freelance iş ilanları

Oval Kesme- CS6

3 Mesajlar 3.199 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cumak27 cumak27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Endüstri Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 87 / 87
  • Ticaret 19, (%95)
Merhaba Arkadaşlar
Android programlamayla uğraşıyorum ufak tefek ve kendi tasarımlarımı oluşturmak istiyorum. Photoshop CS6'yı indirip kurdum. Ve yeni bir çalışma açtığımda kare olarak önüme geliyor veya köşeli olarak ben önüme 512x512 daire olarak gelmesini istiyorum veya kare bir 512x512 çalışma açıp onun üstüne oluşturduğum daireyi aynen daire olarak kesmek istiyorum fakat yapamıyorum yardımcı olabilecek varsa bekliyorum :)

wmaraci
reklam

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Hiç bir resim daire olamaz o yüzden daire şeklinde pencere açılmasını bekleme. 512 512 olarak bir daire için önce background katmanının kilidini açıp normal katman yapman gereki çünkü daire elde etmen için arkaplan şeffaf olmalı. Yeni katman üzerinde yuvarlak seçim aracını seçip 512 512 bir daire yapıp dışarıda kalan alanları silebilirsin.

cumak27 cumak27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Endüstri Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 87 / 87
  • Ticaret 19, (%95)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Hiç bir resim daire olamaz o yüzden daire şeklinde pencere açılmasını bekleme. 512 512 olarak bir daire için önce background katmanının kilidini açıp normal katman yapman gereki çünkü daire elde etmen için arkaplan şeffaf olmalı. Yeni katman üzerinde yuvarlak seçim aracını seçip 512 512 bir daire yapıp dışarıda kalan alanları silebilirsin.

Saolun anladım. Daha sonradan yaptım. Arka planı transparan yapıp başka bir katman açtım. O katmana dairemi çizdim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al