freelance iş ilanları

İffet Dizisi Hakkında

6 Mesajlar 1.763 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Çağımızda çoğu şeyin sadece cinsellikle elde edilebildiği bir sektör, diziler.

Bir takım olguların peşinde erkek ve kadın çatışmasının ne kadar sömürgen bir yapısı olduğunu biliyoruz. Filmlerde ki ağlama sahneleri gibi fazlasıyla ilgi göre ve etki tepkiyle kişisel oluşumları etkileyen bu yapılar gayet yararsız şeyler diye düşünüyorum.

Sinema filmlerinde olabilir gayet doğaldır, sanattır. İsteyen kendi tercihiyle gider izler, ama TV’de bunun olması direkt olarak istenilen şeyin lanse edildiğini gösteriyor. Dizinin başında insanların duygularını alt üst ederek belirli şeyleri empoze etmek isteyen yapımcılar, halkın zayıf noktalarını biliyorlar.

Daha öncede farklı örnekleri bulunan bu tür izlenesi şeylerin, takipçisi değilim. Dizi izlemem, kontrolü zor olan TV dizileri yerine sinemaları tercih ederim. Kontrolü daha rahat olan şeyler diye düşünüyorum. Bir kumanda kadar uzaklıkta olan bir sakıncadan daha az zararlıdır düşüncesindeyim. Özel yayıncılık ilkelerince zaten ülkenin örf adeti önemli olmadan Osmanlı adına, Türklük adına ve belirli değerleri yok sayarak sadece reklam trendleri üzerine kurulan bu birimlere dikkat edilmesini öneriyorum.

Kitaplardan, sinema filmlerinden çevirme olan dizilerin zaten yapımcıları trend için yapıldığını söylüyor. Hangi yapımcı o sanatçının (kitap yazarı vs.) isminin daha çok anılması için bunu yapar ki?

Ya da yapsa bile, reklam olgusu, para gibi şeyler bunun birincil kademesinde bulunmaz mı sizce de? Kim babasının hayrına bilgilendirme konusu koyar. Dizisini çeker?

Çizgi filmler kadar yetişkin kişilerin örf – adet ikileminde kaldığı bu diziler için Allah yardımcıları olsun diyorum.

http://lokuf.com/elestiri/3304/iffet-dizisi-ve-inceleme-star-tv-iffet-dizisi-hakkinda-yorumlar-25.html

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Doğru bir eleştri olmuş. Katılıyorum. Maalesef durum böyle..

Yazıdaki iffet dizisi izle etiketi bu eleştiriye göre pek uymamış ama : )

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bakın size bir örnek vereyim. Televizyon mantığını anlamanızda size yol gösterebilir. Halk inançları diye bir dersimiz vardı. Dersin hocası ülkemizi karış karış dolaşmış halk inançları üzerine araştırmaları olan bir hocaydı. Televizyonlarda günümüzde de devam eden bazı abuk subuk programlar yapılıyordu. Kalp gözü gibi... Hocamız bunları araştırdı hatta bizzat görüşmeye gitti. Sonuçta iyi bir senaristin bunları yazdığı ortaya çıktı. Yani kimse bu işin doğru olup olmadığına bakmaz.

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

Atakan adlı üyeden alıntı

Doğru bir eleştri olmuş. Katılıyorum. Maalesef durum böyle..

Yazıdaki iffet dizisi izle etiketi bu eleştiriye göre pek uymamış ama : )

Bir yandan haklısınız, ben onu şu şekilde düşündüm.

Gerçekten o diziye ulaşmak isteyen bir kişi o kelimeyle siteme girerse, konu hakkında yorumuma ulaşmış olur. Bilinçli toplum oluşturma adına.

Elbette hit etkisi içinde yapılmış bir durumdur. :)

wmaraci
wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

ProgramYapmak adlı üyeden alıntı

Bir yandan haklısınız, ben onu şu şekilde düşündüm.

Gerçekten o diziye ulaşmak isteyen bir kişi o kelimeyle siteme girerse, konu hakkında yorumuma ulaşmış olur. Bilinçli toplum oluşturma adına.

Elbette hit etkisi içinde yapılmış bir durumdur. :)

O da doğru tabi 2 yöntemde iyi :) Haklısınız. Buna benzer birşey görmüştüm. .. - .. maçı izle şeklinde etiket girilmiş ve yazıda internetten izlenen maçları eleştiriyordu :D

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Asıl olması gerekende o aslında. :) İnsanlar izlemek için girerse daha etkili olur diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al