lostyazilim

Google'a güncelleme mi geldi ?

13 Mesajlar 2.271 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, bu konuya bir açıklık getirelim. Google'da browser bazlı olarak zaman zaman yanıltıcı sonuçlar alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sakın sitelerinizde iyileştirme yapıyım yadalink alıyım endişesine girmeyin sienizi güncel tutmaya devam edin. Hit sorunu vb problemler için bir şey diyemem ancak her ne olursa olsun Google algotirma bile değiştirse bu sitelerinize olumsuz yansımaz (Eğer ki kopya içerik kullanmıyorsanız) Google'da yapılan yeni çalışmanin siteleriniz ile alakası yok bunu Google'a bağlamaız yanlış. Birileri çok ciddi hit kaybederken diğerleri hit kazanıyor siteleri güncel olduğu için. Google'da olan yeni güncelleme hakkında ise henüz net bir açıklama yok.

Söylentiler doğrultusunda ise hareket algılama sistemi yani klavye tuşlarına vurmanız bile online olarak etkili olucak. Siteniz içerisinde kaldığınız süre ve sitenizde yazdığınız yazıların etkisi artıyor. Bunun yanı sıra kullanıcı tepkileri hemen çıkma oranı sıralama denetimi ve arama kalitesi ekibinin yeni çalışmaları da var.

Google'da browser bazlı olarak site: şeklinde site adresinizi yazarak yaptığınız aramalar bir şeyi yansıtmıyor bu akgoritma uzun zaman önce farklı bir şekilde devreye alındı. dün 6,600,000 gösteriyordu site indexi bu gün 560,000 gösteriyor öyle ki sadece sitemin adı google'da yazıldığında 60.900.000 sonuç gösteriyor. Bu tutarsızlığın nedeni tamamen geri plandaki cache denetimi ve düzenlemesi.

Bu nedenle cache denetimleri yaparken Botlara biraz zaman verin. İnternet tamamen sabır isteyen bir alan sabırlı olan kazanır.
BlackFeel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Gandak Gandak Web Master & Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master & Yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)
Ben konu aacaktım bugün çok ilginç şeyler oluyor. Olanları sıralayayım.

1- Dört gündür site yöneticisinde ki istatistiklerim yenilenmiyor. Site yöneticis hala ayın 23 ünde kaldı. (Endişelendiriyor)
2- Google index sayısı bir artıyor bir azalıyor.
3- Googledaki kelimelerin sıralamada çakılıyor sonra eski yerine geliyor.
4- Bugün yani 29 eylül günü tekil hit sayım %900 arttı. Benim indexlerime bakılırsa bu yükseliş çok saçma ama sevindik. Bu gün gece yarısı hit geri eski haline döndü.

Ne olduğunu anlamadım ama bilen varsa ayrıntılı açıklasın.

smlzsyd smlzsyd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Ö**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Güncellemeden Sonra hitim %220 artış sağladı. Keywords lerimde alt kelimelerde 1. sıradaydım.. Ancak ana kelimede çıkamıyordum 2 gün önce 1. sıraya geldim.. Güncelleme yaradı yani.

Ben konu aacaktım bugün çok ilginç şeyler oluyor. Olanları sıralayayım.

1- Dört gündür site yöneticisinde ki istatistiklerim yenilenmiyor. Site yöneticis hala ayın 23 ünde kaldı. (Endişelendiriyor)
2- Google index sayısı bir artıyor bir azalıyor.
3- Googledaki kelimelerin sıralamada çakılıyor sonra eski yerine geliyor.
4- Bugün yani 29 eylül günü tekil hit sayım %900 arttı. Benim indexlerime bakılırsa bu yükseliş çok saçma ama sevindik. Bu gün gece yarısı hit geri eski haline döndü.

Ne olduğunu anlamadım ama bilen varsa ayrıntılı açıklasın.

Eğer önceden spam ya da index yemediysen düzelir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al