lostyazilim

Yeni Domain Uzantıları ve Kayıt Tarihleri

4 Mesajlar 559 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Yeni alan adı uzantıları ile ilgili süreçleri bir önceki yazımızda kapsamlı olarak ele almıştım. Kısaca özetlemek gerekirse yeni domain uzantılarının satışına hak kazanmak için kayıt operatörleri kıyasıya yarışıyorlar. Yarışı kazanan firmalar ise ICANN ‘in kararı ile öncelikle bu domainleri ,marka sahiplerinin (TMCH’de kayıtlı Markalar ) hizmetine sunmak zorundalar. Peki ama yeni domain uzantıları arasından hangilerini seçmeliyiz ve bu domainler ne zaman genel kayda açılacak?

Aslında ilk sorunun cevabı size bağlı , ikinci soru ile ilgili de elimden geldiğince sizlere yardımcı olmak istiyorum. Yeni domain uzantılarının kaydederek domain yatırımcılığı yapmak isteyen kişiler elbette ki ihtiyaçlarına ve araştırmalarına göre kayıt yapacaklar. Ben bu yazımda sizlere genel kayıt tarihi belli olan domainlerin bir listesini ve bu domainlerden ön kayıt sürecinde en çok talep görenleri bildireceğim.

Dünyanın en büyük domain şirketlerinden United Domains , 2011 yılından beri süregelen ön kayıt toplama döneminde 1.5 milyona yakın ön kayıt topladı (pre-registeration) ve ön kayıt sürecinde en çok talep gören domain uzantılarının bir listesini yayınladı. Bu listeye göre ön kayıt döneminde en çok talep gören domain uzantıları aşağıdaki gibidir.

Devamı için tıklayın http://blog.natro.com/2014/02/05/yeni-domain-kayit-tarihleri/

Kaynak blog.natro.com

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Yazının tamamını verip, kendi linkinizi kaynak olarak gösterin.

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
bu uzantıları normal vatandaş alabilir mi?

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle benim linkim değil devamı için tıklayın yazan linkte tablolar ile yazdıkları için kopyala yapıştır yaptığımda düzeni çok bozuluyordu bu yüzden eklemedim

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al