wmaraci reklam

Plesk Panel Hakkında Sorularım.

3 Mesajlar 986 Okunma
smmexpress

Screwy Screwy Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dış Ticaret Meslek Elemanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar;

Bugün sunucuma plesk pane kurdurmayı düşündüm ama aklıma 2 sorun takıldı ve fikir almak istedim...

Soru 1: Plesk panelde wilcard ayarlarını benim yapmam gerekiyormuş bu ayarlar nelerdir ve nasıl yapabilirim? Multi forum projem var ve wilcard şart.

Soru 2: Plesk panel kurulduğunda nginx kurulu bir şekilde geliyor mu diye sordum ama şöyle bir cevap aldım sunucu firmamdan.
Merhaba,

Hayır , Apache ile gelmek de nginx kurulu geliyor fakat siteler apache de yayında gelecektir siz sonradan araştırarak nginx e çevirebilirsiniz[QUOTE]
[/QUOTE]

Burada tam olarak ne anlatılmak isteniyor ve söylenilen şeyi nasıl yapabilirim?

Sorularım şimdilik bu kadar. Sizlerden yardım bekliyorum...

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Burda bahsedilen şey Plesk Apache ile hazır şekilde kurulum yapar daha sonra değiştirmekisterseniz Web Server'i Ngnix'e çevirebilirsiniz ancak Plesk ile destekli olan bir kaç tane yazılım var.

Diğer ise wilcard olayında ayarları Plesk olsun olmasın zaten sizin yapanız gerekiyor SSL Sertifikası için yapılması gereken ayarları ve yolu izlemeniz yeterli zor bir şey değil ancak Pleask'de diğer yazılımlarda eğer bilginiz yok ise size ciddi sorunlar çıkarabilir. Elbette profesyonel yazılım ve çalışmalardır ancak sürekli güncelleniyor olması sorunlara neden oluyor.

TheCompany TheCompany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Ardahan
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 16 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
Değerli arkadaşım plesk panel üzerinde wildcard domain eklemek çok kolaydır istediğin domain için '*' subdomain açıyorsun wildcard işi çözülüyor ben wwblo üzerinde wordpress multisiteyi böyle kullanıyorum . Ayrıca plesk üzerinde nginx reverse proxy olarak kullanılıyor. bildiğin gibi nginx apache'den daha az ram tüketiyor adamlarda hızlı olsun diye ön yüzde bazı dosyaları nginx ile sunuyor. örneğin statik dosyalar gibi (jpg,png,css) Tabi eğer tamamen nginx kullanmak istiyorsan bununda bazı yolları var. Fakat şu anki yapıları çok başarılı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al