wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 149.864 Okunma
wmaraci reklam

mehmetcir mehmetcir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek bilgisayar sistemleri muhendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam Merhabalar,
kadinicinhersey.net Siteyi açalı daha 1 ay oldu. Fikirlerinize önem verdiğim için buraya yazmak istedim.
Önerileriniz nelerdir. Şu sıralar sadece içerik girmekteyim. Özgün içerikler degil arada bir özgün giriyorum. Bir sonraki adımım ne olmalıdır.

Ek Olarak: Her gün içerik giriyorum. Hit i şimdilik twitter dan alıyorum. Bu tarz şeyler twitterda kısa sürede ilgi çekiyor.

wmaraci
reklam

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Öncelikle harika bir konu ilginiz için de ayriyetten teşekkür ederim.
OtizmNedir.NET daha öncede bir yazım vardı konunuzda lakin dikkatinizden kaçtığını düşünüyorum o yüzden tekrar yenilemek istedim.1 aylık bir oluşum içindeyiz, şimdilik biraz özgün birazda nette okuduklarımızı kendimize göre, tecrübelerimize göre bazı yerlerini düzenleyip giriyorum tamamen özgün değiliz açıkcası.Bu konu hakkında fikirlerinize açığız.

Sivaa Sivaa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** E**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 6 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
http://blogomi.net adlı wordpress blogum google aramalarda açıklama bölümünde açıklama yerine son yazımki ilk 2 satır çıkıyor nasıl düzelticem oraya kendi yazımı eklemek istiyorum. ALL in Seo var orda yazılı olan açıklama çıkmıyo

Haberomi.com

carpediem1 carpediem1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 3, (%100)
www.normalisgood.net her türlü yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

www.normalisgood.net
Normal is Good
wmaraci
wmaraci

anlknc anlknc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Halı Yıkama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 13 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
ahmet teşekkür ederm sitemde olmayan ne var bana yardımcı olurmusun_?
alexadan sorguluyorum suan 9 gözüküyo backlink ve alexa sıralamamda gayet başarılı bi şekilde düşüyo ancak sitem yukarı çıkması için alexanın çok da önemi yok sanırım

avrupanak avrupanak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek nakliyeci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
slm hocam yaklaşık 2 ay önce www.avrupanakliyat.com.tr sitem evden eve nakliyat kelimesinde 10 nun içindeydi ne olduysa bu penguen denen mahlukat güncellemesinden dolayı 350 kadar geriledi ne yapmam gerek bilmiyom. Yazılarını dgştirdim yeni içerik attım farklı kelimelerde link kastım ama site küstü gelmiyor . sadece BU SİTEM sitem dgl 7,8 sitem onun gibi en sonlara attı. Bana bir yol veya bir fikir verirmisiniz rica etsem şimdiden tşk ederim

PhpCode PhpCode Aslı ile Mecnun Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 287
  • Beğeniler 64 / 43
  • Ticaret 7, (%100)
Daha dün 3. sayfada olan sitem, güncel tutup hit almama, hiçbir hile hurda yapmamama, backlinkte aşırıya kaçmamama rağmen bugün itibari ile 11. sayfada. sitem yeniotokokusu.com sizce sorun neden kaynaklanıyor? Ne yapabilirim ?

RasimKLC RasimKLC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek İpekböceği Anaokulu / Muhasebe ve İdari İşler Sorumlusu
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam pm olarak ilettim. Cevap verirseniz sevinirm...

