wmaraci reklam
lidertakipci

[Önemli Bilgilendirme] Alan Adı Tescil Süreç Değişikliği

96 Mesajlar 15.173 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

netricia netricia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ş** V**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 9 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
bilgilendirme icin tesekkurler...

wmaraci
reklam

zeritte zeritte Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 12 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
yirmi kere kontak yazmışlar, bu nasıl bi türkçe anlayışı. iletişim yazmak zor mu? kontak contact'ın türkçeleşmiş hali mi oldu şimdi?

klavyematik klavyematik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 14 / 10
  • Ticaret 5, (%100)
Ben isimtescil'e sordum, bana şu cevabı verdiler.

http://prntscr.com/2o908n

caduceus

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.klavyematik.net/ - Pagerank 3

samini samini Seo - Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo, Web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 185 / 95
  • Ticaret 104, (%100)
Merhaba arkadaşlar hakikaten söylenenler doğrudur. 24 ocak 2014 te satınaldığım domainler için bu gün alan adını aldığım firmadan onaylamam için mail gönderildi.Gelen url yi tıkladım aktivasyon başarılı cevabı verildi.
Fakat 15 ocak 2014 te satın aldığım domain için herhangi bir mail gelmedi ve malesef şu an baktım ki alan adı aktif görünsede aslında askıya alınmış ve siteye ulaşılmıyor. Firmaya destek talebi açtım cevap bekliyorum.
Çok önemli bir konu bence forum anasayfasın bu konu sabitlenmeli ve tüm kardeşlerimiz bu konu hakkında bilgilendirilmeli diye düşünüyorum.

Gelen mail örneği şu:

Dear Customer,

This is a reminder that the Registrant contact email address , xxxxxx@hotmail.com, is pending verification. Kindly click on the link given below to complete the verification:

http://burada aktivasyon url'si yer alıyor

Please note that, if you do not verify your email address by Sat, Feb 8, 2014, the domain names listed below will be deactivated.

Affected domain names:

xxxxxxxxxxx.net
xxxxxxxxxxx.org

Once an email address is verified in the system any subsequent domain registrations will not be subject to this verification process.

Support:
For any support with respect to your relationship with us you can always contact us directly using the following Information.

Not: Bu arada 15 ocak 2014 te aldığım domain için onay maili başka bir mail adresime gelmiş onuda şimdi gördüm url yi tıkladım ve aktivasyon gerçekleşti. Hakikaten önemli bir konu ve de sorun.

wmaraci
wmaraci

OnlineOyunlar OnlineOyunlar Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 4, (%100)
Haber doğru, Network Solutions firmasından mail geldi.

truyka83 truyka83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Ben natrodan aldım ocak ayında alan adı aldım. doğrulama felan yapılmadı. Her zamanki gibi fatura tescil edildi mailleri geldi. bu uygulama yeni alan adı alımında adres sıkıntısı felan varsa olabilir belki.

CokAsi CokAsi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
Hani ilk seferinde olay tamamda, yahu 6 ayda bir tekrar yapılacak bu işlemde ne oluyor arkadaş. Tam bir saçmalıktan ibaret. Mesela ben askere gittim, 12 ay boyunca hiç maillerime bakmadım şimdi tüm domainlerim askıyamı girecek.

Yani tam bir saçmalık diyebiliriz.

Ha şu geliyor aklıma, bazı çok değerli domainler birilerinin elinde adamlar ne satıyor ne projelendiriyor, firmalar ise dünya para saçıyor ama bunları alamıyorlar, işte bunlarda o kişinin dalgınlığına gelipde domaini kaçırmasına sebebiyet verip backorder ile yüksek fiyat çakan müşterilere peşkeş çekmek istiyor olabilirler belkide.

Ücretsiz yazı fontları arşivim: https://yazifontlari.blogspot.com

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Bu maillerin muhattabı register firmaları mı?

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
hostturka.com'dan az önce gelen mail:

Sayın Müşterimiz

ICANN 2014 yılı itibariyle, RAA 2013 toplantısında aldığı kararlar gereği alan adlarının kayıt politikasını değiştirmiştir. Artık yeni tescil edilen alan adlarının kayıt bilgilerinin onaylanması zorunlu hale gelmiştir. Ocak 2014 itibari ile aşağıdaki durumlarda onay e-postası gönderilecektir:

1. Geçersiz kontak detayları ile tescil edilmiş alan adları için

2. Yeni tescil edilmiş alan adları için

3. Transfer edilmiş alan adları için

4. Kontak detayları değiştirilmiş alan adları için

Alan adının yönetici e-posta adresine gönderilen onay e-postası onaylanmadığı zaman alan adı 15 gün sonra sistem tarafından otomatik olarak askıya alınacaktır. Müşterilerimizin bu konu hakkında hassas olmaları, alan adlarının yönetici e-posta adresine gelen bu onay e-postasını onaylamaları önemle rica olunur.

Eposta adreslerinizin doğruluğunu Müşteri panelinize giriş yaptıktan sonra sırasıyla Alan Adları > Alan Adlarım > kontrol etmek istediğiniz alan adınızın sağında bulunan Alan adını yönet > Yönetim araçları > İletişim Bilgileri bölümden kontrol edebilirsiniz.

.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Psycho adlı üyeden alıntı

Onaylanana kadar askıda kalacak. Askıda kalma süresi de sizin tescil ettiğiniz süre kadar olur herhalde. Yani alan adını 3 yıl tescil ettiğiniz diyelim. 3 yıl boyunca onaylama hakkınız var. Onaylamazsanız domain durdurulur ve askıda bekler.

Ben 7 yıl tescil ettirmiştim 2010'da :D :D :D

Ek Olarak: Domaini IHS'den aldım ve bilgiler gizli olduğundan mail görünmüyor. Ama IHS'de mailim kayıtlı. Aklımda deli sorular :confused:

Are you alright?
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al