wmaraci reklam
lidertakipci

Yandex'ten bıktım artık ! Sözde Destek Sistemleri Var !

14 Mesajlar 5.601 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Bilge Bilir ne diyorsa doğrudur :)

Şansız bir durum yaşamışsınız geçmiş olsun ancak bence sorun yandexte değildir. Çünkü sizi indexlememeleri onların yararına olamaz ki.

wmaraci
reklam

guven5 guven5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek bilgisayar teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşın sitesine bir baktım, son ziyaret edenlerde arama motorları düzenli ziyaret ediyor diye görünüyor... zaten yandex te kendi çapına göre indexliyor google ile aynı olması beklenemez.

Yandex metrica botu siteye geliyor ama metrica yüklümü anlayamadım. Zaten aylardır bakıyorum yandexte bir ilerleme yok en azından kendimle ilgili anahtar kelimelerde sonuçlar hep aynı çıkıyor.

hızlı ve zamanında indexleme tabi önemli ama bu arama motorlarına bende kafayı takmadan önce sitem anahtar kelimelerde 12. sırada çıkıyordu sonra arama motorlarına ağarlık verdim, şunu yaptım bunu yaptım ama bir faydasını görmedim.

blonde-lovers.com kaliteli makalelerinizi ucretsiz yayinlayin.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

googledan gelen trafiğin %5 i bile gelmiyor yandexden üstelik google da 6. 7. sıralarda olduğum bi çok kelimede de yandexde hep ilk sıralardaydım 1.sıra yani . o yüzden kafanı takma varsın indexlemesin inan canını sıktığına değecek kadar hit getirmeyecek . yandex var ya da yok anlamazsın bile o kadar etkisiz işe yaramaz bişey .
hata sende ki bi de para harcamış ip port cart curt uğraşmışsın aşağıda basit bi referrer 2 örneği sitenin 5-6 ayında falan sayyac kullandım , google da 6.7. sıralarda olan her kelimede yandex ilk sırada yada 2. sırada . ;google.de bile daha fazla ziyaretçi göndermiş

1,446,289 76.58% www.google.com.tr
54,920 2.91% www.google.com
42,198 2.23% t.co
41,396 2.19% www.google.de
25,822 1.37% yandex.com.tr
12,145 0.64% www.yandex.com.tr

Değerli yorumunuz ve fikirleriniz için teşekkür ederim.

Bende sizin gibi düşünüyordum google beni idare eder diye gerçekten bütün hitlerim google'den gelmekte fakat sitemde ki kullanıcılardan birkaçı sitemden özel mesajdan sormaları üzerine ben tekrar yandex'e yoğunlaştım. Çünkü 1 değil tam 25 kişi özel mesaj atınca dedim heralde bunlar gibi yandex'ten arama yapanlar var ve ben bu insanları kaybediyorum diyerekten tekrar yandex'e indexlemesi için çalıştım sonuç gene sıfır :( Dün akşam siteyi sıfırladım sayaçları,şablonları vs herşeyi sıfırladım. Yandex webmaster sayfamıda sildim tekrar yeni üyelik açıp oradan bildirdim (sitemapı vs) bakalım 3-4 hafta sonra sonuç gene aynı olursa zaten yandex biter benim için gene bir umudum var ama oda nereye kadar kalır bilemem :)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Bilge Bilir ne diyorsa doğrudur :)

Şansız bir durum yaşamışsınız geçmiş olsun ancak bence sorun yandexte değildir. Çünkü sizi indexlememeleri onların yararına olamaz ki.

Bilge bilir kopyala yapıştır uzmanı bildiği başka birşey yok açıkcası.Benimle aynı dertten müzdarip olanlara çözüm yollarını ben sunmuştum ve şuan sitesi yandex'de indexleniyor ve gayette iyi gidiyor sitesi benim anlamadığım nokta aynı işlemi bende yaptım neden bana böyle birşey yaptılar ki bilemiyeceğim.

guven5 adlı üyeden alıntı

arkadaşın sitesine bir baktım, son ziyaret edenlerde arama motorları düzenli ziyaret ediyor diye görünüyor... zaten yandex te kendi çapına göre indexliyor google ile aynı olması beklenemez.

Yandex metrica botu siteye geliyor ama metrica yüklümü anlayamadım. Zaten aylardır bakıyorum yandexte bir ilerleme yok en azından kendimle ilgili anahtar kelimelerde sonuçlar hep aynı çıkıyor.

hızlı ve zamanında indexleme tabi önemli ama bu arama motorlarına bende kafayı takmadan önce sitem anahtar kelimelerde 12. sırada çıkıyordu sonra arama motorlarına ağarlık verdim, şunu yaptım bunu yaptım ama bir faydasını görmedim.

Benim sitem MyBB alt yapısını kullanmakta ve MyBB'de örümcek botlar bölümü var ordan istediğim botu rahatlıkla ekleyebiliyorum ve birçok botu öyle ekleyip sitemi bildirdim. Yandex'de aynısını uyguladım yandex botunu ekledim,metrikayı,direct vs ekledim ve bu botlar siteme geliyor gelmiyor değil sitemde ki konuları geziyolar vs ama indexleme olmuyor. Yani botlar geliyor arama sonuçlarında sitem çıkmıyor eğer sorun tamamiyle bende olsaydı o botlar siteme gelmezdi zaten ;) Benim bildirdiğim zaman gıcık bir yandex çalışanına denk geldim baktı siteye aman daha yeniymiş deyip kabul etmedi ondan böyle oldu diye düşünmeden edemiyorum...

Benim sorunum şu webmaster sayfamda ki uyarıdır arkadaşlar o sorunun neyden kaynaklandığını bir türlü çözemedim açıkcası ve adam akıllı bir cevapta vermiyor destek ekibleri yandexin ne yapacağım bilmiyorum.

Değerli yorumlarınız ve fikirleriniz için bir kez daha teşekkür ederim.

İyi forumlar.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

Komedya Komedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ayakkabı Tasarımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 90 / 15
  • Ticaret 5, (%80)
onlarca sitem var google hariç hiçb birine ne yandex nede diğer arama motorlarına ekledim hepsindede index aldı seyrine bırakınca 1,2 hafta geriden gider diye düşünüyorum. umarım çaresini bulursun ama bence çokta takma.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al