freelance iş ilanları

WP Chrome-Firefox-Explorer Uyumsuzluğu (Yardım)

5 Mesajlar 1.406 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Oflular Oflular Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Electronic Engineer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 13 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, öncelikle sorunumu çözüp sonra diğer sorunu olanlarla ilgilenmek istedim. Ne zamandır bunun üzerinde çalışıyorum Allah belasını versin bu browser çıkaranların. Ne güzel tek browser iyiydi, şimdi daha fazla karıştı işler. Neyse uzatmaya gerek yok, biraz araştırayım, deneme-yanılma ile yaparım falan dedim çıkmaza girdim iyice. En sonunda sizlerden yardım isteyeyim dedim, umarım yardımcı olursunuz..

TrendWebPortal temasını editleyip, siteme uyguladım.

Resim bu;

Gördüğünüz gibi arkadaşlar yaptığım bir hata (Denerken sadece Chrome ile denemek) nelere mâl oldu. Çözümünün basit olduğunu ve benim yapamadığımı düşünüyorum. Sonuç olarak, Chrome'da sorunsuz çalışan tema Firefox'ta sağ sidebar'ın üst başlığı üste geriliyor, Explorer'da ise sol ve sağ kutular üste aynı anda çekiliyor.

Benim tahminim ise şu şekilde: TrendWebPortal'ın 1 ve 2. kutuları üzerinde Döviz kısmı vardı, Döviz kısmı ile Üye Giriş Paneli sıfır noktasında paraleldi. Üye giriş panelini fikstür yaptığım ve dövizi kaldırdığım için mozilla'da kaymalar oldu sanırım. Yardımcı olabileceğine inanan arkadaş varsa çok makbule geçer..

Lazım olabileceğini düşündüğüm kodlar ise:
Sağ kısımdaki Fikstür (Üye giriş) kutusu css ve php kodları:
CSS:

.baslik a { background:url(../images/mAp.png) repeat-x; height:19px; display:block; font:16px "Medium", Arial; padding:10px 8px 10px;}
.oval3pxUst, .baslik a,#cokOkunanlarAltBas ul li a,{ -webkit-border-radius:3px 3px 0 0; -moz-border-radius:3px 3px 0 0; border-radius:3px 3px 0 0; }
#uyegirisBas a { border:1px solid #fff; color:#fff; background-color:#0A6FAE url(../images/CokluBasAp.png) !important; }

PHP Kodu:

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup

Ev Sahibi                 Deplasman

Yer:

Tarih: -

wmaraci
reklam

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
İlk halinin de kodlarını gönderir misin?

• Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 13 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
CSS:

#uyegirisBas a { border:1px solid #062F5D; color:#fff; background-color:#0A6FAE !important; }
#uyeGirisi { padding:5px; }
.oval3pxUst, .baslik a,#cokOkunanlarAltBas ul li a,#sinemaAltBas ul li a { -webkit-border-radius:3px 3px 0 0; -moz-border-radius:3px 3px 0 0; border-radius:3px 3px 0 0; }
.baslik a { background:url(../images/basAp.png) repeat-x; height:16px; display:block; font:16px "Regular", Arial; padding:10px 8px 14px 8px; }

PHP:

define( 'WP_USE_THEMES', false );
if(is_user_logged_in()) { ?>

GİRİŞ

Bunlar sıfır halleridir editlenmeden önceki halleri yani. Birde şöyle bir şey var:

• $

Dolar

Alış :

Satış :

• Euro

Alış :

Satış :

• A

Altın

Alış :

Satış :

echo '
';
} ?>

bu kodlarda home.php içerisinde yer alıyordu. firefox'da üye giriş başlığı ile dövizlerin başlığı aynı hizadaydı bunları kaldırınca tabi bunun boşluğunu üye giriş başlığı yemiş nasıl olduysa artık üye giriş başlığı yukarı esnedi. bunu tekrar ekleyince ise firefox'da DÖVİZ-ÜYE GİRİŞİ dümdüz sıfır oluyor. Ama bu seferde Chrome'da ki üye girişi-döviz kısmında üye girişi bu sefer aşağı esniyor.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Hatan UTF-8 BOM'suz kodlamaman ve div'ler arasında açtığın boşluklar. O 3 bileşeni düzelttim ve gönderdim. Fakat temada çok hata var. Başka temaya yönelmeni öneriyorum.
Oflular

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 13 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Sorun halledilmiştir, yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Tavsiyeni göz önünde bulunduracağım. Seninle irtibatı kesmek istemem..
Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)