wmaraci reklam

Anahtar Kelimeyle Alakalı Ufak İki Soru

5 Mesajlar 765 Okunma
wmaraci reklam

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Arkadaşlar iki adet sorum olacak;

Birincisi;

Diyelim ki sitemize tuzlu simit tarifi diye bir makale ekledik daha sonra anahtar kelimeleri eklerken;

1- tuzlu simit tarifi,

şeklinde mi? Yoksa

2-tuzlu, simit, tarifi,

şeklinde mi? Eklemeliyiz. Yani birinde anahtar kelime olarak bütün cümleyi eklerken diğerinde ise her kelimeden sonra virgül bırakarak kelime kelime ekliyoruz. Bunlardan hangisi doğrudur.

İkinci sorum ise;

Artık kendime niche değil genel içerikli bir site açmak istiyorum örneğin; biri telefonunicadi.com diye bir domain alıp 5 adet makaleyle bu anahtar kelimede ilk sıraya rahatça yükselmiştir. Fakat benim ise benimadım.com diye genel içerikli bir sitem bulunuyor, ben bu sitede telefonun icadını tüm aşamalarıyla ayrıntılı olarak kaliteli 15 makale yazarak paylaştım. Bu durumda benim backlink vb. diğer faktörleri göz önünde bulundurmadan bu siteyi geçip bu anahtar kelimede ilk sıraya yükselebilir miyim? Domain farkı ilk sıraya yükselmem için çok büyük engel oluşturur mu?

Cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim...

wmaraci
reklam

Erdemm Erdemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 9 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
1- tuzlu simit tarifi, olarak eklesen daha etkili olur
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)

Erdemm adlı üyeden alıntı

1- tuzlu simit tarifi, olarak eklesen daha etkili olur

teşekkür ederim :)

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Önceden niche siteleri daha çok görüyorduk sanki. Ama Google amcanın kimi yukarı alıp kimi aşağı çekeceği pek de belli olmayan bir durum ki sık sık algoritme değiştiriliyor. Bana niche site sıkıcı geliyor, ve tutturması da zor aslında öyle hemen tutmuyor. tuttuktan sonraki durumu ne olur, belki sağlam olur ama, çok da taraftar değilim belki bu yorumu onun için taraflı gibi yazmışımdır.
Anahtar kelimeleriniz tek kelime değil, olabildiğince uzun olmalı. Evde tuzlu simit yapmak, tuzlu simir tarifi, kolay tuzlu simit... gibi, sizin gibi tuzlu simit tarifi yazanlardan farklı anahtar kelimeler kullanabilirseniz, ve aranan anahtar kelimeler... daha çok işinize yarar.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

Önceden niche siteleri daha çok görüyorduk sanki. Ama Google amcanın kimi yukarı alıp kimi aşağı çekeceği pek de belli olmayan bir durum ki sık sık algoritme değiştiriliyor. Bana niche site sıkıcı geliyor, ve tutturması da zor aslında öyle hemen tutmuyor. tuttuktan sonraki durumu ne olur, belki sağlam olur ama, çok da taraftar değilim belki bu yorumu onun için taraflı gibi yazmışımdır.
Anahtar kelimeleriniz tek kelime değil, olabildiğince uzun olmalı. Evde tuzlu simit yapmak, tuzlu simir tarifi, kolay tuzlu simit... gibi, sizin gibi tuzlu simit tarifi yazanlardan farklı anahtar kelimeler kullanabilirseniz, ve aranan anahtar kelimeler... daha çok işinize yarar.

teşekkür ederim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al