wmaraci reklam
lidertakipci

Film sitesi tasarımı/kullanımı/detayları hakkında fikir ihtiyacı.

9 Mesajlar 1.121 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

triposi triposi Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 23, (%100)
Merhabalar, bir süredir üzerinde uğraştığım ve tamamı ile bittikten sonra WordPress entegresini yapıp makul bir ücretle satmayı düşündüğüm bir tasarım var. Mevcut film sitelerini inceledim, olması gereken, bana mantıklı gelen, kullanımı kolaylaştıracak bölümleri dahil ettim. Ancak hala bir şeyler eksikmiş gibi görünüyor. Sitenin alt sayfasına ait bir ekran görüntüsü ekledim, inceledikten sonra fikir/önerilerinizi belirtirseniz sevinirim. Saygı çerçevesi dahilinde olumlu/olumsuz her türlü fikrinizi belirtin lütfen.

Ekran görüntüsü için tıklayın.

wmaraci
reklam

mbatuhan mbatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Farklı Yerlerinden birkaç görüntü daha ekleyebilir misiniz? Ana Sayfa, Kategoriler vs.

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)
güzel olmuş hocam elinize sağlık :)
emre57

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 23, (%100)

mbssahin adlı üyeden alıntı

Farklı Yerlerinden birkaç görüntü daha ekleyebilir misiniz? Ana Sayfa, Kategoriler vs.

Ana sayfa şu anda taslak aşamasında olduğu için resim ekleyemiyorum, alt sayfa yani detayın görüneceği sayfa hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim.

YenerK adlı üyeden alıntı

güzel olmuş hocam elinize sağlık :)

Teşekkürler. :o

wmaraci
wmaraci

ugly ugly öğrencilik Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
türkçe düblaj, altyazılı seçme kısmı bulunsa iyi olur bence. Film bilgilerinde bütce ve hasılat değerleri gibi değerler yer alabilir. Filmin altında ise oyuncular, yönetmenler sıralanabilir yine filmin altında filmden çekilmiş resimler ekleyebilirsin. Sağ tarafta benzer filmler diyerek 6-10 arası film sıralayabilirsin. Böylece sitende gezme oranı artar.

• Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 23, (%100)

ugly adlı üyeden alıntı

türkçe düblaj, altyazılı seçme kısmı bulunsa iyi olur bence. Film bilgilerinde bütce ve hasılat değerleri gibi değerler yer alabilir. Filmin altında ise oyuncular, yönetmenler sıralanabilir yine filmin altında filmden çekilmiş resimler ekleyebilirsin. Sağ tarafta benzer filmler diyerek 6-10 arası film sıralayabilirsin. Böylece sitende gezme oranı artar.

Toplu satış ve film ekleme olayının çoğunlukla bot tarafından çekileceğini düşünürsek bütçe, hasılat gibi değerler sıkıntı olabilir. Ancak oyuncular, yönetmenler ile ilgili önerinizi dikkate alacağım. Benzer filmler, özet bölümünün altında, şu an için yerini değiştirmeyi düşünmüyorum. Yorumunuz için teşekkürler.

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
evet hocam eksik yerler var. yani eksik demeyelim ama diğer temalardan farklı yerler yok desek daha iyi. bugün unutulmaz veya filmifulizle felan çok ahım şahım tema kullanmıyorlar yani tema film sitelerinde yükselmenin garanti şartı değil. genede yeni çıkacak olan bir tema yapıyorsunuz ve diğerlerinden büyük bi fark oluşturmamışsınız. alpfilm v2 scriptine bakarsanız farktan neyi kasdettiğimi görebilirsiniz. altyazifilm.com'da örneği var.

WebtirGit WebtirGit Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 25 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. Çalışmanız gayet güzel ancak geliştirilmesi gereken bir proje.
Siz bu kadar emek verip temayı satmayı düşünüyorsanız, aklınızdaki 1. soru;
insanlar neden film sitesi açar olmalıdır.

Yani temanın kullanıcı dostu olduğu kadar, sahibinin de dostu olması gerekmektedir ki; temayı satın alacaklar kullanıcılar değil sahipleridir.

Sanırım açık anlattım :)

• Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 23, (%100)

alkinkasap adlı üyeden alıntı

evet hocam eksik yerler var. yani eksik demeyelim ama diğer temalardan farklı yerler yok desek daha iyi. bugün unutulmaz veya filmifulizle felan çok ahım şahım tema kullanmıyorlar yani tema film sitelerinde yükselmenin garanti şartı değil. genede yeni çıkacak olan bir tema yapıyorsunuz ve diğerlerinden büyük bi fark oluşturmamışsınız. alpfilm v2 scriptine bakarsanız farktan neyi kasdettiğimi görebilirsiniz. altyazifilm.com'da örneği var.

Örnek olarak gösterdiğiniz sistemi farklı bir sitede görmüştüm. İnceleyeceğim, teşekkürler.

WebtirGit adlı üyeden alıntı

Merhaba. Çalışmanız gayet güzel ancak geliştirilmesi gereken bir proje.
Siz bu kadar emek verip temayı satmayı düşünüyorsanız, aklınızdaki 1. soru;
insanlar neden film sitesi açar olmalıdır.

Yani temanın kullanıcı dostu olduğu kadar, sahibinin de dostu olması gerekmektedir ki; temayı satın alacaklar kullanıcılar değil sahipleridir.

Sanırım açık anlattım :)

Anladığım kadarıyla yönetim panelindeki dostluktan bahsediyorsunuz, o konuda kullanımı en kolay şekilde olacaktır. :o Güzel yorumunuz için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al