lostyazilim

Kişisel blogçuluk çıkmazı

31 Mesajlar 4.703 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
blogger dinozoru olmak zor. eskisi gibi değil artık. en iyisi genele dönmek. arada bir kişisel yazmak.

wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
İdare edeceğiz be hocam :)

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Genel yazıp, ara ara kişisel yazmak daha mantıklı. Sabah kalktım şunları yaptım tarzı blogların tutacağını sanmıyorum çünkü artık twitter var. Hobi, tavsiye-tecrübe tarzı yazılacaksa tutabilir.

umittopcan umittopcan Tanıtım Yazısı ve Grafik Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Operatör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** T**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 34 / 123
  • Ticaret 39, (%100)
Eğer kişisel bir blogunuz varsa, örnek veriyorum günde 3 yazı girdiğinizi varsayarsak bunlardan bir tanesi kişisel, diğerleri iste haber,teknoloji,oyun,sinema v.s hakkında olmalıdır. Yani kişisel blogunuz var diye sadece kendi hakkınızda yazılar yazmak zorunda değilsiniz. Gerektiği zaman teknolojiyede, oyunada, müziğede, sinemayada, haberede önem verip yazı yazmanız hem blogunuz açısından iyi olacaktır hemde ziyaretçi çekmeniz açısından.

wmaraci
wmaraci

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
işin uzmanlarından mesaj bekliyorum. fark yaratmak için neler yapılabilir?
teknolojiyi de kişisel olarak yazabiliriz aslında. aldığınız telefonu yazsanız bile yeterli. teknoloji yazacaz diye abartmamak lazım. her kategori için öyle olmalı. orantılı gitmrk lazım

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
şöyle diyelim şu dönemde kişisel blog tutulmuyor birini takip edipde onun yazdıklarını okuyacak insan pek yok. En fazla çevreniz girer yazdığınız yazılarla bir kesimin sizi takip etmesini sağlamak şuan zor. Yukarda bir arkadaş benim hiti iyi demiş. Burda kişisel bloglar derken film dizi indirme gibi şeylerden bahsetmiyoruz kendi yazdığımız yazılardan bahsediyoruz.

Artık bende kişisel sitemi portfolio tarzında bir şeyler yapacağım. Blog işi öldü bu aralar önümüzdeki 5 yılda canlanacağını sanmam çünkü insanlar takip ederse sosyal medyadan takip ediyor zaten.

Bu yüzden gelir elde etmek isteyenlere şöyle tavsiye verelim kişisel değil genel bloglar açın ve gündem hakkında bilgiler verin. Artık kişisel blog karın doyurmuyor malesef :(

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)
Kişisel blog kavramını tam anlamıyla yerine getiren nadir siteler var Türkiyede. Bunlarda tanınmış kişiler, veya parası bol olan reklamcılar :))

Bana göre kişisel blog devrimi bitti, herkes hit için savaşıyor. Bu nedenle hit nereden gelecekse oraya yönleniyo blog sahipleri, bunlardan biriside benim ne yazıkki. Bende yazılarımı yazmak için blog açmıştım ama bi süre sonra verdiğin emeğin sonucunu alamadığın için insan üzülüyor. Bu nedenle ben güncel olaylara döndürdüm kişisel blogumu. Birçoğumuzun basına gelmiştir bu durum eminim.

Hit konusuna gelecek olursak,
kişisel yazılarımı yazarken 300-500 arası idi, güncel olaylara yoğunlaştığımdan beri 1k civarı.

Kolay gelsin :)

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

uslanmaz91 adlı üyeden alıntı

Kişisel blog kavramını tam anlamıyla yerine getiren nadir siteler var Türkiyede. Bunlarda tanınmış kişiler, veya parası bol olan reklamcılar :))

Bana göre kişisel blog devrimi bitti, herkes hit için savaşıyor. Bu nedenle hit nereden gelecekse oraya yönleniyo blog sahipleri, bunlardan biriside benim ne yazıkki. Bende yazılarımı yazmak için blog açmıştım ama bi süre sonra verdiğin emeğin sonucunu alamadığın için insan üzülüyor. Bu nedenle ben güncel olaylara döndürdüm kişisel blogumu. Birçoğumuzun basına gelmiştir bu durum eminim.

Hit konusuna gelecek olursak,
kişisel yazılarımı yazarken 300-500 arası idi, güncel olaylara yoğunlaştığımdan beri 1k civarı.

Kolay gelsin :)

Günlük mü hocam? Ayrıca eski vakitlerde ve şu vakitlerdeki hit dağılımını yapabilir misiniz? Eskiden yüzde 30 google yüzde 20 face vs diye..

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Günlük mü hocam? Ayrıca eski vakitlerde ve şu vakitlerdeki hit dağılımını yapabilir misiniz? Eskiden yüzde 30 google yüzde 20 face vs diye..

Evet günlük olarak bahsettim.
bundan 2-3 sene önceden bahsetmiştim. O zamanlar hitlerin %90 ı googleden gelmekteydi. (yazdığım kişisel yazılarım aranılan konularla ilgili idi.) %10u yahoo ,msn tarzı arama motorlarından gelmekte idi. O zamanlar hitlerim 300-500 arasıdı dediğim gibi.

Ama 2 senedir güncel olaylara ağırlık verdim ve bunun sonucunda hitlerin büyük ölçüde arttığını gözlemledim. Bu süreçte ve halen devam etmekte olan hitlerin dağılımı (dün itibariyle) %89'u google , % 9'u yandex , %2 ' si diğer arama motorları şeklinde sıralayabilirim. Sosyal ortamları pek kullanmıyorum kişisel blog adındaki sitemde. Bu yüzden sıfır diyebilirim sosyal platformlardan gelen hitler için :D

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

uslanmaz91 adlı üyeden alıntı

Evet günlük olarak bahsettim.
bundan 2-3 sene önceden bahsetmiştim. O zamanlar hitlerin %90 ı googleden gelmekteydi. (yazdığım kişisel yazılarım aranılan konularla ilgili idi.) %10u yahoo ,msn tarzı arama motorlarından gelmekte idi. O zamanlar hitlerim 300-500 arasıdı dediğim gibi.

Ama 2 senedir güncel olaylara ağırlık verdim ve bunun sonucunda hitlerin büyük ölçüde arttığını gözlemledim. Bu süreçte ve halen devam etmekte olan hitlerin dağılımı (dün itibariyle) %89'u google , % 9'u yandex , %2 ' si diğer arama motorları şeklinde sıralayabilirim. Sosyal ortamları pek kullanmıyorum kişisel blog adındaki sitemde. Bu yüzden sıfır diyebilirim sosyal platformlardan gelen hitler için :D

Sitenizi görebilir miyim? PM atarsanız veya buradan yazarsanız sevinirim :) Tebrikler ayrıca google'dan bu kadar hit alabildiğiniz için :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al