wmaraci reklam
lidertakipci

İyi bir anti-virüs programı için bütçe ne kadar olmalı

7 Mesajlar 795 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

erolorkunturan erolorkunturan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 3, (%67)
Merhaba arkadaşlar,

uzun zamandır kafamda olan projeyi hayata geçirmek istiyorum. Sorularıma cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

İyi bir anti-virüs programı için ne kadar bütçe ayırmalıyım ?
Kaç kişilik bir ekip kurmam gerekli yazılım kısmında ?
Hangi dili seçmem daha avantajlı olur ? Kendi adıma konuşayım C ( basit seviye ) C++ ( Orta Seviye ) c#.NET ( İleri Seviye ) .
Ve Desktop için mi geliştirmek daha avantajlı yoksa mobil mi?

Son olarak projeye ortak olmak ya da çalışmak isteyenler olursa benimle iletişime geçebilirler.

Saygılarımla

www.erolorkunturan.com.tr
wmaraci
reklam

zorromorro zorromorro Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 11 / 15
  • Ticaret 7, (%100)
Desktop için geliştir derim

adige adige jinepsmedia.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 4 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Desktop için mi ? Bu kadar büyük firmalar ve birçok senin gibi tamamlanmış projeler varken ?

Farklı projelere yönel, otomasyon sistemi yaz daha mantıklı olucaktır.

İllaki yazıcam diyorsan mobil.

Samet Pehlivanlar Samet Pehlivanlar Frontend Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Dev
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 10, (%100)
konu başlığını görüp 70TL demeye geldim :)

Mobil ve ücretsiz olursa tutulma oranı daha yüksek olur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 3, (%67)
İkinize de teşekkür ederim arkadaşlar , bu projelerin çoğunun tamamlanamamasının sebebi araştırmalarım sonucunda,3-5 arkadaşın yola çıkıp ondan sonra emek vermeyi kesmesidir. Bu yüzden ben ekibi oluştururken ilk etapta maaşlı yazılımcılar ya da programcılar almayı düşünüyorum. Mobil vs Desktop konusunda ben de gerçekten kararsızım. Ama bu aşamada ilk önceliğim bütçe hesaplaması yapmak. Olur da o fiyatlara iyi bir otomasyon yapılcak olursa ona da yönelinebilinir oda var benim kafamda. Ancak herşeyden önce doğru yazılıma ve emeğe karar vermek gerekli.

Son olarak yapılamaz diyenler lütfen cevap yazmasınlar çünkü Yapılamayacak bir şey yoktur. Tıpkı zamanında Ankara'da uçak üretildiği gibi.

oktayt oktayt İş olsun işte Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim/İnternet
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 34, (%100)
Hocam çok masraflı ve meşakkatli bir iş. Önce kurumsal olmak olmak lazım.Sonra kosgeb desteği ile teknoparklar da (http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=6) bu tip yazılım çalışmalarına büyük destekler veriliyor yoksa şahıs olarak yani 100- 200 binle bu işlerin altından kalkmak imkansız bence.
Yazılım olarak kendi şahsi fikrim c mantıklı ne kadar temel olursa o kadar sağlam özgün ve esnek olur.
Son zamanlardaki yaşam trendlerine bakıldığında hem masaüstü sistemler hem de yeni ( son bir kaç yıldır) yaygınlaşmaya başlaya mobil cihazlarda piyasada tam bir doygunluğa ulaşmış durumda değil ama gelecek kesinlikle mobillerde gibi görünüyor. Bu arada umarım projenizi hayata geçirebilirsiniz ülkemizin kesinlikle yazılım alanında girişimlere ve girişimcilere ihtiyacı var.

Wordpress Php düzenleme işleriniz yapılır

• Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 3, (%67)

oktayt adlı üyeden alıntı

Hocam çok masraflı ve meşakkatli bir iş. Önce kurumsal olmak olmak lazım.Sonra kosgeb desteği ile teknoparklar da (http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=6) bu tip yazılım çalışmalarına büyük destekler veriliyor yoksa şahıs olarak yani 100- 200 binle bu işlerin altından kalkmak imkansız bence.
Yazılım olarak kendi şahsi fikrim c mantıklı ne kadar temel olursa o kadar sağlam özgün ve esnek olur.
Son zamanlardaki yaşam trendlerine bakıldığında hem masaüstü sistemler hem de yeni ( son bir kaç yıldır) yaygınlaşmaya başlaya mobil cihazlarda piyasada tam bir doygunluğa ulaşmış durumda değil ama gelecek kesinlikle mobillerde gibi görünüyor. Bu arada umarım projenizi hayata geçirebilirsiniz ülkemizin kesinlikle yazılım alanında girişimlere ve girişimcilere ihtiyacı var.

Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için . Ben de başta KOSGEB olmak üzere bir kaç yatırımcıdan yardım almayı planlıyorum ki olumlu sonuçlarda aldım aslında
bu alanda da en önemli departman AR-GE faaliyetleri olduğu için büyük destekler alınabiliyor. Biraz da ona güveniyorum. Yoksa kendi cebimden sadece bir noktaya kadar gelebilirim. Daha öteye geçmez bunun bende farkındayım. Kurumsallaşma konusuna gelince de yaza kadar o evreyi tamamlamış olacaz gibi gözüküyor. Sadece AV değil HBYS ve Otel Yönetim Sistemleri projelerimizde var . Ki zaten yazdan önce hatta ağustostan önce başlamamız oldukça zor şuanda tamamen elektrikli arabaya yoğunlaşmış durumdayız. Tekrar teşekkürler.
Engin07 oktayt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al