wmaraci reklam
lidertakipci

Blogspot.com.tr Alexa

4 Mesajlar 1.146 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Lethe Lethe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, geçen aylarda blogspot'a gelen com.tr eki bir çok blog kullanıcısını kaygılandırmıştı. Özellikle pagerank ve alexa sıralaması olarak gerileme korkusu oluşmuştu ama bunu bi kod ile tekrar com 'a yönlendirmiştik.

İlk değişiklik gerçekleştiğinde alexa'da blogspot.com.tr li uzantılar olarak sadece blogspot.com.tr gözüküyordu. Fakat bugün baktığımda com.tr eki alan bloglar alexaya eklenmiş. Şöyleki ;

http://www.alexa.com/siteinfo/blogkaynagi.blogspot.com.tr

com'lu

http://www.alexa.com/siteinfo/blogkaynagi.blogspot.com

Acaba kod kullanarak .com yaptığımız blogları düzeltmeli miyiz düzeltmemeli miyiz ?

wmaraci
reklam

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
gereksiz birşey tekrar com'a yönlendirmek. PR'nin gözükmemesi demek geçerli olmadığı anlamına gelmiyor zaten.

Lethe Lethe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Zen adlı üyeden alıntı

gereksiz birşey tekrar com'a yönlendirmek. PR'nin gözükmemesi demek geçerli olmadığı anlamına gelmiyor zaten.

Yapılan sıralama düşer, pr etkisiz kalır gibi yorumlar nedeniyle ilgilendiğim blogum da kodu kullandım. Diğer bir blogum da ise zamanında 1500-2000 gösterim alan blog bir günde google aramalarda kaybolucak kadar aşağılara düştü ve blog 100 gösterime kadar düşmüştü. Fakat bu com.tr eki geldikten sonra ki gün tekrar eski haline döndü.

Alexa'da com.tr li değerlerin gelmesiyle com.tr 'ye dönmeyi düşünüyorum. Eğer dediğiniz gibi pr'de geçerliyse zarardan çok yararlı olur..

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
zararlı birşey olsaydı getirmezlerdi. Zaten sana sağlanan alan adının her ülkeye özel uzantısı var com'u ortak nokta olarak kullanıyorlar. Ama ülkeye göre otomatik yönlendirme yapıyorlardı. TR gelmesi çok iyi oldu bence. Benim kenardaki bir beklentim olmayan siteler bana iyi para bırakmaya başladılar.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al