wmaraci reklam
lidertakipci

Ciddi Portal Projesi - Ortaklar(Ekip) Aranıyor

18 Mesajlar 2.413 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

umittopcan umittopcan Tanıtım Yazısı ve Grafik Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Operatör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** T**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 34 / 123
  • Ticaret 39, (%100)
Logo konusunda yardımcı olabilirim. Daha profesyonel bir logo, hem tasarıma hemde itibarınız adına daha iyi verim sağlayacaktır.

wmaraci
reklam

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)

Cadde Media adlı üyeden alıntı

Hız sorunu yok ancak resimler biraz orantısız küçültüyor sanırım (Eni) biraz büyük.

Tasarım tamamen responsive, yani site çözünürlük ayarlarınıza göre uygun en-boy oranını yakalıyor. Ekran çözünürlük ayarlarınızı verebilirseniz öyle deneyim benimki şu an 1280x960

Ek Olarak:

Ümit Topcan adlı üyeden alıntı

Logo konusunda yardımcı olabilirim. Daha profesyonel bir logo, hem tasarıma hemde itibarınız adına daha iyi verim sağlayacaktır.

Gerçekten harika olur, şu anki logo emanet gibi duruyor zaten idarelik dursun diye yerleştirdim. Her türlü web tasarımını yaparım da şu logo işinde hiç yaratıcı değilim :)

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)

aHoruz adlı üyeden alıntı

Tasarım tamamen responsive, yani site çözünürlük ayarlarınıza göre uygun en-boy oranını yakalıyor. Ekran çözünürlük ayarlarınızı verebilirseniz öyle deneyim benimki şu an 1280x960

1900x600 Bana biraz orantısız geldi.

• Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)

Cadde Media adlı üyeden alıntı

1900x600 Bana biraz orantısız geldi.

Hocam 1900x600 diyosunuz bu çözünürlükte hangi site düzgün görünür ki :)

wmaraci
wmaraci

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba aHoruz, burda tasarımda yapılması gereken rutuslar olduğunu yazmışsın, bildiğim kadarıyla bu tasarım zaten bir template, proje olarak geliştirmek istediğin kısım hangi kısım bu konuda neler yapılabilir diye düşünüyorum da fikirlerin var mı? Joomla'da geliştirme yapsan dahi bir noktada tıkanabilirsin. Yeni Joomla'nın bir çok sorunu var henüz tam oturmamış bir altyapı, projeniz çok güzel ancak barındırma konusunda ciddi bir altyapı gerekiyor.

Öneri'de bulunabilirim örneğin host ve site güvenliğini sanıl sağlayacağın konusunda, ancak hazır tasarımlarda her zaman sıkıntılı bazı evreler olur sanırım önce bunu atlatmalısın.

1. Aşama: Mutlaka Cloudflare kullan
2. Aşama: CDN konusunda eğer mümkünse akamai eğer değilse kesinlikle OVH ya da cloudflare.
3. Aşama: Kullanılan metro tasarımına benziyor bildiğim kadarıyla bu tasarım bir çok altyapıya uyumlu şekilde hazırlanmıştı, I Pad, I Phone ve genel Mobil çalışmalar için buda html5 demek ve eski browser çalışmalarında sıkıntı yaratıcaktır. Explorer 7. ve sonrasın için bir ayarlama yapman gerekebilir.
4. Aşama: Mutlaka XSS ataklar için bir önlem almalısın, kullanıcı girişine spam user lara karşı güvenlik kullan.
5. Aşama: domain.com şekilden kullanma her zaman www.domain.com şeklinde kullan.
6. Aşama: index.php ve önemli dosyaları 444 olarak izinlerini ayarla htaccess dahil. Sadece bir çalışma yapman gerektiğinde 644 ile çalışmanı yapabilirsin.
7. Aşama: php.ini asla kullanma. (Şayet zorundaysan mutlaka önlem al)
8. Aşama: Cpanel kullanıcaksan aramalar için SphixSearch kullan yada Elastic Search.
9. Aşama: Cache için varnish ve APC kullan.
10. Aşama: Mümkünce Ngnix eğer değilse Apache'nin yeni versiyonlarını kullan.
11. Aşama: Mod_Sec konfigürasyonunu mutlaka en iyi şekilde ayarla. İlk saldırı ordan gelicektir.
12. Aşama: Açıkları kapatmak için mutlaka ama mutlaka eklentilerden uzakdur.
13. Aşama: Bu söylediklerimi yapman halinde en azından bir sıfır önde başlamış olursun.

