Windows XP desteği bitiyor!

11 Mesajlar 1.934 Okunma
smmexpress

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Microsoft tarafından 2001 yılında piyasaya sürülen ve 13 yıldır kesintisiz olarak desteklenen Windows XP işletim sisteminin resmi desteği, 8 Nisan 2014 tarihinde sona erecek.

Microsoft’un 2001 yılında piyasaya sürülen 13 yıllık Windows XP işletim sistemine verdiği resmi destek, güvenlik güncellemeleri de dahil olmak üzere 8 Nisan 2014’te sona erecek. Bu tarihten sonra Windows XP kullanmaya devam eden kurum ve kullanıcılara Microsoft tarafından yeni nesil tehditlerden korunma, hata düzeltme ve yeni fonksiyonların eklenmesi konularında güncelleme ve destek sunulmayacak.

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, 3 ay sonra resmi desteği sona erecek olmasına rağmen Türkiye’deki Windows XP kullanım oranının yüzde 20’ye yakın olduğuna dikkat çekerek şu açıklamalarda bulundu:

“Windows XP çok başarılı bir işletim sistemi olmasına rağmen, eskiyen altyapısı güncel ihtiyaçları karşılamada yetersiz kalıyor. 13 yıllık bir işletim sistemi platformuna yeni nesil ihtiyaçları karşılayacak fonksiyonlar veya yeni nesil tehditlerle mücadele edebilecek özellikler eklemek her zaman mümkün olmuyor. Geçtiğimiz Ekim ayında detaylarını paylaştığımız SIR raporu bu endişeleri net olarak ortaya koyan bulgular barındırıyor. Rapora göre Windows 8 kullanıcıları Windows XP kullanıcılarıyla yaklaşık aynı sayıda tehditle karşılaşmalarına rağmen, Windows XP ile çalışan bilgisayarların bu tehditlerden etkilenme riski 6 kat daha fazla. 8 Nisan 2014’te Windows XP’ye yönelik destek ve güncellemelerin sona ermesinin ardından, Windows XP kullanmaya devam eden kullanıcıların çağdaş yaşamın birçok yeniliğinden mahrum olmanın yanı sıra büyük bir riskle karşı karşıya kalacağını söylemek de yanlış olmaz.”

Haber kaynağı: WeBeyn
TradeOne

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Zemberek Zemberek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ü**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Bana göre Windows'un çıkardığı en iyi işletim sistemidir Windows XP.
BerkantKONAC

kişi bu mesajı beğendi.

teknoonur teknoonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 207 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
bu zamana kadar ayakta kalan tek işletim sistemi. vista başarısızlığı sayesinde bu yıla kadar ayakta kaldı.

http://onurkinay.com.tr

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Ayakta kaldıysa kusursuzluğundan değil, insanların alışkanlıklarını değiştirememesidir. Win 7 ve Win 8 kullanıyorum. İlk zamanlar elbette zor oldu, fakat ikisinden biri mi, XP mi derseniz, XP'nin yüzüne bile bakmam.

wmaraci
wmaraci

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Vista, WinXP ve Win7 arasında bir geçiş basamağıdır. Şuan windows'un stabil işletim sistemi bence win7'dir.

Win8 tamamen android ve ios'a karşı bir hamle olarak ortaya çıktı ama açık konuşmak gerekirse pek tutmadı.

Gelişmiş teknolojiyle win7'nin kullanımı doğru orantılı olarak artacağını düşünmekteyim. WinXp'nin artık güzel anılarla rafa kalması gerekir :)

GokuFTW GokuFTW GROVE4LİFE Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 53 / 39
  • Ticaret 1, (%100)
Dün Yürümeyi Öğrettiklerimiz,Bugün Bizi Koşarak Geçmeye Çalışıyor .

-Windows XP (2014)
teknoonur

kişi bu mesajı beğendi.

yasarsahbaz yasarsahbaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
Xp artık gerçekten rafa kalkmalı. Windows 7 kullanıp alıştığınızda stabil ve sistem hatalarından arınmış tıkır tıkır çalışan bir bilgisayarınız olduğunu fark edeceksiniz.

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)
W8 kulaniyorum cok hizli ve stabil calisiyor. Ssd kulaniyorum w7 4 dk acilirken w8 1sn aciliyor

mrshn mrshn Felix Themes (technoesh) Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 1011
  • Beğeniler 46 / 146
  • Ticaret 14, (%100)
Bi bitmedi gitti arkadaş. Bitiyor da bitiyor .

donanma44 donanma44 Eğitmen Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 200 / 91
  • Ticaret 1, (%100)
Bana göre en stabil kullandığım işletim istemi Win 7 oldu. XP döneminde format atmaktan gına gelmişti.

Evinkur Nakliyat - İstanbul Evden Eve Nakliyat, Eşya Depolama ve Ofis Taşıma    
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al