lostyazilim

Paypal Kart ile İstediğiniz Yerde Alışveriş Yapılabilecek!

19 Mesajlar 4.141 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Mustafa Cakmak Mustafa Cakmak Front-End & Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)

MuhammedAli adlı üyeden alıntı

Benim kartım geldi. Yalnız bir şey sormak istiyorum.
Alışveriş yaparken internette, kart üzerindeki ismi istiyor. Buraya ne yazacağız ? Kart üstünde isim yazmıyor.

İnternette alışveriş yaparken zaten direk paypalın sayfasına yönlendirir ve oradan alışveriş yaparsınız. Yani online alışverişlerde karta gerek yok. Bu arada hayırlı olsun :)

http://www.teknofiber.net - Teknoloji Blogu
wmaraci
reklam

techvadi techvadi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 118 / 75
  • Ticaret 3, (%67)
yıllık kart ücreti ne kadar ? :S

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

Mustafa Cakmak adlı üyeden alıntı

İnternette alışveriş yaparken zaten direk paypalın sayfasına yönlendirir ve oradan alışveriş yaparsınız. Yani online alışverişlerde karta gerek yok. Bu arada hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim :)

Yalnız anlatamadım galiba. Bu kartı normal kredi kartı gibi kullanabiliyoruz MasterCard kullanılabilen yerlerde. PayPal ile satış yapılmayan yerlerde nasıl kullanacağım ?

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Fiyatı vs nerde yazıyor ?

wmaraci
wmaraci

Mustafa Cakmak Mustafa Cakmak Front-End & Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)

MuhammedAli adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim :)

Yalnız anlatamadım galiba. Bu kartı normal kredi kartı gibi kullanabiliyoruz MasterCard kullanılabilen yerlerde. PayPal ile satış yapılmayan yerlerde nasıl kullanacağım ?

O konuda bir bilgim malesef yok. Paypal'ın destek maillerinden durumu sorarsınız..
MuhammedAli

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.teknofiber.net - Teknoloji Blogu

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
PayPal Nakit kartınız ile MasterCard ve PayPal geçen her yer alışveriş yapabilirsiniz. PayPal kartınız geldiği zaman ilk olarak PayPal.com.tr/Nakit adresine gidip kartınızı kullanıma açıp, PayPal hesabınıza bağlıyorsunuz.

Bağlama işlemi bittiği zaman direk PayPal hesabınızda ki bakiyeyi kullanamıyorsunuz. Bunun nedeni ise güvenlik. Kartınızın yönetim paneline girip "Kartıma Para Aktar" kısmına giriyorsunuz ve PayPal hesabınızdan istediğiniz kadar parayı kartınıza aktarabiliyorsunuz. Aynı işlemi başka bir kredi kartı kullanarakta PayPal Nakit kartınıza para yükleyebiliyorsunuz.

TEB bankalarından kartınıza para yükeleme ve çekme işlemi yapmak mevcut fakat işlemlerinizden 1 TL gibi bir ücret kesintisi oluyor. Bence makul bir değer.

İnternette kartınızı kullanırken; kartınızı T.C. Kimlik Numarasına bağlı olarak aldığınız için Ad Soyad şeklinde girip işlem yapabilirsiniz.
JpnTr26

kişi bu mesajı beğendi.

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Güzel bir uygulama bence. Sanırım aylık 1TL gibi bir kesinti yapıyorlarmış diğer konuda öyle yazıyordu.

Türkiye'de bankacılık sektörünün halini görünce açıkçası ben biraz endişe duyuyorum alsam mı almasam mı diye.İlk başlarda kart parası almıyoruz diyip 1 sene sonra 6 aylık 40 lira kart parası kesen bankalar olduğu sürece pek değişmeyecek düşüncem.Aylık 1 lira kart parası var ise bu seneye 5 lira bile olabilir bence.

Ayrıca güvenlik konusunda titiz davranılması beni memnun etti bu konuda paypal zaten işinin ehli böyle birşey beklenirdi kendilerinden :) Tabii şöylede bir durum var parayı çekebilmek için internet üzerinden aktarmak gerekiyor. Android ve iOs için paypal uygulamaları var ve muhtemelen bu işlemler gerçekleştirilebiliyordur ancak benim telefonum Nokia S^3 işletim sistemine sahip olduğu için herhangi bir uygulama yok ne yazık ki..
Eğer telefonunuza paypal uygulaması yükleyemiyorsanız http://m.paypal.com adresinden giriş yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

Kaplan adlı üyeden alıntı

PayPal Nakit kartınız ile MasterCard ve PayPal geçen her yer alışveriş yapabilirsiniz. PayPal kartınız geldiği zaman ilk olarak PayPal.com.tr/Nakit adresine gidip kartınızı kullanıma açıp, PayPal hesabınıza bağlıyorsunuz.

Bağlama işlemi bittiği zaman direk PayPal hesabınızda ki bakiyeyi kullanamıyorsunuz. Bunun nedeni ise güvenlik. Kartınızın yönetim paneline girip "Kartıma Para Aktar" kısmına giriyorsunuz ve PayPal hesabınızdan istediğiniz kadar parayı kartınıza aktarabiliyorsunuz. Aynı işlemi başka bir kredi kartı kullanarakta PayPal Nakit kartınıza para yükleyebiliyorsunuz.

TEB bankalarından kartınıza para yükeleme ve çekme işlemi yapmak mevcut fakat işlemlerinizden 1 TL gibi bir ücret kesintisi oluyor. Bence makul bir değer.

İnternette kartınızı kullanırken; kartınızı T.C. Kimlik Numarasına bağlı olarak aldığınız için Ad Soyad şeklinde girip işlem yapabilirsiniz.

Ahmet Abi,

Öncelikle bilgi için teşekkürler. Şimdi internetten alışveriş yaparken (mastercard kabul eden yerler) Karttaki isim yerine kartı alırken kullandığımız ismi mi kullanacağız ?

Dediğin gibi bende paypaldan para aktarma yeri yok. Yani paypal bakiyemi kartta kullanamıyorum. Nedeni nedir?

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Evet, aynen öyle.
PayPal'dan para aktarma olayı yaş sınırı ile ilgili bildiğim kadarı ile. Zaten paypal.com.tr/nakit adresinde de bununla ilgili bilgi mevcut.
MuhammedAli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al