrafa yayınlan twitter mesajı aklıma geldi birden yazıyı okumaktan vazgeçtim...

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

Geliyoo'nun çıktığı günü haber sitelerinde duyruluşunu .. sonrasında o etrafa yayınlan twitter mesajı aklıma geldi birden yazıyı okumaktan vazgeçtim...

o konu benim de kafamı karıştırıyor...
DeLi1SeY

kişi bu mesajı beğendi.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
3D logonuz Çin işi gibi olmuş. Bence 2D olarak daha iyi. ;)

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Sanırım gerçek prototip resimlerini grmeniz daha iyi olucaktır. Dilerim beğenirsiniz.

Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Evet bunlar çok iyi. :):rolleyes:

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
kabini sokakta kim koruyacak?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al