wmaraci reklam

Sosyal Medyada Üye Çekimi Olayı!

6 Mesajlar 2.306 Okunma
smmexpress

chalap chalap Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 25, (%100)
Selam arkadaşlar;
Size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Belki birilerinin işine yarar da parası cebinde kalır.
Birkaç hafta önce forumdan bir arkadaş facebook üye çekimi yapıyorum diye konu açmıştı. Ben de bu olayın nasıl olduğunu merak ettiğimden 5k üye için bir miktar para karşılığında anlaştık. Sözkonusu arkadaş sağolsun ödeme yapılmadan üye göndermeye başladı ve 5k üye için anlaşmama rağmen 7,5k üye gönderdi facebook sayfama.
Buraya kadar herşey çok güzeldi.Bana göre az paraya çok iş yaptırmıştım !
Ancak işin kokusu sonradan çıkmaya başladı tabiki. Her geçen gün üye sayım 1k ,2k düşmeye başladı ve 1 hafta sonunda sayfamın üye sayısı 11k dan 3k ya düştü.3k zaten benim organik olarak gelmiş üye sayımdı.
Yani anlaşma yaptığım ve parasını ödediğim üyeler 1 hafta sonunda balon oldu uçtu!
Bu yazıyı birilerini suçlamak için değil birilerinin ders alması için yazıyorum.
Saygılar...

Not : Konu yanlış yere açıldıysa şimdiden özür diliyorum.

wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Kullanıcılar gerçek kullanıcılardır belli bir süre sonunda beğenmeyi bırakabilir filan lafları var bide. Anlaşma sartlarınızda şu kadar sürede beğenme çok fazla azalırsa diye bir madde koysaydınız keşke. Tuhaf bir ticaret bence. Sırf sayı fazla dursun diye birkaç bin at kalsın. Bu işlerin çok ciddiye alınmamasını gerektiğini düşünüyorum. Yani beğendirme, üye vs :) Nacizane yorumum, bence de büyük beklentilerle para vermeyin böyle kişilere.

KAS KAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 40, (%100)
Burada üye çekimi yapıcam deyip parayı alıp yapmayanlar da var. Dürüst olan da var. Birkaç kez çok sağlam çekimler yaptırdımve gitmedi kesinlikle. Yalnız çok ucuza yaptırdıklarımın hiçbirinde istisnasız o üyeler hiç uzun süre kalmadı. Örneğin 1k 1TL çok ucuz. Ben iki kere 10k 40 TL yaptırdım ama hiç düşme olmadı. 1k 1TL ler ise daima fos çıktı.

Burada da ne kadar ekmek o kadar köfte olayı var.

judgeofnight judgeofnight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 5 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
Gitmeyen üyeler ölü üyeler oluyor genelde. Fake gibi birşey sayfada paylaşımda beğenmiyor. Gerçek gelenler ise bunu ben beğenmedim diyerek silebiliyor. Yani olayı bilgisi olmayanlar için belirttim. Bende mesela 50k çekiyorum 20k sı beğenmekten vazgeçiyor benim hedefim 30k ise bu şekilde bir üst sınır belirliyorum.

wmaraci
wmaraci

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Organik üye olmadıktan sonra hiçbiri bir işe yaramaz neden böyle şeyler yaptırırsınız hiç anlam veremiyorum.

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)
Yaptırdığınız arkadaş otolike yaptırmış ve organik olmamış üyeleri göndermiş, aynı sistem organik üye gönderen kişiler var onlarında fiyatı tuzlu :)

Kısacası " Ucuz etin yahnisi yenmez " diyebiliriz. (sadece sizin için değil)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al