wmaraci reklam
lidertakipci

Nonprofit tartışalım

17 Mesajlar 2.445 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Cals Cals Джансу | SEO Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 70 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Çoğumuzun amacı kendini geliştirdiği alandan para kazanmak, işlerini büyütmek ve ismini duyurmak. Bu platform üzerinden bir şekilde birbirimizi tanıyoruz ve takip etme fırsatı buluyoruz. Nonprofit yani kâr amacı gütmeden insanlara destek verebilecek bir şeyler yapabilir miyiz diye düşünüyordum aklımda bir kaç fikir var lakin sizlerle de tartışmak istedim bu konuyu bakalım kimlerden neler çıkıyor?

Şuan YGS-LYS sınavlarına hazırlandığım için çok etkili çalışmalar çıkaramayabiliriz lakin Haziran ayından sonra alanında pek çok başarılı arkadaşla birlikte çok güzel projeler çıkarabileceğimizi düşünüyorum, önerilerinizi bekliyorum...

Sevgiler :)

wmaraci
reklam

Ne0JiMa Ne0JiMa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 30 / 54
  • Ticaret 4, (%75)
Benim öyle bir projem var. Otobüs,vapur,metro kartı olarak kullanılan kentkart'ı ücretsiz tl sorgulama sistemi yapmak bu ne kadar yararlı olur bilmiyorum.Alan adını aldım.

• Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 70 / 30
  • Ticaret 2, (%100)

Ne0JiMa adlı üyeden alıntı

Benim öyle bir projem var. Otobüs,vapur,metro kartı olarak kullanılan kentkart'ı ücretsiz tl sorgulama sistemi yapmak bu ne kadar yararlı olur bilmiyorum.Alan adını aldım.

Bu konuda duyarlı olmanıza gerçekten çok sevindim. İnsanlara faydası olabilecek, hayatı kolaylaştırabilecek en basit düşünceleri oluşturmak çok önemli bir iştir. Sizin fikriniz elbetteki kullanılacak bir proje oluşumudur ama basitlikten ayrılmamanızı öneririm, detay paylaşmak isterseniz fikirlerimi önerebilirim bende :)

• Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 30 / 54
  • Ticaret 4, (%75)

Cals adlı üyeden alıntı

Bu konuda duyarlı olmanıza gerçekten çok sevindim. İnsanlara faydası olabilecek, hayatı kolaylaştırabilecek en basit düşünceleri oluşturmak çok önemli bir iştir. Sizin fikriniz elbetteki kullanılacak bir proje oluşumudur ama basitlikten ayrılmamanızı öneririm, detay paylaşmak isterseniz fikirlerimi önerebilirim bende :)

Kentkart; yurtiçinde Antakya, Alanya, Adana, Bandırma, Burdur, Bursa, Çanakkale, Gebze, İnegöl, İzmir, Edirne, Isparta, İnegöl, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Sivas ve Yozgat; yurtdışında Sırbistan Belgrad, Katar Doha, Polonya Tczew, Ürdün Amman, Suriye Halep, Makedonya Üsküp, Macaristan Miskolc, Pakistan Lahor kentlerinde toplu taşımada kullanılmakta olan otomatik ücret toplama sistemidir.

Kentkart bakiyeniz yoksa ulasımınız malesef ki durma noktasına geliyor.Bu yüzden detaylı sorgulayıp kaç tl kaldığını öğrenip bilgi sahibi olabilirsiniz.Küçük bir proje ama yararı insanlara çok dokunabilir. Ek özelliklerde yavas yavas sisteme eklenebilir tabi ki.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 70 / 30
  • Ticaret 2, (%100)

Kentkart; yurtiçinde Antakya, Alanya, Adana, Bandırma, Burdur, Bursa, Çanakkale, Gebze, İnegöl, İzmir, Edirne, Isparta, İnegöl, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Sivas ve Yozgat; yurtdışında Sırbistan Belgrad, Katar Doha, Polonya Tczew, Ürdün Amman, Suriye Halep, Makedonya Üsküp, Macaristan Miskolc, Pakistan Lahor kentlerinde toplu taşımada kullanılmakta olan otomatik ücret toplama sistemidir.

Kentkart bakiyeniz yoksa ulasımınız malesef ki durma noktasına geliyor.Bu yüzden detaylı sorgulayıp kaç tl kaldığını öğrenip bilgi sahibi olabilirsiniz.Küçük bir proje ama yararı insanlara çok dokunabilir. Ek özelliklerde yavas yavas sisteme eklenebilir tabi ki.

Bence gayet başarılı üzerine gitmelisin diye düşünüyorum. Nonprofit işlere sıcak baktığını düşünüyorum, sence üzerine gidilse yeni başlayanları ya da uğraşanları bir yerlere getirebilecek işler çıkaracak bir ekip kurulur mu ? :)

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)

Çanakkalede okurken görümüştüm kentkartı ama bakiye öğrenebiliyoruz ve hatta kredi kartı ile TL de yükleyebiliyoruz (duk ) , emin misin olmadığından ?
Cals

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 30 / 54
  • Ticaret 4, (%75)

Cals adlı üyeden alıntı

Bence gayet başarılı üzerine gitmelisin diye düşünüyorum. Nonprofit işlere sıcak baktığını düşünüyorum, sence üzerine gidilse yeni başlayanları ya da uğraşanları bir yerlere getirebilecek işler çıkaracak bir ekip kurulur mu ? :)

Tek başına hiç bir şey olmuyor ekibe ihtiyaç var, her zaman sağlam adımlar atmak istiyorsak.

sui fidelis sui fidelis a.k.a phoenix Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Hukukçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 5 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Özünde sitelerin yapılış amaçları kar gütmek olmamalı zaten. Mesela ben de trend web tasarımlarının takip edilebileceği bir site yaptım çünkü tasarım trend'ini takip etmek hoşuma gidiyor. Tüm bu birikimi de bir yerde biriktirmek istedim, hepsi bu.

Bu durum ise siteden para kazanamayacağım anlamına gelmez. Yeri gelir, kazanırım. Bu iş hep böyle yürür.
Cals

kişi bu mesajı beğendi.

i have a bad feeling about this | Hetemele.com

• Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 70 / 30
  • Ticaret 2, (%100)

Tek başına hiç bir şey olmuyor ekibe ihtiyaç var, her zaman sağlam adımlar atmak istiyorsak.

Umarım doğru ekibi oluşturabiliriz. Az önceki arkadaşımızın yazdığı yoruma cevap bekliyorum aslında senden, yaşadığım şehirde kentkart kullanılmadığı için yeterince bilgim yok konuyla alakalı
Ne0JiMa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 30 / 54
  • Ticaret 4, (%75)

chemistrap adlı üyeden alıntı

Çanakkalede okurken görümüştüm kentkartı ama bakiye öğrenebiliyoruz ve hatta kredi kartı ile TL de yükleyebiliyoruz (duk ) , emin misin olmadığından ?

Sistem mevcut ama internette yaygın değil insanların bilinçlenmesi gerekiyor.
Mobil sistem olarak kullanıyor suan sadece.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al