freelance iş ilanları

Windows XP Kullanıcıları Tehlike Altında

9 Mesajlar 879 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TechnologyTR TechnologyTR Teknolojinin Yeni Yüzü Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Teknoloji Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Yaklaşık beş ay sonra kendi işletim sistemi Windows XP için desteği kesecek olan Microsoft, kullanıcıları kendilerini bekleyen yeni bir tehlikeye karşı uyardı.

Windows XP üzerinde yer alan bir açık nedeniyle kullanıcılar, kendilerine gönderilen özel olarak hazırlanmış bir PDF dosyasını açmaları durumunda, bilgisayar korsanlarının tuzağına düşmüş oluyorlar ve haberleri olmadan bilgisayar korsanlarının bilgisayarları üzerinde özgürce dolaşmasına izin vermiş oluyorlar.

Microsoft tarafından yapılan açıklamayla birlikte, şirket bu sorunu en kısa zamanda çözmek için bir güncelleme üzerinde çalıştığını duyurmuş olsa da bundan beş ay sonra işletim sistemi üzerinden desteğini çekmesiyle birlikte Windows XP kullanmaya ısrar eden kullanıcıların bilgisayarlarının ve kişisel verilerinin tehlikeye altında olacağı da bir gerçek.

Ayrıca şirket yaptığı başka bir açıklamayla, bu sorunu bir an önce çözmek isteyen kullanıcıların NDProxy.sys dosyalarını silmelerini ve Null.sys dosyası üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak yeniden yönlendirmelerini tavsiye etti. Bu noktada tek sıkıntı Microsoft tarafından bildirilen ayarların ileri seviyede bilgisayar kullanıcıları tarafından yapılabilecek olması, sıradan bir bilgisayar kullanıcısıysanız ve Microsoft tarafından bildirilen sorunla karşı karşıyaysanız, yapmanız gereken en doğru şey Microsoft tarafından gelecek güncellemeyi beklemek olacaktır. Çünkü olası bir hata yapmanız durumunda işletim sisteminizi işlevsiz bir hale getirebilir ve yaptığınız işlemi geri döndüremeyebilirsiniz.

Kullanıcıların hazırlanan PDF dosyasını açması sonucu, bahsedilen işletim sistemi açığından yararlanan bilgisayar korsanları, kullanıcıların kullanmakta olduğu standart kullanıcı hesabı üzerinde istedikleri şekilde farklı komutları çalıştırma şansına sahip olabiliyor. Bu nedenle eğer bir Windows XP kullanıcısıysanız, e-posta aracılığıyla tanımadığınız kişiler tarafından size gönderilen PDF dosyalarını açmamanızda fayda var.

Kaynak : http://www.technologytr.com/03/12/2013/windows-xp-kullanicilari-tehlike-altinda/

www.TechnologyTR.com
Teknolojinin Yeni Yüzü
wmaraci
reklam

Quiet Quiet Life or Death Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 29 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Ne oluurdu XP desteğini kesmeseniz.
Bence ilk olarak Vista'nın desteği kesilmeli, onların bugünlere gelmesinde büyük yarar sağlayan XP, eminim Vista'dan daha çok kullanılıyordur.

Denemegen.blogspot.com.tr - "Korkacak bir şey yok, sadece deniyoruz."

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Artık bu devirde XP kullananlara yazık... Windows 8'i çözemeyenler topluluğu. :D
soulmy Umutirhan onurakx38

kişi bu mesajı beğendi.

teknoonur teknoonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 207 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
Bence XP'yi sistem gereksinimleri nedeniyle bırakamıyorlar. Linux işletim sistemi kullanma vakti gelmiş olabilir.

http://onurkinay.com.tr
wmaraci
wmaraci

GokuFTW GokuFTW GROVE4LİFE Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 53 / 39
  • Ticaret 1, (%100)
benim bilgisayarım yavaş ve xp kullanıyorum 1-2 haftaya yeni pc toplıyacağım ve win7 düşünüyorum ideal.

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)
XP Vistadan kat ve kat daha iyi hıza gelincede XP Gene vista dan iyi, Oyun olsun her türlü şeyde XP Daha iyi derim ben.

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Artık bu devirde XP kullananlara yazık... Windows 8'i çözemeyenler topluluğu. :D

Winows8 bi ara kurdum pişman oldum diye bilirim hocam :) Başlat menüsü yok çok karışık bişiydi. Gene XP yaptım şuan xp kulanıyorum gayet memnunum..

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Ya XP ya W7.
Vistadan çekilmeli destek bence de. :)

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

HuseyinKul HuseyinKul Juventus Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 3 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Vista kullanan daha yok sanırım ya :D
ilk bilgisayarımda xp'ydi :D Anısı çok :D

Takımda sana ihtiyacımız var Andrea.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Kessinler, şu zamana kadar XP üzerinde hiçbir güvenlik sorunu yaşamadım. İş kullanıcıda biter, siz ordan burdan içerik indirip sorgusuz sualsiz açarsanız, sonuçlarına katlanırsınız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al