Başarılar.
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Merhaba aHoruz, burda tasarımda yapılması gereken rutuslar olduğunu yazmışsın, bildiğim kadarıyla bu tasarım zaten bir template, proje olarak geliştirmek istediğin kısım hangi kısım bu konuda neler yapılabilir diye düşünüyorum da fikirlerin var mı? Joomla'da geliştirme yapsan dahi bir noktada tıkanabilirsin. Yeni Joomla'nın bir çok sorunu var henüz tam oturmamış bir altyapı, projeniz çok güzel ancak barındırma konusunda ciddi bir altyapı gerekiyor.

Öneri'de bulunabilirim örneğin host ve site güvenliğini sanıl sağlayacağın konusunda, ancak hazır tasarımlarda her zaman sıkıntılı bazı evreler olur sanırım önce bunu atlatmalısın.

1. Aşama: Mutlaka Cloudflare kullan
2. Aşama: CDN konusunda eğer mümkünse akamai eğer değilse kesinlikle OVH ya da cloudflare.
3. Aşama: Kullanılan metro tasarımına benziyor bildiğim kadarıyla bu tasarım bir çok altyapıya uyumlu şekilde hazırlanmıştı, I Pad, I Phone ve genel Mobil çalışmalar için buda html5 demek ve eski browser çalışmalarında sıkıntı yaratıcaktır. Explorer 7. ve sonrasın için bir ayarlama yapman gerekebilir.
4. Aşama: Mutlaka XSS ataklar için bir önlem almalısın, kullanıcı girişine spam user lara karşı güvenlik kullan.
5. Aşama: domain.com şekilden kullanma her zaman www.domain.com şeklinde kullan.
6. Aşama: index.php ve önemli dosyaları 444 olarak izinlerini ayarla htaccess dahil. Sadece bir çalışma yapman gerektiğinde 644 ile çalışmanı yapabilirsin.
7. Aşama: php.ini asla kullanma. (Şayet zorundaysan mutlaka önlem al)
8. Aşama: Cpanel kullanıcaksan aramalar için SphixSearch kullan yada Elastic Search.
9. Aşama: Cache için varnish ve APC kullan.
10. Aşama: Mümkünce Ngnix eğer değilse Apache'nin yeni versiyonlarını kullan.
11. Aşama: Mod_Sec konfigürasyonunu mutlaka en iyi şekilde ayarla. İlk saldırı ordan gelicektir.
12. Aşama: Açıkları kapatmak için mutlaka ama mutlaka eklentilerden uzakdur.
13. Aşama: Bu söylediklerimi yapman halinde en azından bir sıfır önde başlamış olursun.

Başarılar.

Bu güzel önerileriniz için çok teşekkür ediyorum. Joomla'nın şu anki en stabil sürümü olan 2.5.x kullanmaktayım. 3.x serisinde bahsettiğiniz gibi bir çok açık var fakat 2.5 sürümü güvenlik açıklarından arındırılmış, çok iyi optimize edilmiş bir yazılım ve hala Joomla yazılım ekibi tarafından destekleniyor. 2.5.X sürümlerine destek bitene kadar j3.x sürümüne geçişi planlamıyorum.

Tasarım full lisansıyla birlikte alındı, responsive yani dediğiniz gibi pc, tablet, pdo ve mobil tarayıcılarla tam uyumlu. Eski tarayıcılarda deneme şansım olmadı fakat en kısa zamanda ie 7-8 ile deneyeceğim ona göre css tanımlayabilirim.

10 yıllık Joomla tecrübem var, kendim ve müşterilerimin projelerini çoğu zaman Joomla ile hazırlamaktayım ve çözüm üretemediğim bir problem olmadı şu ana kadar.

Optimizasyona gelince, illa ki o konuda çalışmalarım olacak. Yavaşlamalara karşı gzip, css sprite, js sıkıştırma, mysql tablolarında sorgu azaltma ve en önemlisi Cache(memcache ve ya xcache) gibi tüm konulara çözüm getirebilecek kadar bilgi ve tecrübem mevcut, site özelliklerini ve kategorizasyon işlemlerini tamamladıktan sonra altyapı çalışmalarına devam edeceğim.

CDN hizmeti şimdilik gereksiz, günlük 10k ziyaretçi sayısına ulaşana kadar sanırım ona ihtiyaç olmayacak. Dolayısıyla şimdiden kısıtlı bütçeme masraf açmak istemiyorum.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Başarılar.
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Ekibi 3 kişi ile sınırlandırdım arkadaşlar. Şu an 2 kişi olduk, ayda min. 50 özgün makale yazabilecek ya da maddi durumu iyi olup yazdırabilecek, reklam - tanıtım masraflarında elini cebine atabilecek 1 kişiye daha ihtiyaç var.

Ek Olarak: Güncel

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al