wmaraci reklam

Neden O "Teknoloji Devleri"nden Biriside Türk Olmasın ?

40 Mesajlar 4.626 Okunma
smmexpress

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Öncelikle şunu belirtmek isterim bu konuyu açtıktan sonra 1-2 yorum yapılıp çürümesi beni çok üzer.Ben bu konuyla kendi sorularıma bulmayı cevap ve hayali olan arkadaşlara bir rehber oluşturmayı amaçlıyorum.

Şimdi öncelikle şunu belirteyim, bu forumun büyük bir çoğunluğunu alanında eğitim görmüş ya da üniversite bitirmiş kişiler oluşturmakta.Yani iyi bir kalitesi var, kendini bir şey sanan çoluk-çocuk dolu değil.

Ben henüz Lise 1'e gidiyorum ancak çok büyük hayallerim var.Bu konuyu açmamın amacı seviyeli bir tartışma ortamı yaratmak.

Hayalimi minik bir listeyle şöyle açıklayabilirim:

• Dünya çapında bir şirket kurmak;

• Tabiki teknoloji alanında;

• Yazılım ve Donanım olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşacak;

• Piyasaya girmek için yapmayı planladığım ilk şey sermaye gerektirmemesi açısından işletim sistemi;

Şimdi sizden istediğim şeye gelirsek, benim kendime bir yol çizebilmem ve benim gibilere yardım edebilmesi açısından tavsiyelerinizi istiyorum.Yada görüşlerinizi bildirin, bu yapamazsın diyorsanız nedenini açıklayın vs.
YouMyCure

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

tomysawyer tomysawyer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 24 / 52
  • Ticaret 2, (%50)
yani şöyle bir 100 milyon tl sermayen falan varsa kurabilirsin dünya çapında

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

tomysawyer adlı üyeden alıntı

yani şöyle bir 100 milyon tl sermayen falan varsa kurabilirsin dünya çapında

İşte bu mantığı hiç sevmiyorum.Tabi zaten Google'dan Dell'e kadar tüm markalar 100 Milyon sermayeyle kuruldu.Hatta o yüzden özellikle belirttim, ilk hedefim işletim sistemi yapmak diye.

tomysawyer tomysawyer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 24 / 52
  • Ticaret 2, (%50)

brown adlı üyeden alıntı

İşte bu mantığı hiç sevmiyorum.Tabi zaten Google'dan Dell'e kadar tüm markalar 100 Milyon sermayeyle kuruldu.Hatta o yüzden özellikle belirttim, ilk hedefim işletim sistemi yapmak diye.

ne zaman kuruldular güzel domainler boş iken şimdi güzel boşta domain bulabilme ihitmalin ney ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

tomysawyer adlı üyeden alıntı

ne zaman kuruldular güzel domainler boş iken şimdi güzel boşta domain bulabilme ihitmalin ney ?

Siz benim ne amaçladığıma baktınızmı? Ben film sitesi açmayacağım, işletim sistemi,bilgisayar,telefon üretmekten bahsediyorum.

themeking themeking Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web arayüz tasarımcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 33 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

brown adlı üyeden alıntı

işletim sistemini nasıl yapmayı düşünüyorsun ? linux üzerinden yürüyerek mi yoksa sıfırdan herşeyini yapmayı mı düşünüyorsun ?

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

themeking adlı üyeden alıntı

işletim sistemini nasıl yapmayı düşünüyorsun ? linux üzerinden yürüyerek mi yoksa sıfırdan herşeyini yapmayı mı düşünüyorsun ?

Sıfırdan yürümek zor.Benim amacım linux kernel üzerinden bir ekiple yol almak.Ubuntu gibi ama ben bu yola biraz da ülkem adına baş koydum.Hiçbirşey yapamasan dahi denemiş olurum ki bence buda büyük birşey.

OiS OiS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci / Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 92 / 79
  • Ticaret 25, (%96)
hocam böyle hayaller kurmak gayet iyi birşey. Bende senin yaşlarında böyle hayaller kuruyordum. Ama bazı hayaller gerçekten hayal olarak kalıyor. Eğer bir hayal kuruyorsan ona ulaşabileceğine inandığın hayaller kurmalısın.

Şuan ben yazılım yapıyorum. Dünya çapında olmasa da Türkiye'de baya meşhur bir yazlım firmasıdır. En küçük bir uygulama mesela notpad++ gibi bir yazılım için 3 yıl boyunca 10 kişilik bir ekip çalışıyor. Yani anlayacağın bir firma kurmak için çok çalışmak gerekiyor.Hele dünya çapında yapmak istiyorsun zaten onu sen göremezsin senden sonrakiler firmayı iyi yükseltmesi gerekir. İşletim sistemi demişsin abi sıfırdan bir işletim sistemi yapamazsın yapsan bile en az 200 kişilik bir ekip gerekir ki buda sermaye gerekir. Fazla uzatmak istemiyorum. Hocam sana önerim firma kurmaktan ziyade firmalara ürün çıkartarak mutlu bir hayat yaşamandır.
DrDizzy

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Herkes düşünebilir
projen prototipin var mı ?
Önce kağıt üzerinde birşeyler tasarlayarak baslayabilirsin
Dikkatimi çekti film sitesi açmiyorum gibi bir yaklaşıma hayata bakarsan yolda kalirsin
Başarılı bir film sitesi sahibi günde kaç saatini bu ise veriyor? Biliyor musun gerçi o iş legal yada illegal konusuna girmeden her iş zordur egerki başarı ve gerçekçilik var ise.

themeking themeking Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web arayüz tasarımcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 33 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

brown adlı üyeden alıntı

Sıfırdan yürümek zor.Benim amacım linux kernel üzerinden bir ekiple yol almak.Ubuntu gibi ama ben bu yola biraz da ülkem adına baş koydum.Hiçbirşey yapamasan dahi denemiş olurum ki bence buda büyük birşey.

tabiki öyle ama çok zor bir iş yıllarını verecek insanlar lazım ve o kadar profesyonel kişiler karşılıksız yıllarıın veremez herkesin masrafları oluyor buda en büyük engel. Türk işletim sistemlerinden pardus var ve bu işletim sistemi linux çekirdeğini kullanarak yapıldı ve uzun yıllar harcandı büyük bir ekip ile birlikte.

Ama sen diyorsan öyle köklü birşeyden bahsetmiyorum windows xp ile 7 arasındaki fark kadar bi değişiklik yapayım. O zaman kolay gelsin derim ama yinede bu bile zorlayacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al