wmaraci reklam

Kazancı Artırmak için (Yardım)

2 Mesajlar 903 Okunma
wmaraci reklam

vicentee vicentee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek iş adamı
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba; Benim uzun süre emek verdiğim bir sitem var. Bu site sıralamada önemli yerlere geldi tek bir içeriğe odaklı olarak yayın yapan sitemin ziyaretçileri de bu işin içinde olan insanlar. Sitemden 2 aydır %2 sayfa to alırken şu an %1,01 almaya başladım. Bunun en büyük nedeni ziyaretçilerimin artık reklam yerlerini biliyor olması diye düşünüyorum.
Site wp tabanlı olduğundan bazı yöntemler düşündüm. Size danışmak istedim uygunluğu açısından...

Site belli bir odağı olan moda sitesi. Dolayısıyla galeri sayfaları mevcut. Resime tıkladığınızda yeni bir sayfa açıp sizi sadece resim ve kısa bir açıklamadan oluşan 2 reklamın yer aldığı bir sayfaya götürüyor.

Kodlamalarının hazır olduğu ama uygulamakta tereddüt yaşadığım bir yöntem var.
Şöyle ki ;

1 - 2 - 3 - 4
YUKARDAKİ SAYILARI yan yana sıralanmış galeriler olarak düşünün. Ziyaretçi 1. galeri resmine tıklayınca A sayfasını açıyor.
2. galeri resmine tıklayınca tasarımı farklı ve reklam yerleşimi farklı olan B sayfasını açıyor.
3. galari sayfasına tıklayınca bir başka farklı tasarımlı galeri sayfasını açıyor.
4. galeri sayfasına tıklayınca bir başka farklı tasarımlı galeri sayfasını açıyor.

Bu sayfaların 4'ü de farklı tasarım ve reklam yerleşimine sahip ve tasarımlar galeri sayfalarında rastgele olarak sıralama alıyor. 4'lü rastgele seçim ile sayfalar açılıyor. HTML olarak aynı fakat css düzeni ile tasarımları farklı. Bunu kodladım fakat şöyle bir sorun ortaya çıkıyor.
Galeriler içerisinde ileri - geri tuşları ile diğer resime (galeri sayfasına) geçmek isteyen kullanıcıya rastgele atanmış diğer galeri sayfaları açılıyor. Dolayısıyla sitede statik bir yerleşim olmamış oluyor. Sayfa attachment.php olması (dosya eki sayfası) ama 4 farklı tasarım sunması nedeniyle sıkıntı yaratır mı? Ziyaretçinin odağını reklama çekmek için böyle bir yöntem ürettim. İçerik ve reklam alanları politikayı ihlal etmiyor ancak bu denli bir sistem politikalara aykırı mıdır?

Siteden hemen çıkma oranım gün geçtikçe düşmekte. Sayfa to %2 olduğu zamanlarda hemen çıkma oranım %20 iken şu an sayfa to %1,01 ve hemen çıkma oranım %12. Hemen çıkma oranı da sitede gezinmenin kolaylığı ve ziyaretçinin siteyi çözmesi ve daha fazla gezmesi ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Bu yöntem ile reklam yayını yapsam sıkıntı yaşar mıyım?

Umarım anlatabildim :/
(Kodlarken, anlatmaya çalıştığım kadar zorlanmadım. :D)

wmaraci
reklam

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam üretici bir çözüm olmuş bence. Ama kullanıcılara bir mantık sunmalısın neden 4 tane galeri var. Eğer kullanıcı beğendiği galeriyi kullansın diye yaptım diyorsan zaten güzel. Konu reklam kurallarına gelince bir sorun olacağını sanmıyorum. Ama bu dört sayfada ayrı ayrı adsense yayın politikalarına uygun olmalıdır. Uygun olduğu taktirde neden 4 tane galeri çeşidi koydun diyecek halleri yok bence. bol kazançlar dilerim.
vicentee

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al