Bu uyarıya kulak verin! Vodafone’dan arıyoruz diyorlar!

16 Mesajlar 3.056 Okunma
smmexpress

TazZ TazZ www.ahmetcetintas.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker Yazılımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

05302469158 ve 05436046837 no’lu telefonlara dikkat edin! Size kısaca başımdan geçen hadiseyi anlatıyım.

Cuma günü iş yerindeyken 05302469158 no’lu telefon Özlem adlı (sözde) biri beni aradı. Vodafone’dan aradıklarını ve yeni çıkan yasa gereği telefon ve adsl faturalarının birleştiğini ve artık tek fatura olarak gönderileceğini söyleyip kampanyalarından (sözde) bahsetti. Kısaca; telefon + adsl olarak aylık, aşağı yukarı, 80 tl gelen faturamı 60 TL’ye sabitleyeceklerini ve *****in abonelerinin çok fazla olduğunu, bu sebeple yaşanan server kaynaklı sorunların yaşanmayacağını, her hangi bir donma veya kopma olmayacağını iddia etti.

Gerçek bir müşteri temsilcisi gibi konuştu. Aklımdaki tek soru beni aradıkları telefon numarasıydı pek güvenemedim. Yine de o an için kabul etmiş bulundum teklifi ve ardından onay için farklı bir birimin beni tekrar arayacaklarını söyledi. Peki dedim kapattık.

Aradan çok geçmedi telefon tekrar çaldı. Adının Zehra olduğunu onay için görüşmek istediğini söyledi. Buyrun dedim. Önce bir doğrulama adımı geçirmemiz gerektiğini söyledi ve bana kişisel bilgilerimi saydı. onayladım fakat konuşmayı çok da uzatmadan yapmak istedikleri 24 ay taahhütü kabul etmediğimi söyledim peki dedi kapattık.

Yine aradan çok geçmedi 05436046837 no’lu telefondan arayıp Vodafone genel merkezinden aradığını söyleyen bir kişi ile muhattap oldum. (Bu adını söylemedi bak, belki de ben unutmuşumdur (=) Bir sorun yaşayıp onaydan döndüğümü ve bu durumu düzeltmek adına aradığını söyledi. Kampanyadan avantajlı bir şekilde yararlanacağımı filan tekrar daha inandırıcı ve daha ikna edici bir şekilde anlattı. Bu önceki 2 kişiye göre daha kibardı ve güzel bağladı Allah’ı var hakkını yemek olmaz icon smile Bu uyarıya kulak verin! Vodafonedan arıyoruz diyorlar! Allem etti kallem etti beni tekrar ikna etti. Yine de ben bunu araştırmak istiyorum dedim hemen kabul etmek istemiyorum, internet konusunda sorun yaşamak istemiyorum dedim. Peki dedi sizi bugün mesai sonuna doğru arayalım dedi, iyi dedim.

Saat 18′e geliyordu ki gerçekten tekrar aradı. Ben de aradan geçen zamanda Vodafone bayinde çalışan bir arkadaşımı aradım ve konu hakkında bilgi aldım Vodafone Net gibi bir adsl hizmetinin gerçekten olduğunu ama problemli olabileceğini tavsiye etmediklerini söyledi. Ben yine de madem doğru o kadar da sorun yaşatmaz hatta ***** ten daha da iyi olabilir diye düşündüm. Vodafone çok gelişti..

Velhasıl kelam, kabul ettim bu işi tekrar. ve tekrar onay için tekrar beni başka bir birim aradı ya da farklı bir masadan birisi aradı ama farklı bir birim gibiydi yahu! Öyle bir hava oldu. Yani öyle ki; ben Aydın’da yaşıyorum, İstanbul’dan bu kız telefonda bana dese ki: ‘Abi karşıya geçicem 1 lira verirmisin?’ -Koşa koşa bankaya gidicem icon razz Bu uyarıya kulak verin! Vodafonedan arıyoruz diyorlar! =)

–ACI GERÇEĞİN ANLAŞTIĞI KISIM BURASI! –

Olayın iç yüzünü ise az önce 444 0 542 no’lu gerçek Vodafone müşteri temsilciliğini arayarak öğrendim. Bana bu numaraların Vodafone’a ait olmadığını, hele bir de şu an için Vodafone ADSL aboneliğinin de dondurulduğunu duyduğumda çok şaşırdım. Bari bunun için bir şikayet oluşturayım ki kimse dolandırılmasın dedim. Bana, Vodafone müşterisi olmadığım için şikayet kaydı oluşturamayacığını ancak bu konuşmanın kaydedildiğini söyledi. (Bilmiyor ki Cumadan beri Vodafonelu’yum ((: ) Artık kim dinler de ilgilenir.. Çok uzun iş o dedim ve bunu yazdım. Dikkat edin işte!!!