sigma sigma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 19 / 19
  • Ticaret 2, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Etiket bulutunu kaldırın. Dış link çıkışlarınızı nofollow yapıın. Üst kısımdaki büyük resimleri küçültün. Anahtar kelimenizi içeriklerde geçirin.
Örn. Fıstık Fm'de bu hafta tarkanın albümünü değerlendiriyoruz.
Yani varyasyon kullanın. Sadece Fıstık Fm olarak değil, Fıstık fm, fıstık fm'de, fıstık fm'in gibi. Bu kelimelerden bazılarını ana domaine linklendirin.
Backlink gibi klasik temel çalışmalar elinizden ne geliyorsa o kadar yapın.
Bunun dışında sitenin bu şeklinin tutacağını düşünmüyorum. Radyo siteleri çok marjinal olmadıkça tutmuyor. Rakipler ulusal olanlar ihtiyacı karşılıyor zaten. Ya çok farklı bir müzik çalacaksınız. Ya ortam yapacaksınız, istek hattı mesaj hattı gibi etkileşimler olacak. Fıstık fm kelimesinde birinci olmanızın size bir getirisi olmayacaktır. Radyo dinle, canlı radyo gibi kelimeler iş yapar. Yine de siz bilirsiniz. Üstte yazdıklarımı yapabilirsiniz fıstık fm kelimesinde diretiyorsanız.

Ek Olarak:

Siteyi bilmem gerekiyor bu noktada birçok sebep olabilir. Site yeni ise normal denebilir bu duruma. Çoğu site ilk aşamada alt sayfaları index alırken ana url daha sonra index alabiliyor. Açıldığı anla seoya başlamış iseniz bu durum çoğu zaman görülen bir durum. Robots dosyasından kaynaklanıyorda olabilir. Tema değişikliği olabilir. Bu seçenekler çoğaltılabilir. Siteye bakmak gerekiyor en sağlıklı analiz için.

Ek Olarak:

Sitenin lokasyonu mu Türkiye dışında? Google com üzerinden mi com tr üzerinden mi bu ziyaretçiler? Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu hangi siteden geliyor. yandex yahoo vs. Yine siteyi görmem gerekir en sağlıklı analiz için. Tamamen teorik oluyor bu şekilde.

Ek Olarak:

Webmaster araçlarından linkleri etkisiz hale getirebilirsiniz. Olumsuz tüm backlinkleri bildirerek benim alakam yok dersiniz düzelir. Fakat aynı index hızı için aynı gün büyük bir etki beklemeyin. İstikrarı korursanız zaten kendiliğinden düzeliyor. Ayrıca bir çalışma yapmanıza gerek yok.

Ek Olarak:

Site sanırım yavaş. Eğer sadece bende değilse bu yavaşlık, bu sorunu çözmeniz gerekiyor. Yavaş site google için dezavantajdır. İçeriklerinizin yoğun olması gerekiyor. Yapabildiğiniz kadar değiştirerek girmeye çalışın. Eğer sadece kopya ile yapıyorsanız işi profesyonel yapmanız daha yararlı olacaktır. Dinamik bir haber botu yazdırın. Site kendi kendini yönetsin. Siz sadece özel haber yazın. Özgün. Siteyi gezemiyorum şuan çok ağır.

Ek Olarak:

Olabilir. Anladığım kadarıyla site başlığında geçen bir kelime idi bu ilk sayfada çıktığınız kelime. Başlık, en önemli kriterlerden biri. Başlığın uyumlu olması önemli. Tekrar aynı başlığı koymalısınız aynı yere gelmek için. Eğer bu değil ise, daha açık yazmalısınız konuyu. Çünkü ilk sayfadan çıkıyorsunuz, ama hitleriniz hala aynı? Benim burdan anladığım hit getirmeyen, ama sizin önem verdiğiniz bir kelime bu bahsettiğiniz. Başlığı değiştirdim derken de bu kelimeyi sildiniz. Benim anladığım bu oldu.

Ek Olarak:

Hitleriniz açılış zamanına göre güzel. Google ilk sayfa konusunu anlayamadım tam olarak. 8-10 arama yaptım başlıklarda ama rastlamadım. Site bana mesaj yazdıktan sonra değişti mi? Hayır ise o ilk sayfalar hala ilk sayfa mı? Evet ise bana o kelimeleri iletir misiniz?

