wmaraci reklam
lidertakipci

Discovery Elite ve Elite Lite Detaylı İnceleme

17 Mesajlar 3.868 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi general mobile firması discovery ile piyasaya girdi ve Türkiye’nin en çok satılan akıllı telefonu oldu. Şimdi de bu modelin yenisi olarak da Discovery 2 tanıtıldı. Ama benim bahsedeceğim asıl konu Discovery Elite olacak.

Arkadaşlar discovery Elite bildiğiniz gibi en tepe model olacak ve özellikleri ve fiyatı’da herkezi cezbedecek. Hemen kısa keserek özelliklerini sıralamak istiyorum:

Discovery Elite:

2500 Mah Batarya
Snapdragon 800 A/C Versiyonu.(En hızlı S800)
32 GB Hafıza
16 Mp Kamera
8 Mp Ön kamera
5.5 ” FULL HD ekran
4 GB Ram (3 GB ram sistem için, 1 GB ram’de ekran kartı için ayrılmış)
4.2 İşletim sistemi (4.4 Gelicek)
Ve Discovery Elite’ye özel birkaç uygalamalar
Fiyat: 1100-1199 TL Bandında giricek. (Umarım kurlar daha fazla yükselmez)

Detaylı olarak açıklamak gerekirse arkadaşlar : Discovery Elite Özellikleri
Yazının Devamı:
İşlemci: Snapdragon ailesinin s800 yongasetinin güncellenmiş ve şuanda bulunabilecek en en en hızlı işlemci. 4 Çekirdekli 2.5 ghz hızında çalışan ve ekran kartı da 550 mhz’de çalışan bir sürüm. Note 3, Sony Xperia Z1 ve LG G2′den her türlü daha hızlı anlamına geliyor bu.

Ekran: 5.5″ lik full HD panel’e sahip olan general mobile discovery elite aynı zamanda gorilla glass 3 teknolojisini kullanarak şuanda en dayanıklı ve en çizilmez cam olarak duruyor karşımızda. Buradaki en’den kastım tabikide diğer cihazlara göre icon smile Discovery Elite Fiyatı, Özellikler ve Çıkış Tarihi ! Ve Discovery 2 ve Discovery Elite’de özel olarak bir panel yapılarak ekran,cam ve gorilla glass 3 tek panel’de buluşturarak daha iyi görüntüler veriyor.

Batarya: 2500 mah büyüklüğünde ki batarya da bizi memnun edicektir arkadaşlar. Açıklamalara göre bu pil General mobile’ın da iyileştirmeleriyle birlikte 24 saat’i aşan bir kullanım sunduğunu dile getirdiler. Yani biz fazla demiyelim de 24 saat hertürlü gidicektir arkadaşlar.

4 GB Ram: Evet arkadaşlar yanlış okumadınız ve yanlış yazmadım icon smile Discovery Elite Fiyatı, Özellikler ve Çıkış Tarihi ! 4 GB ram bulunuyor ve bunun 1 GB’si ekran kartına devrediliyor ve bu sebeple oyunlarda s800 A/C yetmezmiş gibi iyice canavar olmuş. Yani 2 sene değil 4 sene oyunlara yeter dersem yanlış olmaz icon smile Discovery Elite Fiyatı, Özellikler ve Çıkış Tarihi ! 3 GB ram’de sistem için ayrılmış ve buda gayet yeterli bir miktar.

Sistem: Android 4.2 ile karşımıza çıkan general mobile discovery elite piyasaya hızlı giriş yapmak için 4.2 kullanıldığını açıkladı genel müdür Muzaffer bey. Ama OTA sayesinde hem yeni uygulamalar hemde o tarih’de hangi android versiyonu mevcutsa onu yayınlıyacaklarını aktardı. Ayrıca Her ay güncelleme verileceğini söyledi.

Uygulamalar: Arkadaşlar Discovery elite yeni eklenen bir özellik’de çift dokunuş ile ekranı açmak. Bu özelliği daha önce LG G2′de karşımıza çıkmıştı. Birde ekran kapalı iken C harfi yaptığımızda ekrana kamera açılıyor. Bunu istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Sinema diye eklenen kamera uygulaması da çok iyi. Mesela aile resmi çektirirken biri tam o anda önünüzden geçiyor ve resim berbat oluyor ya. O devir Discovery elite’de son buldu icon smile Discovery Elite Fiyatı, Özellikler ve Çıkış Tarihi !

Kamera: 16 mp’lik kamera ile kaliteli bir resim sunan discovery elite ayrıca büyük olduğu içinde gece cekimlerinde daha iyi çekebiliyor. Muzaffer bey’in açıklamalarına göre gece flash ile çekim yapıldığında aydınlık ortam ile fark olmayacağını belirtiyor. Ön kamerasında ise 8 mp’lik bir sensör bulunuyor. Bu kamera da muzaffer bey’in konuşmasına göre de “İphone ile aynı” diyor icon smile Discovery Elite Fiyatı, Özellikler ve Çıkış Tarihi !

Ses: Discovery’nin herne kadar sesi ile ön plana çıksalarda o kadar iyi değildi insanlar tarafından. Bence bana gayet yeterli ama ben tüm insanlar olamam icon smile Discovery Elite Fiyatı, Özellikler ve Çıkış Tarihi ! Bu yüzden Discovery elite’de daha iyi bir ses çipi kullanarak hem kulaklık sesi hemde hoparlör sesi olarak herkezi büyüleyecek gibi.

wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Yazının tamamını eklemek zorundasınız

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Yazının tamamını eklemelisiniz ki zaten verdiğiniz bağlantıda çalışmıyor

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)
Yazinin tamami gerekli.Arkadaslar belirtmis saten.
Telefon cok iyi gibi duruyo hadi bakalim hayirlisi :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
gerekli düzenlemeleri yaptım arkadaşlar. Teşekkürler uyarı için

GencHaber GencHaber Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
bu bilgiler için kanıtınız varmı? discovery 2 kesinleşti fakat belirttiğiniz telefonlarla hiç alakası yok

• Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
Kanıt general mobile genel müdür muzaffer gölcü tarafından bilgi alındı. Umarım yeterlidir.

Detaylı resimlerini de eklemiş süper karınca :)
http://superkarinca.com/discovery-elite-resimleri/

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)

Byaliozer adlı üyeden alıntı

Kanıt general mobile genel müdür muzaffer gölcü tarafından bilgi alındı. Umarım yeterlidir.

Detaylı resimlerini de eklemiş süper karınca :)
http://superkarinca.com/discovery-elite-resimleri/

yapılan açıklamanın linkini atarsanız bende okumak isterim ben donanım haber ekibinin roportajını izlemiştim orada discovery 2 den bahsediyordu sadece...

• Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)

GencHaber adlı üyeden alıntı

yapılan açıklamanın linkini atarsanız bende okumak isterim ben donanım haber ekibinin roportajını izlemiştim orada discovery 2 den bahsediyordu sadece...

Hocam superkarinca.com da var. Bakabilirsiniz

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)

GencHaber adlı üyeden alıntı

oraya baktım zaten ama ya kaynak belirtilmemiş yada ben göremedim bu bilgileri nereden alıyorsunuz onu ogrenmek istiyorum yanlış anlamayında discovery aslında blu ve gionee markalarıyla satılıyor diye insanlar internette yeni bi blu yada gionee telefon gorunce hemen general mobile in turkiyeye getireceğini soyluyor bu iddia edilen kaçıncı telefon allah bilir sizin paylaştığınızda gionee elite e7 modeli general mobile tarafından bu modelin getirileceği konusunda bi açıklama varmı?
edit: imla

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al