Ayrıca en önemlisini söylemeyi unuttum. 3 iş günü içinde sözleşmenin imzalanması için kurye göndereceklerini söylemişlerdi. Bugün P.tesi, çarşambaya kadar yolu var. Gelir mi acaba ?

Kaynak: http://www.ahmetcetintas.com/bu-uyariya-kulak-verin-vodafonedan-ariyoruz-diyorlar.html

wmaraci
reklam

Quiet Quiet Life or Death Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 29 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Başıma geldi, siz kimsiniz gibi sorular sordum küfür etti. Tabi cevabını verdim kapattım.
TazZ steel

kişi bu mesajı beğendi.

Denemegen.blogspot.com.tr - "Korkacak bir şey yok, sadece deniyoruz."

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

Quiet adlı üyeden alıntı

Başıma geldi, siz kimsiniz gibi sorular sordum küfür etti. Tabi cevabını verdim kapattım.

Benimle konuşanlardan biri değilmiş demek ki :)

Timurlenk Timurlenk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İçerik Danışmanı / SEO
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 74 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
0530 ve vodafone! Beni de arasa keşke, güzel bi küfretsem. :D
TazZ steel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

Timurlenk adlı üyeden alıntı

0530 ve vodafone! Beni de arasa keşke, güzel bi küfretsem. :D

Aklımda bazen böyle numaralardan da arıyorlar genel merkez final gibi özel birimler diye kalmış (nerden kaldıysa artık..) ama insan yine de bi 542 görmek ister di mi =)
Timurlenk

kişi bu mesajı beğendi.

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
geçmiş olsun dikkat etmek gerek :)
TazZ

kişi bu mesajı beğendi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Yalnızlık kötü bir şey. Onlar bile beni aramıyorlar. Bir iki sohbet ederdik. :D
Sırf sohbetleri hatrına kabul ederdim. :p
TazZ steel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Yalnızlık kötü bir şey. Onlar bile beni aramıyorlar. Bir iki sohbet ederdik. :D
Sırf sohbetleri hatrına kabul ederdim. :p

O zaman sana bir tavsiyede bulunayım. Google'a 'biz sizi arayalım' yaz. Sonrası malum =)

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

TazZ adlı üyeden alıntı

O zaman sana bir tavsiyede bulunayım. Google'a 'biz sizi arayalım' yaz. Sonrası malum =)

Denemekten zarar gelmez dedim, Google'a aynen dediğin gibi yazdım "Tüp Bebek İçin Biz Sizi Arayalım" çıktı. :D

Şaka bir yana son zamanlarda bu tarz **************k çok fazla arttı. Beni de aramışlardı, "Bizden şu şu eşyayı almışsınız" diye, adama "Almadım" dememe rağmen adam sanki bütün bilgilerimi öğrenmiş gibi, "Almışsınız işte. Sizin adınız ... değil mi? Faturanız gözüküyor ama ödeme yapmamışsınız. Size vereceğim hesaba borcunuzu ödeyin" tarzı laflara girdi, neyse ben küfür etmeye başlayınca o da küfür etmeye başladı. Olay böylelikle kapandı. :)
TazZ

kişi bu mesajı beğendi.

Orifame Orifame Oriflame Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Oriflame Danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
Seni yine vodafone'dan aramamışlar, beni vodafone'dan arayıp iki tarife önerdiler ve bende bunlardan birisini seçtim,onayladım ama sonra telefona gelen mesajda aslında başka bir tarifeye geçirildiğimi öğrendim. Şikayet kaydı açtım, vodafone foruma yazdım. Ses kaydı dinlenecek, geri dönüş yapılacak dediler. 15 günü geçti, hiç bir gelişme olmadı bende hattımı başka operatöre taşıdım. Şimdi de diğer hattım için arayıp duruyorlar, taahhüt verin indirimli olarak kullanmaya devam edin diye. Var olan taahhütüm nisan'da bitecek o zamanda o hattımı değiştireceğim. Durduk yerde nasıl müşteri kaybederiz diye çabalıyorlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al