wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 147.406 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

anlknc anlknc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Halı Yıkama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 13 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
sitem için backlik alıyorum karşılıksız ancak sitem sadeece 5 tane baclink gözüküyo bunun sebebi nedir not:seo işinde yeniyim yardımcı olursanız sevinirim imzamdaki site bana ait

wmaraci
reklam

yuem yuem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
bu site için değerlendirme yaparmıınız

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)
http://otoarac-kiralama.net/index.html

bir bakarmısınız bu siteye

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
www.antreman.net hocam ne diyorsun? Hitler 1200-1300 civarı 1 yıla yaklaştım fakat pr halen sıfır. Hitlerimden memnunum epey arttı. nasıl bir yol haritası önerirsin bana teşekkürler

wmaraci
wmaraci

Austen Austen Winterfell Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Vizyon Film izle Okadar uğraştım fakat istediğim noktada değil.Hatta başlangıç bile değil sebebi ne olabilir.

www.psikolojiservisi.com

yasarsahbaz yasarsahbaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
www.ilizyon.net sitesinde gözünüze çarpan ilk sorun nedir hocam?

emre57 emre57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 57 / 38
  • Ticaret 9, (%100)
http://Filmizle7.com adlı sitemde googlede bir film arattığımda filmizle7.com/kategori sonrası çıkmıyor.
Örnek vermek gerekirse:
Googleye bunu yazdığınızda "http://filmizle7.com/dugun-dernek-hd-full-izle/" en üstte şöyle bir şey çıkıyor."filmizle7.com › 1080P FİLMLER‎" neden böyle bir şey çıkıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

rapperreset rapperreset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 17 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
pm attım bakar mısınız? teşekkürler...

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

anlknc adlı üyeden alıntı

sitem için backlik alıyorum karşılıksız ancak sitem sadeece 5 tane baclink gözüküyo bunun sebebi nedir not:seo işinde yeniyim yardımcı olursanız sevinirim imzamdaki site bana ait

Nerede gözüküyor? Alexa'da mı? Google'da mı? Majestic seo'da mı? Neyi baz alıyoruz? Backlink, bir başka sitenin size yönlendirme yapmasıdır en basit hali ile. 5 backlinkiniz olması başka bir olay, 5 backlink listelenmesi başka bir olay. Siz eğer olması konusunda kaygılı iseniz, şunu baz alın, size link veren url yi aratın google'da, eğer index almış ise tamamdır.
Yani : backlinkverensite.com anasayfasında sizin linkiniz var ise,
backlinkverensite.com'u
backlinkverensite.com/bu-is-nasil-olacak.html url sinde sizin linkiniz var ise,
backlinkverensite.com/bu-is-nasil-olacak.html adresini google'da aynen aratın ve index tarihine bakın eğer link eklendikten sonra index almış ise tamamdır. Öncesinde almış ise, bekleyeceksiniz sadece index almasını.
Google, link eklenen sayfaya girdi ise farketti demektir. İş bitmiştir. Dikkate alır veya almaz o çok ayrı bir konu. Ama haberi olmuştur artık. Hatrı sayılır, az sayılır yada sayılmaz ama o backlink google tarafına iletilmiş demektir.
Yok eğer listelenmesi ise önemsediğiniz, her sistemin kendine has çalışma mantığı vardır. Alexa 2 gösterir google 1 majesticseo 15(: Buna takılmayın.
Seo konusunda yeni olduğun için şunu da bilmelisin. Eğer backlink olayına takılırsan, backlinklerine yoğunlaşıp şurdan backlink aldım şuraya ekledim eklettim ile Seo'yu öğrenemezsin. Başarılı dahi olsan bu backlink veren sitelerin başarısıdır senin değil. Başkasının şeyiyle gerdeğe girmek olur bu. Backlink üzerine odaklanmayın sadece.
Önce siteni hazır hale getir. Backlink son aşama, önce sen hazır olacaksın, siten hazır olacak, içeriğin hazır olacak. Hele hele e ticaret siteleri özellikle bitmiş olacak tüm site. Üst kısmını düzenle, footer kısmını düzenle, çöp linklerinin hepsini ya kaldır ya içine içerik gir. Siten bitsin, ondan sonra backlinke odaklanmak istiyorsan yine odaklan. Ama siten kalite standartlarına uymuyor şu haliyle. Önceliğin sitenin kendisi olsun.

Ek Olarak:

