wmaraci reklam
lidertakipci

Akılsız insanlara akıllı telefon verilmesi yasaklansın

6 Mesajlar 988 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Son zamanlarda Google Play üzerinde sık sık rastladığımız olaylardan bir tanesi de "görünsün diye bir verdim yoksa beş yıldızı hakediyor" gibi yorumlar. Uzun süredir bu konuda bir şeyler yazmayı düşünüyordum ama artık zıvanadan çıktı diyebilirim. Şöyle ki; Android Police, Hacker News, r/Android ve Appwared gibi çeşitli Android ve haber kaynaklarında bahse değer, ne yazık ki biraz da eğlenilmeye değer olarak görülüyor artık.

Tüm dünyanın kullandığı Android işletim sisteminde böyle bir şeyi bir tek Türk kullanıcılar tarafından yaygın. En azından yüklediğiniz uygulama hakkında bilgi verinde mallığınız bir işe yarasın yani.

Görünen o ki Google, uygulamalara verilen 5 yıldızların yanında, belki kullanıcıların uygulamanın can sıkan yanlarını öğrenmeleri için 1 yıldızlı yorumları da öne çıkarıyor. Ancak bu yeni alışkanlığımız, hem Google'ın mağaza sistemi, hem de sözkonusu uygulamaların geliştiricileri için yeni zorluklar ortaya çıkarıyor. Bazı geliştiricilerin yorumlardaki şikayetleri tek tek cevapladığı ve çözüm sunmaya çalıştığı bir dönemde böyle bir davranış, onları yaptıkları işten soğutuyor olsa gerek.

Akılsız insanlara akıllı telefon verirsen olacağı o. 50bin tane 5 yıldız uygulama da 1000 tane 1 yıldız varsa bilin ki bizim mallar ya görünsün diye vermiştir ya da interneti yavaş olduğu için yükleyememiştir ve oyuna suç bulmuştur. Bu tipleri de mi yunanlara itelesem onlar bile kabul etmez.

Daha doğru cümle kuramayan, Türkçe'yi yerin dibine sokan insanlara yorum yapma hakkı verilirse biz böyle şeylerle daha çok karşılaşırız. Sadece Google Play değil, YouTube, Facebook ve daha birçok yer bu tip insanlarla dolu. Kısacası görmemişe ne derseniz boş.

Kaynak: Rezillikte Bir Numarayız!

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com
wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Görmemişin bir oğlu olmuş, tutmuş da ...

Senarist Senarist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 39 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
kardeşim rezillik değil bu. sırf dalga amaçlı yapılmıştır. biraz komedi yönünden bakın.

Kişisel Blogum

www.fatihcetinn.blogspot.com

techvadi techvadi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 118 / 75
  • Ticaret 3, (%67)

Senarist adlı üyeden alıntı

kardeşim rezillik değil bu. sırf dalga amaçlı yapılmıştır. biraz komedi yönünden bakın.

espirisi komedisi kalmadı artık :/ bende bı uygulama yaptım :) aldıgım ilk yorum emegı geçen herkezin a... bu nasıl bir insan ya :) bunun espirisi var mı sence ??

wmaraci
wmaraci

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

Senarist adlı üyeden alıntı

İşin esprisi kalmadı açıkçası. Şu an Google Play'deki bütün popüler uygulamalarda bu tip yorumlar var. Yerli yapımcılara attıkları yorumlar da apayrı bir şey zaten.

Uygulamayı çok beğendim yerli yapımcılara destek olmak gerekiyor. 5 yıldızlık bir uygulama olmuş arkadaşlar ama yorumum görünsün diye 1 verdim yoksa harika bir şey yani.

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com

mertkaan mertkaan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek YAPI RESSAMI
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 48 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
İlk defa markete girdiğimde daha marketi yeni taniyorum uygulamalara sirayla bakiyorum genelde berbat yorumlar sanki birisini parayla tutulmuş gibi kötüleyici yorumlar genelde küfürlü yorumlar vardi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al