lostyazilim

Hocalı katliamının 22′inci yıldönümü

12 Mesajlar 3.456 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
26 Şubat Hocalı katliamının yıl dönümü. Tam 22 yıl önce bugün bir kentin yeryüzünden silinmesi, içinde yaşayan kadın, çocuk, yaşlı demeden topyekûn bir saldırıya uğraması, kaçabilenlerin soğuk ve karlı dağlarda ya donarak hayatını kaybetmesi ya sakat kalması; kaçamayanların ağır silahlarla, bıçak ve kamalarla ya da kafa derileri yüzülerek hunharca katledilmesidir.

Hocalı Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinin stratejik konumdaki bir şehir…Agdam ile Hankendi‘nin ortasında, Dağlık Karabağ'da havaalanı bulunan tek şehir…

Şehrin bulunduğu konum bakımından stratejik önemi de büyüktür. Bakü’ye uzaklığı 375 km’dir.

Ermenilerin daha sonra yürürlüğe koyacağı Dağlık Karabağ'ı işgal etmek için aşmaları gereken önemli bir engel.. Ermeniler bunu 366. Mekanize Tugayı da arkalarına alarak yaptılar, hem de dünyanın gözü önünde..

Yapılan her şey videoları, fotoğrafları ile kayıt altında ama Birleşmiş Milletler ve Uluslararası kuruluşlar yıllarca buna kayıtsız kaldılar. Yüzyıl öncesinde olmamış hadiselerin peşine düşenler, daha 20 yıl önce gözlerinin önünde cereyan eden ve bütün delilleriyle apaçık ortada duran bir hadiseyi görmemeyi, duymamayı tercih ettiler. Hala da aynı rolü oynamaya devam ediyorlar .

26 Şubat 1992 tarihinde yaşadıklarını geçen hafta bir haber ajansına anlatan ve katliamdan esir kurtulan Ebülfet Kerimov, gazi babasını çok soğuk bir gecede sırtında Hocalıdan kaçırmaya çalıştığını ve Hocalıdan katliamdan kaçan çoğu kişinin donarak öldüğünü gördüğünü anlatmıştır. Hocalıda 31 yaşında olan Kerimov ise yine donarak vefat eden babası sayesinde hayatta kaldığını anlattı. Kerimov, esir düştüğünde esaret altında yapılan insanlık dışı işkenceleri de yine o günün şahitlerinden ve mağdurlarından biri olarak anlatmıştır.
Türkiye ve Azerbaycan dost ve kardeştir.

Türkiye ve Azerbaycan’ın birinin problemi diğerinin de problemidir.
Ama Hocalı Türk Dünyasının, İslam Dünyasının, hatta insanlık aleminin ortak problemidir. Hocalı’daki katliam uluslararası anlaşmalara göre de bir insanlık suçudur.

İnsanlık yeni Hocalılar yaşamak istemiyorsa, itirafları ve kanıtlarıyla ortadaki bu vahşi insanlık dışı katliamın faillerini bulmak ve cezalandırmak durumundadır. Aksi taktirde Hocalı sadece 20. Yüzyılın en kanlı katliamı olarak kalmayacak, aynı zamanda insanlığın en utanç verici hadisesi olarak kalmaya devam edecektir.

Allah rahmet eylesin.

HANGI INSAN TÜM BUNLARI YAPABİLİR?

BİR DEFA YÜKSELEN BAYRAK BİR DAHA İNMEZ...
siyahgiyen Aliihsansaran Merkur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
Turkiye resmi olarak Hocalı Katliamini tanimiyor. Insanlar nedir bilmiyor yandaş basin pek ilgilenmedigi icin. Birazdan Konya da duzenlemis oldugumuz Hocalida Akan Kandi Sustunuz adli sergiyi acacagiz insanlara bunlari gostermek amaciyla. Ne diyelim Allah rahmet eylesin cumlesine. 4 tane Turk kizini canli canli yuzdugunu anlatiyor ermeni doktor. Ve bizim elimizdem bir halt gelmiyor
Neyse o gun gelecek biz ermeni rum ve bilimum Turk dusmanlarindan intikamimizi alacagiz.
"Hocali da akan kandi sustunuz
Zaten ya ermeni ya fransiz ya da rustunuz!"
(Konyadan katilmak isteyenler 15.30 Gedavet)