sky tr adlı üyeden alıntı

yeni açılan bir site için nasıl bir yol izlenmeli sıfırdan n

Seo, sitenin daha domainini alırken başlar. Sonra host alırken devam eder. Script alırken seçerken seo yine vardır. Yani Seo'ya ne zaman başlanmalı sorusuna yanıttır bu. Yeni açılan bir site ne yapmalı?
Bu sorunun alt soruları vardır. Bu site;
Asp, Aspx, Php gibi veritabanı kullanan bir site midir?
Html midir?
Flash mıdır?
Bunu söylüyorum çünkü siteye göre değişkendir bu anlatılanlar. Öncelikle buna cevap vereceksiniz. Ama bitmeyecek, ben tekrar soracağım; Peki statik mi dinamik mi bu site? Siz bunada cevap vereceksiniz.
Ben tekrar soracağım, özel tasarım mı yoksa hazır bir sistem mi bu site?
Sonra tekrar soracağım, host mu, reseller mı, vps mi vds mi alanını söyleyin?
Sonra tekrar, özgün içerik mi, kopya mı, yarı özgün mü olacak?
Ne sıklıkla içerik gireceksiniz?
Sizden başka biri var mı ilgilenecek?
Daha çok sorum var. Anlatmak istediğim, Seo sabit bir olay değil. Forum sitesiyle haber sitesine aynı işlem yapılmaz. Haber sitesiyle bir başka haber sitesine de aynı işlem yapılmaz. ensonhaber'e yapılacak işlemlerle, yöresel bir haber sitesine yapılacaklar farklı olacaktır. Bilinen şeylerden çok bilinmeyen şeyleri göstermek isterim ben size. Sorunun şu haliyle sadece genel cevap verebilirim ve bu cevabı siz zaten biliyor olacaksınız. Papağanlık yapmış olacağım.
İyi bir domain al, içeriğini düzenli gir, başlıklarını uygun yaz, backlink kasma, kopyayla siteyi doldurma, düşüşlerde sakın durma en çok o zamanlar güncel ol, her adım atışınla hostunu ve domain reg tarihini yükselt, sosyal medyayı spam için değil gerçekten amacında kullan, imleme sitelerini takip et, kaliteli ol senin beğenmediğin bir sunumu ziyaretçinin önüne koyma..
Bu şekilde yükselirsin, kazanırsın. Lakin benim işim bu değil. Bu sayılanları sen yaparken karşındaki siteninde eli armut toplamıyosa, işte o zaman ne olacak? Seo danışmanları burda devreye giriyor. Bir seo danışmanından aldığınız hizmet;
link,
etiket düzeltmesi,
paravan blog(lar),
başlık seçimi,
kaliteli içerik,
anahtar kelimeleri vurgulama,
site içi çapraz link,
site içi optimize ise ve bu seo danışmanı kurumların size verdiği ise, durup düşünün. Ben ne yapıyorum! deyin bunu. Bu sayılanları bilmeyen kaldı mı acaba? Bu sayılanları yapmak çok zor mu? Bilmiyorsanız da, bilmeniz çok kolay. Biraz araştırın yeter. Kendiniz yapın herşeyi. Temel olan herşeyi yapın bu üstte saydığım maddelerdeki. Sonrasında üst seo başlar.
Eğer belli bir siteniz var da, sordu iseniz, o siteyi bilgilerini bana iletirseniz ona göre bakalım. En başta yazdığım gibi her işlem her siteye yapılmaz. Sitenin kendisi belirleyici olacaktır, bu yüzden genel bir cevapla yetinmek durumunda kaldım.

Ek Olarak:

emre57 adlı üyeden alıntı

http://Filmizle7.com adlı sitemde googlede bir film arattığımda filmizle7.com/kategori sonrası çıkmıyor.
Örnek vermek gerekirse:
Googleye bunu yazdığınızda "http://filmizle7.com/dugun-dernek-hd-full-izle/" en üstte şöyle bir şey çıkıyor."filmizle7.com › 1080P FİLMLER‎" neden böyle bir şey çıkıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

Sonuç geliştirme ile alakalı bu. Aynı zamanda şu kategoride ele alınmış bilgisi gibi düşünün. Bu birçok sitede var zaten. Fakat zemin notlu sitelerde pek görülmüyor, aynı zamanda yeni siteler içinde aynısı geçerli çoğu örnekte. Kategorilerinizin kalitesi ile ilgili bir durum bu. Kategorilere çalışma yapmanız önemli. Bunu ihmal etmeden istikrarlı olursanız çok faydasını göreceksiniz. 70 ayrı filme 70 ayrı çalışma yapmaktansa, bir kategoriye 70 çalışma yapmak yani. Bu sayede sizin yeni girdiğiniz bir film, 4 yıldır zaten girilmiş filmden önde çıkar. Bu yüzden kategorilerin önemi yüksek.

Ek Olarak:

yasarsahbaz adlı üyeden alıntı

www.ilizyon.net sitesinde gözünüze çarpan ilk sorun nedir hocam?

Hobisel bir site. Yani bu tarz sitelerde içerik 1. planda gelir. Görünüşe pek bakılmaz. Kişi hileyi görmek için gelmiştir ve görüyorsa sorun yoktur. Sanırım alanınızda zaten aramalarda istediğiniz yerlerdesiniz. Benim tavsiyem portal haline çevirmenizden yana. Biraz grafikler konusunda boğulma olduğunu düşünüyorum. Sihirbazlık çok renkli bir his tepkimesi verir. Canlı olması daha hoş olacaktır. Sitemap dosyanızı da robots.txt dosyasına eklemeniz yararınıza olur. İlkler bunlar. Özel bir hedefiniz var ise, o konuda tekrar inceleriz beraber

atesgede atesgede WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek pazarlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** V**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
hocam benim sitemde
www.enucuzguvenliksistemleri.com
wma aracından ve alexadan sorgulatıyorum fena gitmiyor ama pr degeri ve google backlink yok ve negibi eksikler görüyorsunuz DEĞERLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM T.EDERİM KOLAYGESİN

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al