wmaraci reklam
lidertakipci

Websitenizi içerik hırsızlarına karşı koruma altına alın!

12 Mesajlar 2.195 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli arkadaşlar, blog yazarlarının hemen hemen bir çoğunun başına gelmiştir içerik hırsızlığı. Okur, araştırır, bilgi sahibi olur, emek vererek bir yazı yazar ve blog sitenizde yayınlarsınız. Ardından arama motorlarından ya da üye olduğunuz forum sitelerinden okuyucular gelir, paylaştığınız bilgiyi okur. Yazısının okunması bir blog yazarı açısından en büyük mutluluktur. Daha sonra okuyucuların bazıları yazınızı gerçekten beğenerek sosyal paylaşım sitelerinde yazınızı linki ile beraber paylaşır ki, bu her blog için inanılmaz derecede faydalı olur. Buraya kadar her şey normal ve gayet güzel. Ama bugünkü konu başlığını yazmama neden olan bazı okuyucular vardır ki, bazen yazdığınız yazıyı noktasına virgülüne kadar, bazen de anlaşılmasın diye ufak değişiklerle kopyalayarak değişik platformlarda kendi emeği ve yazısıymış gibi yayınlar. Hatta bazıları utanmadan altına çizerek, "Araştırdım, emek harcadım" vs. gibi eklemeler de yapar ki artık bu durum iyiden iyiye katlanılmaz hale gelir. İşte bugün, blog yazılarınızı bu "içerik hırsızı" arsızlara karşı biraz olsun nasıl koruyabileceğinizden bahsedeceğim.

Website İçeriği Nasıl Korunur?

İlk yapmanız gereken hemen sitenize DMCA Protection eklentisini kurmak. Eklentiyi kurduktan sonra DMCA Protection website korumasına dilerseniz kurduktan sonra "Ayarlar" kısmından, dilerseniz DMCA Protection Site Adresinden üye olmanız gerekiyor. Üyelik işlemini yerine getirdikten sonra, "widgets" (bileşenler) kısmından sürükle bırak yöntemiyle "Dmca Website Protection Badge" bileşenini nereye eklemek isterseniz oraya yerleştiriyorsunuz. Artık DMCA korumanız aktif hale geliyor. 24 saat içerisinde de sayfalarınız koruma altına alınmış oluyor. Artık web sitenizde görünür halde olan DMCA Protection logosunu tıkladığınızda sayfanızın koruma altında olduğunu görebilirsiniz.

Artık yazılarınızı koruma altına aldınız. Şimdi bunu görmekten aciz veya görse bile ne olduğunu bilmeyen içerik hırsılzarına karşı ikinci korumayı aktive etmeye sıra geldi. Bunun için de websitenize WP-CopyProtect eklentisini kurun. WP-CopyProtect eklentisi sayesinde sitenizde sağ mouse tuşunu etkisiz hale getirebileceğiniz gibi, bunun için uğraşanlara da bir uyarı mesajı gösterebiliyorsunuz. WP-CopyProtect eklentisini kurduktan sonra "Ayarlar" bölümünden eklentiyi tıklayın, "Disable right mouse click:" kısmında 3 ncü sırada olan "Disable right click and show message"i işaretleyin. Ve mesaj kısmına yazmak istediğiniz uyarıyı yazın. Benim yazdığım örnek yazı şu şekilde "Site içeriğinin tamamının DMCA Protection ile korunduğunu bil,yasal sıkıntıya girme!" Siz isterseniz kendi uyarı mesajınızı yazabilirsiniz. Eklentinin denemesini yapmak için şimdi benim bu uyarı mesajımı kopyalamaya çalışın :). Daha sonra "Disable text selection:" ve "Display protection information:" kısımlarını da işaretleyin ve en son "Save Settings"i tıklayın. Artık siteniz koruma altında! Bu biraz da olsa içerik hırsızlarına engel olur. Herkese kolay gelsin.

Kaynak: Websitenizi içerik hırsızlarına karşı koruma altına alın!
mtnm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

WampiR WampiR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 521 / 68
  • Ticaret 17, (%100)
Çalmak isteyen kişi kaynağı görüntüle der yinede çalar.

• Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

WampiR adlı üyeden alıntı

Çalmak isteyen kişi kaynağı görüntüle der yinede çalar.

Ben de zaten yazımda "İşte bugün, blog yazılarınızı bu "içerik hırsızı" arsızlara karşı biraz olsun nasıl koruyabileceğinizden bahsedeceğim." şeklinde yazdım.en azından bir nebze olsun koruyacaktır.

WampiR WampiR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 521 / 68
  • Ticaret 17, (%100)
Bende onu diyorum. Çalmak isteyen kişi her şekilde istediğini alır. Yani gerek yok böyle şeylere bence.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

WampiR adlı üyeden alıntı

Bende onu diyorum. Çalmak isteyen kişi her şekilde istediğini alır. Yani gerek yok böyle şeylere bence.

Ben kullanmak isteyenler olabilir diye paylaştım.Siz gerek görmüyorsanız kullanmayın.

ouzizz ouzizz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO, Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Bırakın çalsınlar siteniz değer kazanır.

easlanhan easlanhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Private Sector
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 819
  • Beğeniler 1 / 211
  • Ticaret 0, (%0)
2012... Hort

psilocybn psilocybn www.bilgehanarslan.net Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 124 / 16
  • Ticaret 3, (%67)
bu tür uygulamaların seo açısından zararı olduğunu duymuştum daha doğru net olarak hatırladığım kopyalama engelleme ve sağ tık engellemenin zararı varmış doğrumu

her zaman eksik yazarım eksiklerimi yanlış sanmanız ve bana cevap vermeniz için

sessizogretmen sessizogretmen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 14 / 19
  • Ticaret 9, (%100)
konuyu iyi hortlatmışsınız :D

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.weboji.com/wordpress-sitenizde-sag-tiklamayi-kapatin/ bu yazınında işinize yarayacağını ümit ediyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al