wmaraci reklam
lidertakipci

SEO AÇISINDAN başlıkların önemi?

9 Mesajlar 1.114 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cankacar cankacar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Emlak danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 9 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, WEB sitemi Wordpress altyapısıyla çalıştırıyorum..
Soru: Yazı başlık, yazı içerik, yazı keyword, yazı description, yazı özet gibi
input'lar kendi içinde nasıl bir bağlantı olması gerekiyor? Ayrıca benim yazı girişlerim hep emlak konusunda tüm yazılar nasıl bir biri ile farklı olabilir?:mad:

Sitem: http://www.somutgayrimenkul.com

wmaraci
reklam

AtomCmyLMz AtomCmyLMz OnaylıYoutube HesapSatışı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 16 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Yazı başlığınız ile ilgili yapılacak bir şey yok, "Beşiktaş'ta 4+2 dubleks daire" ilanını "Beşiktaş'ta 4 oda alana 2 salon veriyoruz" diye değişteremezsiniz :) Yazı içeriğinizi bot değil elle giriyorsanız ve tamamiyle özgünse burada da sıkıntı yok. Yazı description, yazının ufak bir açıklamasıdır. Örneğin; "Bu yazıda, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde bulunan 4 oda 2 salon dubleks bir evin ilânı bulunmaktadır" gibi. Yazı keywordler, konudan bağımsız olmamalı. Yine yukarıdaki örnekleri kullanırsak keyword kelimeler "beşiktaş satılık daire, beşiktaş satılık ev, beşiktaş dubleks ev, satılık dubleks evler" tarzında olmalıdır. Yazı özeti konusunda ben de tam bilgili değilim. Film sitelerinde filmin özetini eklerdik. Emlak sitesi için, yazınızdaki içeriği kopyalamanız bile mantıklı olabilir.
cankacar

kişi bu mesajı beğendi.

ceminkalemi.com | Ben yazarım da, siz okur musunuz bilemem.

cankacar cankacar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Emlak danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 9 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
peki keywordler
besiktas, sisli,sariyer,kiralik,satilik mi yoksa türkçe karakterle mi yazmam doğru? bunlardan hangisini yapmalıyım? VMARACI teste tabi tuttuğumda türkçe karakterlere hata veriyor..

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bence Türkçe karakter çünkü aradıklarında Türkçe olarak arıyorlar değil mi ?
cankacar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

AtomCmyLMz AtomCmyLMz OnaylıYoutube HesapSatışı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 16 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Bence testte sıkıntı olabilir. Çünkü şöyle bakarsanız, seozeo isimli arkadaşın sitesindeki yazıların birinde keyword'lerin nasıl girildiğini göreceksiniz:

İlgili kodu:
cankacar

kişi bu mesajı beğendi.

ceminkalemi.com | Ben yazarım da, siz okur musunuz bilemem.

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Eğer SEO by yoast eklentisini kullanıyor ve bir türlü o yeşil ışığı göremediğiniz için endişeliyseniz , merak etmeyin. Bu tür eklentilerin SEO ya katkısı yoktur,onlar sadece SEO ya yararlı olacak etmenleri bir çatı altında toplayıp kullanıcılarını yönlendirirler. On-Page SEO da önemli etmenleri yerine getiriyorsanız sorun yok tabii yarıştığınız kategoriyide gözönünde bulundurmanızda fayda var.
cankacar

kişi bu mesajı beğendi.

birkideneme birkideneme WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 59 / K
  • Meslek Emekli - Serbest meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
bu konuyu bahane ederek ben de şunları danışabilir miyim, ki çok ilgisiz şeyler değil sanırım, yoksa bölmezdim. hem konuyu eklerken etiketler belirtip hem de all in seo kısmına keywrds eklemenin yanlış bir tarafı var mı? bir de, tittle kısmına konu başlığını olduğu gibi yazıyorum, bunda bir hata var mı?
cankacar

kişi bu mesajı beğendi.

Ne giderim peşlerinden / Ne ardımda devam olsun / Ne uyarım, ne hükmeder / Kalanlara selam olsun.

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)

birkideneme adlı üyeden alıntı

bu konuyu bahane ederek ben de şunları danışabilir miyim, ki çok ilgisiz şeyler değil sanırım, yoksa bölmezdim. hem konuyu eklerken etiketler belirtip hem de all in seo kısmına keywrds eklemenin yanlış bir tarafı var mı? bir de, tittle kısmına konu başlığını olduğu gibi yazıyorum, bunda bir hata var mı?

AiS kullanmayalı hayli zaman oldu ama onda da geçerli olduğunu düşünüyorum eğer AiS da keywords kısmına etiket girip sonra Wp'nin etiketlerinide girersen wp deki etiketler geçerli olur diğeri için yaptıkların da zaman kaybı olur.
Title - Description - Keywords üçü birliktedir. Senin sitenin ana teması parfüm üzerine ise Title - Description - Keywords üçlüsü "parfüm" içermelidir ki bu alanda etkin bir website olabilesiniz. Title olarak misal " Aromel 500 ml" yerine "Aromel Bayan Parfüm" yazmanız bile etkilidir. Tabii ilgili olarak bir çok benzer yazınız olacaksa aynı title'ı kullanmaktan kaçınmanız gerekir.
Bunlar her siteye göre değişkenlik gösterir tabii.
birkideneme

kişi bu mesajı beğendi.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
keywords kullanmıyorum mat cuss bakmıyoruz diyoruz zaten keywordslara. Ama description çok önemli. Başlıkla ve içerikle uyumlu olması gerekiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al