wmaraci reklam
lidertakipci

Web Hosting Kurulumu

9 Mesajlar 825 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

noxian noxian WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Merhaba ben hastanede çalışıyorum ve hastanemizin web sitesini kendi serverimizdan vermek istiyoruz. sadece 1 tane web sitesi olacak ancak bunu nasıl yapabilirim hangi linux işletim sistemini kuracağım cpanel veya plesk i nasıl kuracağız ? Server olarak kullanacağımız makine IBM xseries 235 özellikleri:
Powerful 2.67, 2.80, or 3.06 GHz1 Intel Xeon processors
512 MB of 133/266 MHz DDR with ECC system memory, 12 GB maximum2
Dual-channel Ultra320 controller
One or two 660-watt power supply; model dependant, hot-swap option
Integrated systems management processor
Six full-length PCI slots: Two 64-bit/133 MHz PCI-X, hot-plug, three 64-bit/100 MHz PCI-X and one 32-bit/33 MHz
Ten drive bays: Standard diskette drive and 48x-20x3 CD-ROM, six hot-swap HDD bays, and two 5.25/3.5-inch half-high bays
Up to 1.3 TB4 hot-swap disk storage with optional three-pack Ultra320 hot-swap expansion kit
Integrated Gigabit Ethernet controller; SVGA video with 8 MB memory
5 U tower industry-standard models, rack mount optional

Bağlantımız ise 20Mbit bağlatımız vardır.
sizlerden ricam
1- Ben Hangi İşletim sistemini kurmalıyım
2- Cpanel ve Plesk Kurulumlarını Nasıl yapabilirim
3- Gerekli Materyaller nelerdir?

wmaraci
reklam

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Upload hızı önemli diye biliyorum bu iş için. Pek sağlıklı olacağını düşünmesem de bildiklerimi paylaşayım. Wamp da kurabilirsiniz, Apache de. Fark etmez pek. *****' ten ayda beş liraya sabit ip almalısınız. Modem port ayarlarından vs. modemi sunucu olan pc ye yönlendirmelisiniz. Ayrıntılı bilgi nette mevcut. Google' a ev pc sisinden site yayınlama gibi şeyler yazın. Kolay gelsin.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

noxian noxian WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Ertug adlı üyeden alıntı

Upload hızı önemli diye biliyorum bu iş için. Pek sağlıklı olacağını düşünmesem de bildiklerimi paylaşayım. Wamp da kurabilirsiniz, Apache de. Fark etmez pek. *****' ten ayda beş liraya sabit ip almalısınız. Modem port ayarlarından vs. modemi sunucu olan pc ye yönlendirmelisiniz. Ayrıntılı bilgi nette mevcut. Google' a ev pc sisinden site yayınlama gibi şeyler yazın. Kolay gelsin.

Zaten mevcut sevlarımız var ve upload yüksek ip miz zaten sabit modem kullanmıyoruz direk ***** ten fiber geliyor yani sunucu odalarımız mevcut yani evde kurmuyoruz

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bu işeri size anlatabilirim fakat bir uzmana danışmanız ve uzmanın kurmasında daha çok fayda var çünkü güvenlik açıkları olabilir serverda ve hack link eklerler.Yinede kurulumu size anlata bilirim skype adresinizi özel mesaj ile yollayın

wmaraci
wmaraci

cetinn cetinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhabir,Muhasebeci,Fotoğrafçı,
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad Ç** Ç**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 53 / 54
  • Ticaret 12, (%100)
Bu iş riksde taşır. Kuracağız sitenizde bir açık bulup serverinize giler iseler, hastane sistemlerine zarar veriler. Bunu yaptıktan sonra güvenlik üst seviyede olması lazım.

KayfeBilisim KayfeBilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makale.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 78 / 35
  • Ticaret 9, (%100)
Eğer .php kodlama diliyle yazılacaksa siteniz Linux öneririm linux kurulumundan sonra cpanel kura bilirsiniz. Windows kuracaksanızda pleks kurmanız daha sağlıklı olur. Ama bunu kendi serverınızda yapmanız hat kirası + güvenlik konusunda sıkıntılı olabilir.

www.anneyehaber.com

webprof webprof WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 11 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam eğer yapamadıysanız pm atın yardımcı olayım.

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

noxian adlı üyeden alıntı

Zaten mevcut sevlarımız var ve upload yüksek ip miz zaten sabit modem kullanmıyoruz direk ***** ten fiber geliyor yani sunucu odalarımız mevcut yani evde kurmuyoruz

Evde kurmadığınızı biliyorum. Anlatımlar genellikle o tarz başlıklar altında yapıldığı için o şekilde aratmanızı önerdim. Kolay gelsin.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Sunucuyu yönetmek, güvenlik tedbirlerini almak bir yana sunucu kurulumunu bile buradan soruyor iseniz size önerim kesinlikle bu işe bulaşmayın. Asıl olay kurduktan sonra başlıyor...

Güvenlik sorunu yaşamamak için php, mysql, Cpanel ve işletim sisteminin güncellemelerini düzenli olarak kontrol etmeniz ve bunları uygulamanız gerekiyor. Kolay bir iş değil kimi zaman haftada bir güncelleme çıktığı oluyor.

Birisi en ufak dalgınlığınızdan yararlanarak Web Server a girmeyi başarırsa randevuların ve hasta ile ilgili kişisel bilgilerin tutulduğu sunuculara sıçraması çocuk oyuncağı, diğer sunuculara sıçradıktan sonra da düzeltilmesi mümkün olmayan zararlar verebilir.

Günlük olarak yedek alırım bir sorun olmaz gibi düşünmeyin. Sunucularınıza sızılması durumunda hastaların kişisel bilgilerini saklamak için yeterli özeni göstermediğiniz, Server yönetimi konusunda bilgili bir teknik personel çalıştırmadığınız için hastalarınızın size dava açabilecek olması da cabası...

Unutmadan Firewall da almanız gerekecek ve Cpanel lisans ücreti adı altında her ay belirli bir ücret ödeyeceğinizi hatırlatayım. Bana sorarsanız en temizi yıllık 100 lirayı verip sorun olduğunda karşında bir muhattap bulabilmek...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al