Ek Olarak:

Hala geçerlidir. Geçerli olmak zorundadır. Spam yanılgısına düşmeyin. Bakın bir ansiklopedi sitesi açtınız Türkiyenin başkenti konusunda;
Türkiye'nin başkenti Ankara'dır.
Ankara, Türkiye'nin başkentidir.
Kaç varyasyon var ki? Muhakkak başka sitelerde bu yazılar olur.
Diğer örnek, Namık Kemal şiirleri diyelim. Ee şiirlerin arasına kelime mi yazacağız özgün olsun diye?
Diğer bir örnek, haber siteleri. Başbakanın yaptığı açıklamayı özgünleştirmek için araya cümleler mi katacağız?
Diğer bir örnek, bot. Botla başka bir yerdeki yazıyı sitenizde yazdırdınız ekrana. Twitter facebook eklentileri de aynı! Bu eklentileri koyunca ceza almanız ne kadar mümkün değil ise, kopya içerikle ceza almanızda o kadar mümkün değildir. Kopya içerik ceza sebebi olmaz, olamaz. Pratikte imkansız. İnternette kaç farklı bilgi var? Yahut hangi bilgi, sadece 1 sitede? Sallama olarak "sdwqde" yazdım 223 sonuç çıktı (: Biz neyi özgün yazacağız, kaldı mı öyle bir konu? Yada;
-efendim işte sen oturup kendin yazacaksın özgün içerik üreteceksin!
İlginç olurdu. Böyle bir durum yok. Kimse oturup genel konularda özgün içerik oluşturmasın. Gereksiz bilgi çöplüğü zaten internet. Bir konuyu uzmanı kaleme alsın. Sen oku anla idrak et, kendi cümlelerinle ne anladığını yaz. Özgün bu. Senin farklı cümle yazacağım hırsıyla alakan olmayan konularda yazdığın yazılar veri çöplüğü yaratır, ne google, nede bizler, ziyaretçiler bundan memnun olmayız. Özgünlük uzmanlık alanları ve bloglar için var. Haber sitesinde özgün olamazsın. Günde 2 bin haber geçiyor bunu özgün yazamazsın. Zaten yazanda yok ulusallarda da aynı. Burada önemli olan, özgünleştirme. Araya başka anlatımlar da koymak. Ya başında, ya sonunda bir iki cümle eklerseniz faydasını görürsünüz. Bir ara;
2-4-6-8 idi
7-11 oldu değişiyor devamlı son verilere henüz bakmaya fırsatım olmadı ama, yani belli yerler alınıyor. Siz o cümle sırasına göre anahtar kelimenizi o cümlede geçirirseniz olay bitiyor zaten. Sayfanın tamamı taranmıyor artık. Alıntı şeklinde yaparsanız ceza almanız gibi bir durum söz konusu olmaz kısaca.

Ek Olarak:

dövme kelimesi ne ise, tattoo kelimesi de aynıdır com tr aramalarında. Yanıtı sitenizde var ise listelenirsiniz. İlk 500 de yoksanız yanlış seo sebebiyledir. Çünkü sıralamalardaki sitelere baktığımda zor olmayan bir kelime olduğunu görüyorum. Sitenizde bu kelime ne sıklıkla geçiyor. Yetersiz sayıda mı yoksa aşırı sayıda mı? siteyi görme lazım değişiklikler için aslında. Böyle çok teorik oluyor.

Ek Olarak:

Telefon kılıfları için açıklamalarda iç linklemeler yapmanız yararınıza. Daha uzun tutmanız yararınıza. Resimlerde oynama yapmanız yararınıza. Elbette e ticaret sebebi ile reklamınız önemli. Backlink yada banner reklam olarak.
Video sitesi için, ilginç bir site olmuş. Hız problemi benden mi kaynaklanıyor bilemedim bu gün, ama sanırım sizde de hız problemi var. Bu konuyu aşarsanız, background ve bir iki küçük iyileştirme ile popüler ve milyon dolar seviyesinde bir seviyeye gelmesi mümkün sitenin. Ortalama 6 ay sürtecektir ama bu şekli ile olmaz. Hız konusu çok ama çok önemli bu proje için. Ayrıca domain adını yolun başındayken değiştirin derim ben. Çok iyi bir proje, ama Ceo'nuz daha iyi bir strateji çıkarmalı halka sunarken. Siz tamamen bitirmeden kesinlikle kimseye söylemeyin sitenin varlığını bile. Önce site bitmeli.

