wmaraci reklam
lidertakipci

Ca uzantı ile ilgili bir soru

5 Mesajlar 942 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Taner Tuncer Taner Tuncer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci, Freelance
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
herkese merhaba! bir sosyal ağ geliştiriyorum edebiyat.ca adında. biri siteme yorum yaptı ca uzantısı hakkında. internetten baktım ancak birşeye ulaşamadım.

"CA Domain kullanabilmek için gereksinimleri okusaydın keşke, 1 ay sonra senden canada vatandaşı olduğunu ya da kanadada bir şirket sahibi vs. olduğunu kanıtlaman istenilecek. kanıtylayamazsan, uzantı kapatılacak" şeklinde bir yorum. bi doğruluğu varmı? saçma geldi bana, sonuçta parasıyla. ileride bir sorun yaşarmıyım acaba?

yardımcı olursanız sevinirim, mutlu günler

wmaraci
reklam

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Aynen buna benzer bir talep bana e-posta yoluyla gelmişti. Peşine düşmedim, bir kaç uyarıdan sonra domain (süresi dolmadığı halde) uçtu gitti. Bu arada Go Daddy üzerinden kayıt etmiştim.

Karakurt Karakurt www.cemkarakurt.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 45 / 109
  • Ticaret 21, (%95)
*** dan alıntıdır.
Kisa bir sure once .CA domain e ihtiyacim oldu ve kayit icin belirli sartlar gerekiyor. Ancak bazi yabanci firmalar (godady, netfirms) bazi Turk firmalar da (isimtescil, IHS) belge kontrolu yapmiyor ve kisiler tescil edebiliyor. Hatta IHS adindaki Turk firmasi ise, bir belge gerekmeden, tescil edilebilir diye bir atifta bulunmus. Sitesinde duyurusu bile var

.CA Domain kaydindan sorumlu cira.ca ile iletisime gectigimde, websitesinde belirtilen status disinda isek (Kanadali olmak, Kanada da sirket, hastahane, okul sahip olmak veya Ingiltere Kralicesinin Majestesi unvaninda olmak gibi) .CA domain kayit edemiyoruz.

Cok onceleri .CA domain kaydi cok yogun belge gerektiren bir islem iken (.com.tr gibi) su anda direk kayit edilebiliyor. Ancak herhangi bir sikayet halinde kontrol ettiklerinde, belirtilen statuslerden birine sahip degilseniz, domain elinizden aliniyor.

Konu hakkinda IHS musterisi olan bir arkadasima ticket atmasi konusunda ricada bulunmustum. Bu garip firma, ilk once belge gerektirmiyor diye ticket i yanitlamasina ragmen, daha sonra websitesinden ornekler gosterip, detayli bilgi isteyince konuyu domain in gitmesini goze aliyorsaniz, belge gerektirmeden kayit edebilirsiniz e getirdi....
Ayni firmanin sitesinde duyurusu var... "hiçbir belge gerektirmeyen" olarak duyuruyorlar cok entersan ve komik.

Entersan gercekten.
Bu konuda size tavsiyem, tek sikayette durdurulup, sizden belge istenecek bir domaini kayit etmemeniz. Eger ettiyseniz de, kullanicilarinizi bir an once farkli bir domain e alistirmaniz. Sayet emeklerinizin kaybolmasina neden olacaktir. Forumlarda cok tostcu goruluyor ve bu arkadaslar, verilerin icine ederek, insanlari madur ediyorlar. Sanirim IHS firmasida bu yola farkli bir yonden girerek, domain konusunda maduriyet yaratacak gibi.

Not: gereken statusler icin: http://cira.ca/faq-canadian-presence-requirements/ adresine ulasip, What is a legal type altina bakiniz.

kişisel blog - https://www.cemkarakurt.com.tr - HOSTING FİRMASI ÖNERİLERİM : https://goo.gl/67KMKp

ddrx7 ddrx7 Yesilandroid.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek okuyor
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
Doğrudur, Güzel domainmiş g.o

Yesilandroid.com - Android Blogunuz.
wmaraci
wmaraci

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
.com.tr veya .tr uzantısına benzer, bu konuda muhattabınız registrar firmanız olacaktır, sizden bir bilgi istemediklerini bildirin, onlar bu domain üzerindeki hükümleri size bildirecktir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al