wmaraci reklam

google site açıklamasında korsan yazı var! acil yardım!!

19 Mesajlar 2.041 Okunma
smmexpress

opusno3 opusno3 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

BRHMCR adlı üyeden alıntı

galiba warez tema kurmussunuz veya wordpress'i orjinal sitesinden degilde baska siteden indirmissiniz

Site temazsı jarida ve biryerden indirdik. Ama tuhaflık şu. Siteyi 5 ay önce yaptık ama bu duurm geçen hafta gerçekleşti. Kaynak kodlarda sıkıntı olsa en başında bu sorunla karşılaşırdım diye düşünmekteyim...
Saçma mı sizce?

wmaraci
reklam

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)

opusno3 adlı üyeden alıntı

Site temazsı jarida ve biryerden indirdik. Ama tuhaflık şu. Siteyi 5 ay önce yaptık ama bu duurm geçen hafta gerçekleşti. Kaynak kodlarda sıkıntı olsa en başında bu sorunla karşılaşırdım diye düşünmekteyim...
Saçma mı sizce?

tgs.org.tr adresini yonetiyorsunuz. jarida temasini indirmissiniz o temanin yapimcisi tielabs ve temasini ya themeforest'tan alicaksiniz ya da kendi sitesinden. indirdiginiz site temanin icine arka kapi acmis olabilir. zayif bi ihtimal ise birisi ftp sunucusuna erismis olabilir. ama benim size tavsiyem.

ciddi bi proje uzerindesiniz bu yuzden hazir sistemler kullanmayin. ucretli bir script yazdirin. sizin icin en iyisi bu olacaktir.

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Belkide wordpress sıfırdan kurup, temanın içindeki bütün dosyalarda o "boston..." linkini aratmakla bulunabilir.

• Üyelik 16.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar sonunda meseleyi çözdüm :)))
Exploit Scanner adlı bir plug in ile tarattım siteyi abana eval ve encode kodlarının olduğu tüm dosyaları listeledi ve bir tane png içerisine gömülü javascript kodu buldum. dosyayı sildim ve çözüldü problem....
Benzer bir sorun yaşayan var ise yazmak istedim.
Herkese teşekkürler

Ek Olarak:

wmaraci
wmaraci

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi benim anlamadığım konu şu.Siteniz Türkiye Gazeteciler Sendikasının resmi sitesi ve ayrıca sitede emek ve hak koruma kelimeleri geçiyor.Ama warez tema indirerek neden başkasının hakkına giriyorsunuz.
yms

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

BilgisayarKilavuzu BilgisayarKilavuzu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Endrüstri Mühendisliği 1.Snıfı Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 19 / 1
  • Ticaret 1, (%100)

Arkadaşlar sonunda meseleyi çözdüm :)))
Exploit Scanner adlı bir plug in ile tarattım siteyi abana eval ve encode kodlarının olduğu tüm dosyaları listeledi ve bir tane png içerisine gömülü javascript kodu buldum. dosyayı sildim ve çözüldü problem....
Benzer bir sorun yaşayan var ise yazmak istedim.
Herkese teşekkürler

Ek Olarak:

İyi günler.Önerdiğin programla tarama yaptım ancak söylediklerinle ilgili hiç bilgim yok.Sonuçlarda nelere dikkat etmem gerekiyor.

www.bilgisayarkilavuzu.org
www.sozdefteri.com

• Üyelik 16.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Şimdi benim anlamadığım konu şu.Siteniz Türkiye Gazeteciler Sendikasının resmi sitesi ve ayrıca sitede emek ve hak koruma kelimeleri geçiyor.Ama warez tema indirerek neden başkasının hakkına giriyorsunuz.

Galiba doğru olarak anlaşılmayan bir nokta var ama hata benim daha önce müdehale etmem gerekirdi, arkadaş ilk yazdığında.
Temayı bir yerden indirdik ve parasını da ödedik. Resmi bir sitede bunu yapmamız pek mümkün değil zaten ki tercihimizde olmaz.
Öyle birşey olsa tema adını dahi vermez burada bu konuyu da açmazdık zaten.
Sevgiler.

Ek Olarak:

BilgisayarKilavuzu adlı üyeden alıntı

İyi günler.Önerdiğin programla tarama yaptım ancak söylediklerinle ilgili hiç bilgim yok.Sonuçlarda nelere dikkat etmem gerekiyor.

Sonuçlarda dosya adlarında (kodlarda değil) php ve javascrpt kodlarının normalde yer almayacağı bir dosya uzantısı var ise (örneğin social.png) gibi muhtemeln korsan bir yazılımdır.

Cpanel vs şifrelerinide değiştirmeni öneririm. Bizdeki sorun dışarıdan siteye sızmadan kaynaklı idi.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

Galiba doğru olarak anlaşılmayan bir nokta var ama hata benim daha önce müdehale etmem gerekirdi, arkadaş ilk yazdığında.
Temayı bir yerden indirdik ve parasını da ödedik. Resmi bir sitede bunu yapmamız pek mümkün değil zaten ki tercihimizde olmaz.
Sevgiler.

Ek Olarak:

Sonuçlarda dosya adlarında (kodlarda değil) php ve javascrpt kodlarının normalde yer almayacağı bir dosya uzantısı var ise (örneğin social.png) gibi muhtemeln korsan bir yazılımdır.

Cpanel vs şifrelerinide değiştirmeni öneririm. Bizdeki sorun dışarıdan siteye sızmadan kaynaklı idi.

Merhaba

site description ekledim şimdi. web yöneticisi araçlarından google gibi getir dediğimde kod hala gözüküyor. belki zamanla descriptionda yazdığımı indexler...

Site temazsı warez ve biryerden indirdik. Ama tuhaflık şu. Siteyi 5 ay önce yaptık ama bu duurm geçen hafta gerçekleşti. Kaynak kodlarda sıkıntı olsa en başında bu sorunla karşılaşırdım diye düşünmekteyim...
Saçma mı sizce?

Yazılınca bizde temayı warez sandık.Ancak siz orjinal olarak indirdik diyorsanız bir itiramız yok tabiki de

http://www.emrekarakaya.com.tr/

BilgisayarKilavuzu BilgisayarKilavuzu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Endrüstri Mühendisliği 1.Snıfı Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 19 / 1
  • Ticaret 1, (%100)

Sevgiler.

Ek Olarak:

Peki bu hit düşmesine neden olur mu?

www.bilgisayarkilavuzu.org
www.sozdefteri.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al