Ek Olarak:

Sitenin adresi nedir?

Ek Olarak:

Hiçbir bilginiz olmaması, yarım bilginiz olmasından daha iyi. Yapmanız gereken çok basit. Siteyi açın. Site hangi konuda yayın yapıyor ise kaliteli düzgün bir şekilde içeriklerinizi girin. Güncel olun. Elinizin ulaşabildiği yerlerde reklamınızı yapın. Yeter. Site kendi kendini yükseltecek. Ama gözünüz önemli kelimelerde yükselmek ise, biraz seo konusunda bilgi edinin. Başlık nedir neden önemlidir? Backlink nedir nasıl olmalıdır vs gibi temel algoritmaları öğrenmelisiniz.

Ek Olarak:

İlk etapta uzman tv gibi birşey beklemiştim, ama normal bir site ile karşılaştım. Gereksiz etiketleri kaldırın. Yoğun bir içerik girişi bekleniyor sizden. Girerseniz yükselirsiniz. Girmezseniz yine yükselirsiniz fakat yavaş olur bu. Çok güzel bir domain ama proje yanlış geldi bana. Ulusal bir site yapmak varken blog tarzı bir site ile haksızlık etmişsiniz domaine.

Ek Olarak:

Bu siteyi nereye getirmeyi hedefliyorsunuz. Seo olarak hangi kelimelerde mesela. Çok iyi bir domain yine, ama yine bitirmişsiniz domaini. Elinizde ne kadar projelik domainler var, ama değerlendirme konusu zayıf kalıyor.

Ek Olarak:

Alexa da yükselmek mi hedefiniz?

Ek Olarak:

imzada site yoktu o yüzden yazamadım, hala takip ediyorsanız site dışından.

Ek Olarak:

kaynak link şeklinde mi text şeklinde mi belirtilecek? Link ise dofollow mu olacak? Hiç ekleme çıkarma yapacak mısınız yoksa bire bir içeriği mi koyacaksınız?

Ek Olarak:

Engelleme yaptı iseniz google da indexlemiyor ise, bu beklenen bir durum.

Ek Olarak:

Verdiğiniz örnek geçerliliğini kaybetmiş baktığım an baz alınarak. Genel olarak bakıldığında, temel google algoritmalarını yerine getirmiş, kalite standartlarına uygun bir site olması önemli. Ayrıca video üzerine olduğunu google a bildirmiş ve +1 adım daha önde bu yarışta. Backlinkler ile alt içeriklerini desteklemesi gibi özellikler ile rakiplerini belli aramalarda geçiyor. Kısaca doğru seo yapmış diyebiliriz. Site bir başkasına ait olduğundan herşeyini ayan beyan ortaya saçmak yersiz olabilir.

Ek Olarak:

Forum sitesinin adresi nedir mesela? Bu çok genel bir soru. Birçok sebep olabilir. Bakmak gerekiyor sorunun ne olduğunu görebilmek için.

Ek Olarak:

İki site var. A,B
A sitesi dosyası = sitemapa.xml
B sitesi dosyası = sitemapb.xml
A sitesi kök dizininde olması gereken dosyalar = sitemap.xml, sitemapb.xml
B sitesi kök dizininde olması gereken dosyalar = sitemap.xml, sitemapa.xml

Ek Olarak:

Genel aramadan mı besleneceksiniz yoksa belli anahtar kelimelere mi odaklısınız?

Ek Olarak:

Kelimelere ve görsel aramalara odaklanın. Kelimeleri sitede geçirin bazılarını linkleyin. Görselleri eksiksiz girin. Etiket açıklama görsel adı vs. Bir iki blog açın ve görselleri sunucunuzdan çekin.

txt yada link bu konuda bir sıkıntı çıkarmaz hocam sizce nasıl eklemeliyim örnek verebilirmisinz, içeriği birebir koymam başlangıç bitiş noktalarını değiştiririm başada birkaç keyword kelime koyarım

ugurx ugurx www.izmirtez.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 21 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
hocam imzadaki siteye göz atabilir misin?

https://www.mobidictum.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al