wmaraci reklam
lidertakipci

Teknoloji Ve Donanım İncelemesi İçin Neler Gerekli ?

20 Mesajlar 2.950 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

myenes adlı üyeden alıntı

Teknoseyir donanım sitesi nasıl açılır videosunda bildiğiniz bu işe girmeyin aç kalırsınız diyor. Açıkçası video beni tatmin etmedi sanki böyle izleyiciyi bu işten soğutmaya çalışıyor gibi bir havaya kapıldım.

Aynen öyle diyorlar :) Fazlasıyla haklılar. Denemek sizin bileceğiniz iş tabi.

wmaraci
reklam

EnesKaya EnesKaya Programlama/Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama/Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 34 / 75
  • Ticaret 0, (%0)

Teknoseyir donanım sitesi nasıl açılır videosunda bildiğiniz bu işe girmeyin aç kalırsınız diyor. Açıkçası video beni tatmin etmedi sanki böyle izleyiciyi bu işten soğutmaya çalışıyor gibi bir havaya kapıldım.

Aslinda uyari gayet acik profesyonel olmak gerek bu konuda urenlerin nasil tanitmali nereden baslamali vs bunlar kisinin siteye olan ilgisini cekecek sorular guzel turkce akici bir seyir izlemeli anlatim rastgele olmaz fakat bunu onceden pratik yaparak asmak mumkun okadar cok bu tarz siteler cogaldi ki belli bir kitleye sahip olmk cok zor

Skype ; eneskaya07

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Bence herkes projesini deneyip üzerinde çalışmalı eğer ki başarılı olursa zaten devam eder başarısız olursa demek ki fikir orjinal değil yada yaptığı çalışmalar yetersiz. Örneğin Türkiye pazarına giren Yandex sizce nasıl bu kadar gelişti ? Girdiği bütçe yüksekti demek ki her işin başında bir bütçe ve bir fikir var.

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Bence herkes projesini deneyip üzerinde çalışmalı eğer ki başarılı olursa zaten devam eder başarısız olursa demek ki fikir orjinal değil yada yaptığı çalışmalar yetersiz. Örneğin Türkiye pazarına giren Yandex sizce nasıl bu kadar gelişti ? Girdiği bütçe yüksekti demek ki her işin başında bir bütçe ve bir fikir var.

Hocam örneğiniz gayet iyi güzel fakat şimdi bilgi yok, profesyonellik yok, tecrübe yok, ekipman yok... Ben ucuz bir telefon alıp 'sözde' inceleme yapsam, kim niye izlesin? (İncelemenizin görüntülü ve görüntü kalitesinin de yüksek olacağını varsayıyorum tabiki)

Her dersinizki benim imkanım var iPhone 5 alırım, son telefonları alırım, o zaman belki iş değişebilir. Belki...

Herşeyin bir işleyiş tarzı var, bu işin de bu. Profesyonel olmak gerekiyor. Verdiğimiz örnek TeknoSeyir'deki adamlar yıllardır bu işin içindeler.

Benim tavsiyelerim bu kadar. İlk mesajıma da bakabilirsiniz. Deneyip görmek size kalmış tabiki. :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Hocam örneğiniz gayet iyi güzel fakat şimdi bilgi yok, profesyonellik yok, tecrübe yok, ekipman yok... Ben ucuz bir telefon alıp 'sözde' inceleme yapsam, kim niye izlesin?

Her dersinizki benim imkanım var iPhone 5 alırım, son telefonları alırım, o zaman belki iş değişebilir. Belki...

Herşeyin bir işleyiş tarzı var, bu işin de bu. Profesyonel olmak gerekiyor. Verdiğimiz örnek TeknoSeyir'deki adamlar yıllardır bu işin içindeler.

En iyi tecrübelerden biri deneyip yanılmadır bunu da unutmamak lazım her girdiğin projede bir deneyim elde edersin elbette ben şimdi web tasarım'la uğraşıyorum gidipte kimya yada matematik ile ilgili bir siteye yüksek bütçe ile girersem sorunlar yaşarım muhakkak buna lafım yok. Bunun için de anlayan adam olması lazım. Yani yine bütçeye gidiyor iş. O konudan anlamasak ve bütçemiz olsa yine o işi kurtarabiliriz gibi geliyor bana.

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

En iyi tecrübelerden biri deneyip yanılmadır bunu da unutmamak lazım her girdiğin projede bir deneyim elde edersin elbette ben şimdi web tasarım'la uğraşıyorum gidipte kimya yada matematik ile ilgili bir siteye yüksek bütçe ile girersem sorunlar yaşarım muhakkak buna lafım yok. Bunun için de anlayan adam olması lazım. Yani yine bütçeye gidiyor iş. O konudan anlamasak ve bütçemiz olsa yine o işi kurtarabiliriz gibi geliyor bana.

Onlar farklı, 'inceleme işi' farklı maalesef hocam. Neyse örnekleri verdim, benden bu kadar. :) Şimdiden başarılar, deneyecek olursanız.

• Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Onlar farklı, 'inceleme işi' farklı maalesef hocam. Neyse örnekleri verdim, benden bu kadar. :) Şimdiden başarılar, deneyecek olursanız.

İnceleme'den anlasam bile bu işten anlayan birini var olan bütçem ile anlaşıp ona inceleme yaptırabilirim.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

shisha shisha Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
İyi de diyorsunuz ki teknoseyir gibi ama daha amatör. Daha ufak şeylerle başlayacağız falan. Sizden iyileri varken öyle amatör olarak başlama şansınız olmamalı. Bu işe girişecekseniz farkınızı ortaya koymalısınız. Ziyaretçiler neden Teknoseyire değil de sizin sitenize girsin? Bunun cevabını siz veremiyorsanız girmezler. Siz olsanız siz de girmezsiniz.

O yüzden sizin üstünüzde bir şey varsa onu geçmek için sadece uğraşmak yetmez. Maddi olarak iyi durumda olmalısınız. Mesela teknoseyirden önce incelemeleri siz çıkarabilmelisiniz. Ve teknoloji alanında Donanımhaber öncü. Onların incelemelri de harika oluyor. Eğer varsa çevreniz ürünleri Türkiye'ye gelmeden temin edebilirim diyorsanız girişin bu işe. Yoksa boşa zaman kaybı.
Atakan USglm

kişi bu mesajı beğendi.

ArizaNotlari ArizaNotlari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektronik Tamircisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 62 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Kaliteli markaların ürünlerini incelemek yerine çin malı cihazları inceleyerek bir fark oluşturabilirsiniz.

Diğer siteler herkesin almak istediği ama alamadığı ürünleri incelerken siz herkesin alabileceği ürünleri inceleyeceksiniz.

arizanotlari.com

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
arkadaşlar asıl yere kimse değinmemiş. Bu ürünleri nerden temin edebiliriz ? ürün incelemesi için ilk önce gönderenin olması gerek. Şimdi benim sıfır maliyetim var ama teknoloji sitem çok iyi ve tutuluyor. Hitim'de çok iyi. Bu yüzden ben nereye başvurabilirim de ürün incelemesi için isteyebilirim.? iyisimi.org diye bi site mesela ürün inceliyor ve oda basit bir blogcu. Bizde yapabiliriz ama bunu nereden temin ediyoruz bunu sormak istiyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al