wmaraci reklam

Dizimag ve Ktunnel kapatıldı!

15 Mesajlar 3.395 Okunma
smmexpress

Quiet Quiet Life or Death Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 29 / 65
  • Ticaret 0, (%0)

hopdi adlı üyeden alıntı

Çok fazla kirli bilgi dönüyor. Dizimag kapatıldıktan sonra benim gözümde Türk internetinin geleceği tamamen bitmiştir.

İşte bu yüzden bende siz ve yandaşlarınız yüzünden adaletin hiçbir zaman geleceğine inanmıyorum.

Yasal olmayan yollarla para kazanan bir şirketleşmiş kuruluşun kapatılması kadar doğal birşey olabilir mi?
Evet bende izliyordum hatta yarıda da kaldı ama bu tamamen illegal bir durum ve yasalara aykırı.

Eğer düzen sağlanamazsa, bu durum giderek çoğalır ve önünü kesemezler.

Denemegen.blogspot.com.tr - "Korkacak bir şey yok, sadece deniyoruz."
wmaraci
reklam

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Ben televizyoncuyum, televizyon tamircisi de değilim belirteyim öncelikle.. Az çok bilirim yasal olan ve olmayan şeyleri. prosedürleri, distribütörleri, bağlantıları, telif v.s.. Benim derdim dizimag'in kapatılması değil, ona gelene kadar yüzlerce site var kapatılması gereken. Asla ve asla hiçbir ücretli (mubi hakkıyla sinema yapıyor konumuz dizi) site bu kadar sistematik ve düzenli bir dizi izleme websitesi yapamayacak. Böyle bir girişim de olmayacak. yabancı dizi ayrı bi meziyet. apayrı bi kitlesi var. Gerçekten ücretli ücretsiz onca çalışanı da var. HAdi diyelim kurumsal da bu adamlar. Yahu ne olur sen bu adamları vergiye bağlasan, daha fazla içerik de versen. bu çocuklar şeker gibiler. hepsi saatlerce bir altyazı hazırlamaya çalışıyorlar. eminim hiçbiri artık altyazı v.s de hazırlamayacak. bir nevi hazır girişim projesi de baltalandı. neyse bi sürü boyutu var ama karşımda muhattap alacağım kişi ön yargılı boşuna bunlardan bahsederek güzel zamanımı harcamayayım. yalnız son birkaç sözüm var.

Bak şimdi doğru bir tane. Birlikte bakalım. Sen biz ve yandaşlar (yandaş ne demekse anlamadım) Bu dizimagin patronlarına iki seçenek sunulsaydı; ya kapatın gidin ya da gelin ortaklık yapalım. Bilmem yüzde kaç siz alın, yine yayınlayın ama telif haklarımızı da savunalım denilseydi sence, haftaya dizimizi birlikte izleyip haftaya aynı saate randevu verir miydik vermez miydik? cevabı sen yazındaki uslupla verdin zaten. ayrımcı kimmiş anladın mı?

✂------------------------

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

hopdi adlı üyeden alıntı

Ben televizyoncuyum, televizyon tamircisi de değilim belirteyim öncelikle.. Az çok bilirim yasal olan ve olmayan şeyleri. prosedürleri, distribütörleri, bağlantıları, telif v.s.. Benim derdim dizimag'in kapatılması değil, ona gelene kadar yüzlerce site var kapatılması gereken. Asla ve asla hiçbir ücretli (mubi hakkıyla sinema yapıyor konumuz dizi) site bu kadar sistematik ve düzenli bir dizi izleme websitesi yapamayacak. Böyle bir girişim de olmayacak. yabancı dizi ayrı bi meziyet. apayrı bi kitlesi var. Gerçekten ücretli ücretsiz onca çalışanı da var. HAdi diyelim kurumsal da bu adamlar. Yahu ne olur sen bu adamları vergiye bağlasan, daha fazla içerik de versen. bu çocuklar şeker gibiler. hepsi saatlerce bir altyazı hazırlamaya çalışıyorlar. eminim hiçbiri artık altyazı v.s de hazırlamayacak. bir nevi hazır girişim projesi de baltalandı. neyse bi sürü boyutu var ama karşımda muhattap alacağım kişi ön yargılı boşuna bunlardan bahsederek güzel zamanımı harcamayayım. yalnız son birkaç sözüm var.

Bak şimdi doğru bir tane. Birlikte bakalım. Sen biz ve yandaşlar (yandaş ne demekse anlamadım) Bu dizimagin patronlarına iki seçenek sunulsaydı; ya kapatın gidin ya da gelin ortaklık yapalım. Bilmem yüzde kaç siz alın, yine yayınlayın ama telif haklarımızı da savunalım denilseydi sence, haftaya dizimizi birlikte izleyip haftaya aynı saate randevu verir miydik vermez miydik? cevabı sen yazındaki uslupla verdin zaten. ayrımcı kimmiş anladın mı?

1 dakikalık saygı duruşundan sonra alkışlayarak yerime oturdum.Çok doğru konuşmuşsun,ama bu yapımcılar da yok böyle bir düşünce.Tek düşündükleri bu filmin telif hakları bizde mi ? bizde.o zaman bizden başka kimse yayınlayamaz arkadaş.Çat çut iki tane yapıştırasım geliyor at gözlüğü takmış insanlar sizi.Devlet gidip tonla para verip telif hakkını satın alsa böyle bir site yapamaz.

Bu arada ktunnel kapanmadı.Kapatılamaz da herhangi yasal bir aykırılığı yok proxy sitelerinin.Tüm sorumluluk kullanıcıya ait.

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)

JackkerL adlı üyeden alıntı

1 dakikalık saygı duruşundan sonra alkışlayarak yerime oturdum.Çok doğru konuşmuşsun,ama bu yapımcılar da yok böyle bir düşünce.Tek düşündükleri bu filmin telif hakları bizde mi ? bizde.o zaman bizden başka kimse yayınlayamaz arkadaş.Çat çut iki tane yapıştırasım geliyor at gözlüğü takmış insanlar sizi.Devlet gidip tonla para verip telif hakkını satın alsa böyle bir site yapamaz.

Bu arada ktunnel kapanmadı.Kapatılamaz da herhangi yasal bir aykırılığı yok proxy sitelerinin.Tüm sorumluluk kullanıcıya ait.

akıl fukara olunca dil ne yapsın. :)

✂------------------------
wmaraci
wmaraci

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
haberin detayı burada http://www.ensonhaber.com/korsan-diziciye-yakalama-karari-2013-12-14.html
ama benim anlamadığım dizilerin çoğu rus serverların da onlar açık duruyor ve bizimkiler amerikalı istedi diye int. sansür atıyor

telegram: saydekofficial

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al