lostyazilim

Alexa Pro ve Özellikler

5 Mesajlar 2.173 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Samcro Samcro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Entrepreneur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 18 / 18
  • Ticaret 4, (%100)
Bildiğiniz gibi uzun diyemeyeceğimiz bir zaman önce Alexa Pro adı altında yeni bir paketini sundu. Profesyonel sitesi olanlar ya da sitelerinin alexa değerlerine önem verenlerde elbette bu Alexa Pro’nun ne gibi avantajlar sağlayacağı merak ediyor. Bu konuda Alexa ingilizce bir açıklama gerçekleştirdi. Ardından da ürünün satış tablosunda hangi özelliklere sahip olabileceğimizi gösterdi. Bu yazımızda kısaca bu özelliklere değineceğiz.

Uptime Monitörü
Yeni meydana getirdiği uptime monitörü ile Alexa sitenizin hangi saatlerde ne kadarlık bir uptime oranına sahip olduğunu gösteriyor. Sitenin kesintisiz hizmet vermesi için oldukça önemli bir seçenek.

Site görünümünde düzenlemeler
En çok kullanıcıların değer verdiği özelliklerinden birisi de elbette budur. Bu gelen yeni özellik ile artık PRO plan sahipleri sitelerinin logolarını ekleyebilecek ve sitelerini Alexa üzerinde çok daha derli toplu olmasını sağlayabilecekler. Slogan vs. ekleyebilme özelliği de kurumsal anlamda önem veren web siteleri için faydalı olabilir.

Performans ölçütleri
Alexa tarafından onaylanmış performans ölçütlerine sahip olmak isteyenler için meydana getirilmiş bir istatistik & rapor servisi.

Site karşılaştırma
Kendi alanınızla ilgili olarak sitelerle rekabet içerisindeyseniz bunu karşılaştırma olanağı sunuyor. Böylece kim önde kim geride görebilmek ve takibini gerçekleştirmek çok daha kolay bir hal alabiliyor. Bunlar temel özellikleri olmasının yanı sıra SEO raporlaması vb. daha birçok servisi sizin kullanımınıza sunuyor. Elbette merak edilen soruya da cevap getirelim, Alexa Pro ile sitenizin değerli daha hızlı şekilde iyi konuma gelmez

Kaynak: http://www.seogurusu.com/2013/08/alexa-pro-ve-ozellikler.html#.UithCcb0GvQ

wmaraci
reklam

islamkentim123 islamkentim123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Benim anlamadığım pro satın alsak alexa değerine bir faydası var mı?

www.islamkentim.com

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)

islamkentim123 adlı üyeden alıntı

Benim anlamadığım pro satın alsak alexa değerine bir faydası var mı?

www.islamkentim.com

Değere herhangi bir katkısı yok.

Youtube: NovaMobi Teknoloji

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
bence var denedim ve gördüm

wmaraci
wmaraci

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli arkadaşlar daha önce Alexa konusunda bir çok açıklama yapmıştım ancak yine konu açıldığı için burdan bu konuda bazı şeyleri bilmeniz için açıklama yapma gereği duydum. Maddeler halinde sizlere Alexa'nın çalışma modelini anlatacağım.

1. Kısım: Alexa asla ama asla farklı alternatif yollar kullanılsada sitenizde herhangi bir yükselme göstermez, örneğin alexa trafik kodu yani analitik kodunu kullansanızda bu alexa da yükselmenizi sağlamaz.
2. Kısım: Alexa yanlızca Toolbar eklentisi olan Browser çalışmalarında sayaç olarak çalışır, Alexa Toolbar'ı olan kullanıcıların sitede kalma süresini, giriş çıkış zamanını, domain trafiğini, giriş sayısını ve ülke kriterlerini yanlızca Toolbar eklentisi sayesinde okur.
3. Kısım: Alexa Global bir sayaçtır, çoğunlukla Webmasterların kullandığı ve web sitelerinin sıralamasını genel anlamda oluşturmak için tasarlanmış bir sayaç bunun dışında bir etkisi yoktur.
4. Kısım: Alexa Pro ise sitenizin Uptime yani down olmadan açık kaldığı süreyi tespit etmek, 1 ay içerisinde ne kadar down time olduğunu görmek ve sayfa grafikleriniz ile SEO uyumu hakkında bilgi vermek için tasarlanmıştır.
5. Kısım: Alexa kendi Botları sayesinde bazı verileri alabilir, toplayabilir ve bu verileri genel anlamda kullanabilir ancak kesinlikle sizin sıralamalarda yükselmenizi sağlamak için bir çalışma yapmaz. Bu sadece Backlink araştırması içindir. Alexa hangi sitelerden daha çok trafiğin geldiğini görmek ve verileri Backlink sayfasında göstermek için bu botları kullanır.
6. Kısım: Alexa Pro kullanımı sayesinde elde edeceğiniz 2 şey var birincisi kendi Alexa sayfanızda Logo Uygulamasını görebilirsiniz. 2. ise 2 adet backlink alabilirsiniz.
Örnek: http://www.alexa.com/siteinfo/geliyoo.com#trafficstats
Yukarda belirttiğim hususlar dışında Alexa'nın hernagi bir görevi bulunmamaktadır.Online olarak sunduğu çalışmalar bunlarla sınırlıdır. Amazon firmasının Alexa'yı satın almasından sınra bazı reklam çalışmaları ile bir çok çalışma yapılmıştır ancak bunlar kesinlikle kullanıcıların sıralama bazından yükselmesini sağlamak yada trafik geliştirmek için değildir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al