wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress bileşen kısmında sorun.

5 Mesajlar 4.057 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tearsinthesun tearsinthesun Yerine Sevemem Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar - Otomasyon
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Yine wordpress sorunu, yine ben...

Öncelikle bidüşün temasının sidebar.php dosyasını açıp, bir kaç değişiklik yaptım.

Şeklinde html kod ekledim. (Facebook, mail al vs vs) Html kodlarım sorunsuz çalışıyordu. Akabinde siteye Flash mp3 player kurmak istedim. Bayağı araştırdım ve en sonunda buldum. JW mp3 player. Gayette güzel. Velhasıl playeri kurdum. Zor bela ana sayfada göstermeyi başardım. (wp-admin/widgets.php sayfasını kullanıp sürükleyip bırakarak) Bir de baktım ki, sidebar.php dosyasında hazırladığım her şey siteden gitmiş. Bir tek o duruyor. Sürükle bırak yöntemi ile bir kaç konuyu getirdim ama html olarak hazırladığım mail alma, facebook html kodlarını bulamıyorum. Ftp'den sidebar.php dosyasını indirdiğimde aynı eski kodların olduğu sidebar.php dosyası görünüyor. Yani sanki sidebar.php'yi görmüyor gibi. Normalde sidebar.php dosyasında en ufak değişiklik yapsam direk sitede görünürdü ama şimdi şu an sidebar.php dosyası çalışmıyor. Bunu nasıl çözebilirim? Teşekkür ederim.

Bir toprağın suyu özlemesi gibi özledim seni...
wmaraci
reklam

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14470
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
Sorunun tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Sorunu yaşadığın site adresi nedir? Bu.....a.com mu? Bu ise bir sorun göremedim.

Deneyim demeyin, deneyin!

• Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba tekrardan. Nonloser, ekran görüntüsünü çektiğin sidebar.php dosyasını bilgisayarıma indiriyorum ve orada facebook sayfa kodu, mail almak için hazırladığım jpeg resim görünüyor. Ama sitede göstermiyor. Admin panelinden ben bir şeyleri karıştırdım ve benim temanın sidebar.php dosyasını site sanki görmüyor. Normalde ekran görüntüsünü koyduğun yerde facebook sayfası, mail okuma ve açma için çeşitli resimler olması gerekiyordu. Hepsi çalışıyordu fakat mp3 player'i bileşenler menüsünden sürükle bırak yöntemi ile sağ tarafa alınca hepsi kayboldu. Onları nasıl geri getirebilirim?

:)

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14470
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
sidebar.php'yi görmüyor diyorsun. Görmüyor olsa yan menü tümden yok olur. Yani görmeme gibi bir durum yok.

Peki, Kategoriler, Blogroll ve Etiket'leri de bileşen olarak mı ekledin yoksa onlar kod olarak mı duruyor sidebar'da?

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Admin panelinden bileşen olarak ekledim. Yani sidebar.php'yi açıp içerisine örneğin iframe kodu koysam, wordpress sanki sidebar.php yokmuş gibi davranıyor. Olay bu :)

Ek Olarak: Nonloser, demeye çalıştığım normalde aşağıdaki ekran görüntüsünde facebook sayfası, email al falan filan vardı. Admin paneli -> bileşenlerden sürükle bırak yardımı ile flash mp3 player'i koydum ve aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğin üzere facebook, mail alma vs vs gitti. Onları geri nasıl getirebilirim? Kısaca özetlersek konu bu :)

[/QUOTE]

Tekrardan teşekkür ederim.

Sidebar.php

Mail Hizmeti

Kategoriler

Gibi kodlar ekli ama sidebar.php'yi wordpress görmüyor :(

Ek Olarak: Arkadaşlar konu günceldir :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)