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Ali İhsan SARAN adlı üyeden alıntı

Turkiye resmi olarak Hocalı Katliamini tanimiyor. Insanlar nedir bilmiyor yandaş basin pek ilgilenmedigi icin. Birazdan Konya da duzenlemis oldugumuz Hocalida Akan Kandi Sustunuz adli sergiyi acacagiz insanlara bunlari gostermek amaciyla. Ne diyelim Allah rahmet eylesin cumlesine. 4 tane Turk kizini canli canli yuzdugunu anlatiyor ermeni doktor. Ve bizim elimizdem bir halt gelmiyor
Neyse o gun gelecek biz ermeni rum ve bilimum Turk dusmanlarindan intikamimizi alacagiz.
"Hocali da akan kandi sustunuz
Zaten ya ermeni ya fransiz ya da rustunuz!"
(Konyadan katilmak isteyenler 15.30 Gedavet)

Inşallah kardeşim. Ve yaptığınız işler içinde teşekkürler. Sesimizi herkes duysun.

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Vefat eden azeri kardeslerimizi rahmetle aniyor, hocalıyı asla unutmuyoruz

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)
wmaraci
wmaraci

brknt brknt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 120 / 29
  • Ticaret 25, (%100)
Doğduğum sene olmuş. Adını duymuştum, olayı da duymuştum da o olanların "Hocalı Katliamı"nda olduğunu senden öğrendim bu zamana kadar öğrenemediğim için de kendimden utandım. Emin ol sesin en az bana ulaşmış oldu bu yazıyla... Allah rahmet eylesin...

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

brknt adlı üyeden alıntı

Doğduğum sene olmuş. Adını duymuştum, olayı da duymuştum da o olanların "Hocalı Katliamı"nda olduğunu senden öğrendim bu zamana kadar öğrenemediğim için de kendimden utandım. Emin ol sesin en az bana ulaşmış oldu bu yazıyla... Allah rahmet eylesin...

Allahdan tüm ölen şehitlerimize rahmet diliyorum. Bir tek Hocalı olmadı ülkemizde. Bir kaç şehirimiz alındı ve bir kaç defa katliamlar oldu. Bunlardan en acısıda Hocalı ve 20 ocak şehitler günüdür.

Ilgili makale: http://www.ytpara.com/konu-disi/19803-azerbaycan-da-20-ocak-katliaminin-acilari-tazeligini-koruyor.html
brknt

kişi bu mesajı beğendi.

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)
unutulmadı...
Unutulmayacak...

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Hepimiz ermeniyiz diyenler şimdi nerede. Unutmadik unutmayacagiz

Ek Olarak: Hepimiz ermeniyiz diyenler şimdi nerede. Unutmadik unutmayacagiz

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Allah rahmet eylesin. işte internetin iyi yanı. böylesine bir soykırımı, trajediyi tvlerden değilde youtubedan bir belgeselden öğrenmiştim.

biz ermenilere soykırım yapmadık. çeteleşmeye başladıklarında hepsini memleketine yolladık. ortada kanıtlarıda olmamasına rağmen hala soykırım diye diretiyorlar.

öte yandan Azeri kardeşlerimize yaptıkları insanlık dışı şiddet ve soykırımın delilleri olması, yakın tarih olmasına rağmen çoğu ülke tanımıyor. Türk kimliğimden tek utandığım nokta budur.

şiddet eğilimli konuşmak istemiyorum ama hiçbir şey ne öteki dünyada ne de bu dünyada cezasız kalmaz. ama bugün ama yarın bir gün hesap vakti gelir.

MTarik34 MTarik34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Müzik Öğretmeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Unutmadik unutmayacagiz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al