wmaraci reklam
lidertakipci

Cansız Bir Forum Nasıl Canlandırılır?

16 Mesajlar 2.522 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Okul sezonu sistemi oturmuş forumlar hariç tüm forumların baş belası. Örneğin en iyi mmo forumları bile okul sezonlarında terkedilmiş kasabalarına döner. Forum konusunda hele de vbulletin çok sağlam bilgilerim vardır. Sizin sorununuz sisteminizin oturmamış olması.Forumunuzda belli ki belli bir düzen , oturmuş istikrarlı bir sistem yok. Önce o sistemi sağlayın.Dilerseniz destek vs. alabilirsiniz.
AndroidMarket

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

trapend trapend WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur- Forensics
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ben olsam forumu bloğa aktarır aynı domainde blog şeklinde yayın yapardım.
Hediyeli yarışmalar falan bir yere kadar olur forumda bi insan maddi menfaati yoksa neden moderatör olsun neden paylaşım yapsın ki.Forumda kalıcı olarak bağımlılık yapacak bir sebep bulamıyorum.

AndroidMarket AndroidMarket WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 138 / 50
  • Ticaret 80, (%100)

trapend adlı üyeden alıntı

Hocam ben olsam forumu bloğa aktarır aynı domainde blog şeklinde yayın yapardım.
Hediyeli yarışmalar falan bir yere kadar olur forumda bi insan maddi menfaati yoksa neden moderatör olsun neden paylaşım yapsın ki.Forumda kalıcı olarak bağımlılık yapacak bir sebep bulamıyorum.

Hocam buradakiler öyle düşünüyor misal ben 2 sene önce googleandroid.gen.tr'dde mod olmak için baya konu açıyordum :D İnsanlar blog falan açmayı bilmiyor o yüzden forumlar oluyor.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)

AndroidMarket adlı üyeden alıntı

Bizim 3 bin konunun 2bini falan özgün zaten kopyala yapıştır yapanları azarladığım için bu kadar yönetici kaybettik. Hep özgünlüğe zorladım kişileri.

Baya moderatör toplamıştım bir ara 15 tane mi ne moderatör vardı. Hedefim çok yüksekti.

Sanırım modları rica ile topladınız. Yani ücretli kişiler değildiler. Birde azarlamışsınız, baskıcı tavrınız için bu durumda olabilir misiniz? Birde forumda bana göre en önemli şey tasarım, içerik kaliteli olmasına da gerek yok. Üye bir şey paylaşmayacak olsa bile takılmalı sitede. Bkz: ben ve wmaraci. Öyle ahım şahım içerik olmamasına rağmen bir sekmede daima açıktır, çünkü sempati duyuyorum bu foruma. Tamamıyla görsel ve ortam amaçlı. Diğer rakipleri dolu olmasına rağmen birkaç günde bir takip ederim.

Özetle: Görsellik ve yönetim.
AndroidMarket

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.
wmaraci
wmaraci

trapend trapend WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur- Forensics
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Ben şahsen 2 kere forum açtım hiç bir başarı gösteremedim günde 3-4 kişi anca geliyordu belki bu yüzden biraz karamsarım.Sitenizi merak ettim pm atarmısınız.

AndroidMarket AndroidMarket WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 138 / 50
  • Ticaret 80, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Sanırım modları rica ile topladınız. Yani ücretli kişiler değildiler. Birde azarlamışsınız, baskıcı tavrınız için bu durumda olabilir misiniz? Birde forumda bana göre en önemli şey tasarım, içerik kaliteli olmasına da gerek yok. Üye bir şey paylaşmayacak olsa bile takılmalı sitede. Bkz: ben ve wmaraci. Öyle ahım şahım içerik olmamasına rağmen bir sekmede daima açıktır, çünkü sempati duyuyorum bu foruma. Tamamıyla görsel ve ortam amaçlı. Diğer rakipleri dolu olmasına rağmen birkaç günde bir takip ederim.

Özetle: Görsellik ve yönetim.

Azarlamaktan kastım şu adam co admin olmak istiyor coluğa kadar çıkıyor. Sonra 1 hafta paylaşımı kesiyor yalvar yakar cevap bile vermiyor. Sonra moderatörlüğü alınca kafa şişiriyor.

Ya da adam kopya içerik açıp emeğe saygısızlık yapıyor. Yoksa emek veren birine haşa azarlamak olmaz. Ama emek çalana ihtiyaç yok sitede.

Ek Olarak:

trapend adlı üyeden alıntı

Ben şahsen 2 kere forum açtım hiç bir başarı gösteremedim günde 3-4 kişi anca geliyordu belki bu yüzden biraz karamsarım.Sitenizi merak ettim pm atarmısınız.

Gerek yok hocam :) Ben sadece nasihat istiyorum sizlerden :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al