wmaraci reklam

İP Adresi ile alakalı bir sorum var.

4 Mesajlar 771 Okunma
wmaraci reklam

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar merhaba merak ettiğim bazı konular var, Network ve ISS konularına hakim arkadaşlar daha iyi bilirler.

Şimdi bir haber sitemiz var, neredeyse tüm haberlere bir diyeceği olan birde yorum takıntılı sapığımız var. Hiç üşenmez bütün yorumlarda da adını soyadını mail adresini falan yazar. Birde şöyle bir durum var.

Facebook'ta kulis yapmak için açılan bir profil vardı siyasilerin çok üzerine gitti sonra bi şekilde kapandı sanırım toplu şikayet falan oldu kapandı. Bir süre sonra profil tekrar açılmış fakat profilin ismi değiştirilerek benim bu bahsettiğim sitemize yorum yapan kişinin adı soyadı kullanılarak aynı kulislere devam ediyor.

Bahsettiğim şahıs 70 yaşında :eek: ve bu kadar teknik bilgisi vs yok denebilecek bir durum. Patron bu kişiyi şahsende tanıyor, bizim patrona; siteye yorum yapıyorum hiçbirini onaylamıyorsun diye. Şimdi bu şahsın ismiyle bizim siteye yorum yapan ip adresini karşılaştırıyorum Miniatürk çıkıyor, bazen Tokat civarında bir yeri gösteriyor, ama İP adresleri her seferinde farklı.

Facebooktaki sahte profilde bir konuşma geçiyor, birisi İp adresini paylaşıyor ve Miniatürk diyor, profil sahibi bahsettiğim sahte fiskos yapan kişi ise yoruma "orada öyle çıkar..Fatih'deki santral..Ana omurgaya bağlı" şeklinde bir cevap veriyor. Bu yorumdan bu konularda bilgisi olduğu anlaşılıyor, en azından ben öyle düşünüyorum.

Özet olarak siteye yorum yapan kişinin tam olarak nokta atışı yaparak adresini nasıl öğrenebilirim? Bunun bir yolu varmıdır?

Şöyle birşey geldi aklıma. Facebook'taki kişiye bir link gönderebilirim ve bu linke tıklayan kişilerin İP adresini görebilirim yani feyk atmış olucam oltaya gelirse İP adresini öğrenebilirim sanırım. Yoksa Facebook üzerinden İP adresi öğrenmem mümkün değil sanırım.

wmaraci
reklam

Emre19 Emre19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 16 / 125
  • Ticaret 2, (%100)
biraz sorunlu iş IP adresi değişiyor ve IP'den yer bulma ihtimalin %30

GorkeM GorkeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek .
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
70 Yaşındaysa uğraşma fazla dayanmaz gider yakında uğraştığına deymez :D

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

GorkeM adlı üyeden alıntı

70 Yaşındaysa uğraşma fazla dayanmaz gider yakında uğraştığına deymez :D

Gerçek kişi 70 yaşında evet fakat diğer feyk olan kişi genç ve bu konulara hakim :D adamın ismi kullanılıyor.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al