wmaraci reklam
lidertakipci

Hit Siteleri Hk.

13 Mesajlar 2.093 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AlperenMedya AlperenMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilişim Güvenliği Uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 20 / 20
  • Ticaret 5, (%100)
aşırıya hiçbir zaman kaçmamak lazım zaten, ne bu anlattığım yöntemde, nede diğer yöntemlerde tadında bir çalışma yaparsanız sorun olacağını düşünmüyorum. konunun sıralamayla alakası yok hocam, misal yeni açılmış bir web sitesinede yoğun sosyal medya reklamı çalışırsanız o sitede tıklama alır ama abartıya kaçarsanız oda zararlı hale gelir. kısacası belirli aralık ve periyotlarda yapmak herzaman ve her yöntemde daha iyidir.

link kısaltma olayına gelince, belirttiğiniz gibi etkinliği olmayacaktır. link kısaltma sebebimiz zaten etkinliği olması değil, uzun linki kısa hale getirmek, görüntü açısından link kısaltın dedim ben. misal faceden reklam çıkacaksınız, uzunca bir google linki koymaktansa kısaltıp koymak daha iyi link kısaltma kısmı işin süsleme kısmıdır.

wmaraci
reklam

ouzizz ouzizz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO, Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Anladğım kadarıyla googleden direk arama linkini veriyosunuz bu googlenin ban sebebi değilmi.

Google'ın ban cezası verdiğine şahit olmadım şuana kadar ama sıralamada geriletebiliyor.

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Bilinen bir yöntemdi. Bende çok uzun üre uyguladım ama bunun da ne yazıkki doğurduğu sıkıntıları var.
Öncelikle normalde aylık 30-40 aranma hacmi olan bir kelimeye günde 500 aranma gelmeye başlar hepside 4. sayfa 6. sıradaki siteye giderse google olayı çakar, tecrübe ile sabittir. Çakıldığında da zor günler sizi bekler.
İkinci olarak googledan gelen link yani o uzun link aslında sürekli değişiyor. Tam mantığını çözemedim daha doğrusu kafa yormadım ama sanırım sıralamadaki yerimiz değiştikçe o link değişiyor yeni argümanlar ile oluşmuş bi link geliyor. Bunun takibi sürekli yapılmalı.
Üçüncü olarakta mouse hareketleri ile ilgili. Kimse pek kıymete almıyor ama mouse hareketleri denilen olgu incelenen birşey aslında. Burda şöyle bi sıkıntısı olur onun eğer hit çekile sitede adsense reklamları varsa en ufak incelemeye alındığınız anda bu ortaya çıkar ve güm. Üzgünüz.
Ve dördüncü olarak o link ile gelen hit arama ile gelen hit olmuyor tabi ki. Google aranma sonuçlarında fazla hit alan siteyi yukarı çıkarır mantığına göre güzel tabi ki ama siz burda google linkini kısaltma servisi gibi kullanıyorsunuz. Bi yararı olmama ihtimaki büyük çünkü pek kişi yıllar boyu bundan yararlandı. Google ekibi bunu kapatmış olabilir artık.

Neyse sonuç olarak demem o ki çok dikkatli, çok titiz, sürekli yeni linkleri takip edebilecek, sitenizde adsense felan gibi nazlı bi reklam servisi yoksa; bunu kullanabilir ve belki fayda görebilirsiniz. Yoksa girişmeyin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al