wmaraci reklam
lidertakipci

Samsung Galaxy S5 Özellikleri Ve çıkış tarihi

3 Mesajlar 753 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
Kaynak
Barcelona’da yapılacak olan etkinlikte galaxy s5 tanıtılıcak arkadaşlar.

24 Şubat tarihinde Samsung galaxy s5 tanıtılıcak.

Özellikleri:

5.24″ Süper Amoled Ekran
2K Ekran
Exynos 6 ve S800-S805 İşlemci seçenekleri
Exynos 6 64 bit desteği mevcut S800 ve S805 64 bit değil
Mali 700 Serisi grafik birimi.
3 GB DDR3 Ram
32GB/64GB Hafıza
Hafıza Kartı Desteği
16 MP İSOCELL Kamera
3.2 MP Ön kamera
3200 Mah Batarya
4.4 Kitkat
Güncellenmiş Toucwiz arayüzü
Samsung Galaxy S5 Detayları:

Oyun Performansı: 2K çözünürlük yüzünden ne mali 700 serisi grafik birimi ne de S800 ve S805′de bulunan adreno serisi grafik birimleri bu 2k için yeterli performansı sağlamayacaktır. Çok bariz belli etmese de mutlaka göze batan tarafları çıkacaktır.En çok merak edilen yönü bu. Telefon tanıtılınca detaylıca incelenicektir.

Ekran: Ekran panel’i yeni bir panel kullanılarak daha canlı ve net olması hedeflenmiş. Ama kullanılan panel Amodel değil. Amoled’e yakın bir ekran. Sakın bana neden süper amoled niye yazdın demeyin detayları burada belirtiyorum.

Çin tarafındaki yüksek rekabet yüzünden üretim maliyetlerini aşağıya çekebilmek için düşük ısılı polislikon tipi panelin kullanılabileceği söyleniyor. Bu ekran Amoled kadar olmasa da amoled’e yakın bir performans sağlıyor.

Ekran Süper Amoled olucak ama daha farklı verisyonda üretim maliyetlerini aşağıya çekebilmek için farklı panel de kullanılabilir.

Aşağıdaki resim Süper Amoled değil diğer panel’in detayları.

amoled 300x174 Galaxy S5 Özellikleri ve Lansman Tarihi ! İLK Burada !
Samsung Galaxy S5 Panel Detayları
İşlemci: İlk çıkıcak olan 4G bazlı Samsung Galaxy S5 telefonun da S800 kullanılacağı ve S800 AC platformunu yani en hızlı platformu kullanacak. Fakat ilerki dönemlerde ise S805 ile yenilenecek. Bunun sebebi ise S805 yeni tanıtıldı ve hemen tedarik edilemeyeceğinden dolayı.

Exynos 6 S805′den daha geri bir işlemci ve bunun yüzünden note 3 gibi tartışmalar muhakkak çıkıcaktır.

Kamera: ISOCELL kamera modülü kullanıyor. Kamera modülü her piksel birbirinden bağımsız ve 1.12 mikron büyüklüğünde. Bu sayede samsung daha düşük ışıkta daha fazla foton emmeyi ve daha iyi resim çekilmesini olanak sağlıyor. Oto fokus ile de çok yetenekli bir kamera. Galaxy S5 her türlü Note 3 ve Galaxy s4′den daha iyi kamera sunacaktır. 4K video Desteğide var.

kamera 300x158 Galaxy S5 Özellikleri ve Lansman Tarihi ! İLK Burada !
Samsung Galaxy S5 Kamera özellikleri
Pil: LG İle başlayan yüksek pil’den artık samsung’da dahil oldu ve 3200 Mah gibi yüksek bir güce sahip batarya olucak. Özel Geliştirmeler ile de pil’e ekstra yardımcı olacak. Bu sayede telefon daha uzun süre kullanılabilecek.

Yeni Arayüz: Toucwiz’de “kartfiger” (Okunuş olarak yazdım) arayüze geçicek ve donmalar, yavaşlamalar tamamen ortadan kalkıcak.Daha kolay kullanımı ve daha performanslı arayüz olacak. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz.Synaptics ayarlarıda geliştirerek daha gelişmiş bir dokunmatik deneyimi sunacak.

assas 300x176 Galaxy S5 Özellikleri ve Lansman Tarihi ! İLK Burada !
Samsung Galaxy S5 Yeni arayüz
Samsung ile google arasında da özel bir patent anlaşması mevcut. Karşılıklı çıkar meselesi olan bu anlaşma da google’ın samsung’dan istediği fazlalık ve gereksiz uygulamalar kaldır, daha performanslı bir arayüz ile hatta saf android deneyimini kullanıcılarına sunmasını istiyor. Bu şekilde beklentisi vardı. Galaxy S5′de de yeni arayüz ile bu uyarıya uyulduğu görülüyor.

İşlemci Olarak büyük bir fark olacağı apaçık arkadaşlar fakat ekran çözünürlüğü yüzünden 2k ekran’da oyun deneyimi insanları şüpede bırakıyor. Zira zamanında S600 telefonda Full HD kullandılar ve malesef ki yetmedi sorunlar çıktı.

BURADA YAZDIĞIM BÜTÜN ÖZELLİKLER OLMASI BEKLENEN DİYORUM ŞİMDİLİK. BAZI ARKADAŞLAR ELEŞTİRİYORLAR SALLIYORSUN DİYE FAKAT SİZDEN RİCAM OLUMLU KARŞILAMANIZ VE SADECE BEKLEMENİZ.

Konudaki yazı tamamen buradadır.
Kaynak tamamen linkteki siteden alınmıştır.
Konu silinmesi durumunda bircevap beklerim.!

Tekrardan Kaynak

wmaraci
reklam

Fransiz Kafa Fransiz Kafa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 0 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
Ürünün görselleri mevcut mu? Genelde merak edilen dış görünüş oluyor da :D

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
şuanda sitede birkaç resim bulunuyor onları eklemekle uğraşmadım fakat telefona ait resim şuanda yok. Anladığım kadarıyla general mobile'de olduğu gibi bundada özel bir haber yapmış ve yayınlamış.

Süper karınca yeni girmiş bilgilerine baktığımda ama galiba sağlam biri, habire popüler haber yapıyorlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al