lostyazilim

Black Hat Seo Nedir? Black Hat Seo Çeşitleri , Black Hat Seo’dan Kurtulmak.

8 Mesajlar 1.392 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]Merhabalar,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]Seo'ya merak saldığımı ve bu alanda yavaş yavaş çalışmalar yaptığımdan bahsetmiştim aslında. Hatta kedimi o kadar aştım ki artık seo hakkında yazılar yazıp bilgi bile vermeye başladım. O yazılar listesine bir yenisi eklendi şu an :) Bu yazım'da seo uzmanlarının canını sıkan ve sağlıklı yollarla yapılmamasına rağmen arama motorlarında üst sıralar'da çıkmasına neden olan Black Hat Seo'dan bahsedeceğim.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia][COLOR=#800000]Black Hat Seo Nedir?[/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]Black Hat aslında hackerlar için kullanılan bir tabir yani siyah şapkalı hackerlar gibi, Seo'da ise Black Hat Seo olarak adlandırılan bu illegal seo hiç bir arama motoru tarafından tavsiye edilmeyen, özellikle Google tarafından kesinlikle kullanılmaması gereken bir seo taktiğidir. Aksi halinde arama motorlarından banlanabilir veya sandbox denilen çöp site haline dönüşebilirsiniz. Çoğu yerde karşımıza " Kısa sürede 1.sıraya ulaşın " gibi reklamlar çıkıyordur, eminim. İşte bu tarz reklamların arasında Black Hat Seo diye tabir ettiğim çalışmalar yatıyor olabilir. Kısa sürede ilk sayfada , sırada çıksanız bile bu sizin için kalıcı olmayacak, google tarafından fark edildiği an ciddi düşüşler yaşayacak , banlanacak hatta dediğim gibi sandbox'a bile düşebileceksiniz. Kesinlikle tavsiye etmediğim bir seo tekniğidir.[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]Hatta Kağan Gülten'in çıkarmış olduğu Sorularla Seo kitabında şöyle bahsediliyordu;[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000]Arama motoru açıklarından istifade ederek, etik ve yasal olmayan yollarla haksız bir şekilde üst sıralara ulaşma işlemidir[/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Georgia][COLOR=#800000][U]Black Hat Seo Çeşitleri;[/COLOR][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]Aslında normal seo'da olduğu gibi iki farklı algoritmaya ayrılan Black Hat Seo, site içi ve site dışı olarak ayrılır.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]Site içi seo : Site için Black Hat Seo'da ana sayfa üzerinde yapılmış gereksiz link çıkışları , etiket bulutları verilen anlamsız link çıkışları ve tasarım üzerinde yapılmış farklı kodlamalar ile yapılır[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]Site dışı seo : Site dışı Black Hat Seo'da ise farklı sitelerden asıl siteye link çıkışı sağlanarak yapılan sandbox ve ya filtre'ye düşmeye sebep olan bağlantılar yer alır.[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia][COLOR=#800000][U]Black Hat Seo'dan Kurtulmak[/COLOR][/U][/FONT][/COLOR]

[*]Site içerisindeki bağlantılardan ve şifrelenmiş linklerden kurtulun
    [*]Ana sayfada etiket bulutu v.b bir eklentiniz varsa kaldırın.
    [*]Black Hat Seo'yu fark edip temizledikten hemen sonra özgün yazılara ağırlık verin.
    [*]Google WebMaster Tools'dan bağlantıları reddetme içeriğinden yararlanabilirsiniz.
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]Evet arkadaşlar, Black Hat Seo'nun olduğunu , Black Hat Seo çeşitlerini ve Black Hat seo'dan kurtulma yöntemlerini size maddeler halinde sıralayarak yardımcı olmaya çalıştım. Umarım siz değerli okuyuculara zararlı olacak bir bilgi vermemişimdir.[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Georgia]KAYNAK[/FONT][/COLOR]

Uğur Gündüz Tasarım
wmaraci
reklam

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Madem black seo tavsiye etmiyorsun forumdaki arkadaşlara ve bana ciddi rekabet olan sektörlerde nasıl ilk sayfaya çıkılacağı hakkında fikir verir misin? Ya da fikri geçtim, bu bahsettiğim sektörlerden herhangi birinde doğal yollarla kasılan bir örnek site verir misin?

Maalesef ayak uydurmaya çalıştığınız arama motorunun zerre umrunda değil verdiğiniz emekler.
Batarya uguur

kişi bu mesajı beğendi.

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)

Jih4d adlı üyeden alıntı

Madem black seo tavsiye etmiyorsun forumdaki arkadaşlara ve bana ciddi rekabet olan sektörlerde nasıl ilk sayfaya çıkılacağı hakkında fikir verir misin? Ya da fikri geçtim, bu bahsettiğim sektörlerden herhangi birinde doğal yollarla kasılan bir örnek site verir misin?

Maalesef ayak uydurmaya çalıştığınız arama motorunun zerre umrunda değil verdiğiniz emekler.

Dediğiniz'den bir şey anladıysam kahrolayım. :) Ben seo konusunda uzman değilim zaten bunu zaten blogumdaki makalelerim'de seoya merak saldım , okuyorum araştırıyorum , yeni yeni başladım gibi cümlelerle belirtiyorum. İlk sayfaya nasıl çıkılır sorusuna tek bir cevap vermem , veremem. Acemiliğimin yanı sıra daha bir çok bilgiden mahrumum. Tabiki doğal yollar ile üst sıralara çıkan az fakat bir çok örneği'de var. Mesela; seohocasi geliyor benim aklıma ilk etapda.

Uğur Gündüz Tasarım

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

uguur adlı üyeden alıntı

Dediğiniz'den bir şey anladıysam kahrolayım. :) Ben seo konusunda uzman değilim zaten bunu zaten blogumdaki makalelerim'de seoya merak saldım , okuyorum araştırıyorum , yeni yeni başladım gibi cümlelerle belirtiyorum. İlk sayfaya nasıl çıkılır sorusuna tek bir cevap vermem , veremem. Acemiliğimin yanı sıra daha bir çok bilgiden mahrumum. Tabiki doğal yollar ile üst sıralara çıkan az fakat bir çok örneği'de var. Mesela; seohocasi geliyor benim aklıma ilk etapda.

O halde seoda biraz daha bilgilenince, bahsettiğin sitenin bir analizini yapmayı dene. Seo tereyağıysa bu herifler bizim margarin :)

wmaraci
wmaraci

yns77 yns77 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Ü**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Nasıl Yapılıyor Peki....

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

Jih4d adlı üyeden alıntı

Rakibiniz Hacklink Kullandıkça sizinde peşinden gitmenizden başka şansınız kalmıyor maalesef
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)

yns77 adlı üyeden alıntı

Nasıl Yapılıyor Peki....

Şaka gibisiniz :)
Bu tarz taktikleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz ve bilgide vermemek gerekiyor.
Bu taktikleri kullanan siteler genellikle 1 ay kadar sıralamada yükselerde kalıp sonra banlanıyorlar.
Kesinlikle bu yollara sarpmayınız.

TulaySarkosoglu TulaySarkosoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Uzman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Blackhat yapanlar sıralamaya girsin. Yapmayanlar google küfür etsin diyorsunuz yani :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al